Krzysztof Niekrasz [email protected]
Piłkarze Korala mają nadzieję na utrzymanie w lidze.
Piłkarze Korala mają nadzieję na utrzymanie w lidze. Fot. Krzysztof Tomasik
Skutecznie walczą o utrzymanie w lidze gracze Korala Dębnica. Ostatnia kolejka pokaże, czy im się to uda.

Koral Dębnica wygrał niezwykle ważny mecz z Olimpią Sztum. Zwycięstwo 2:0 przedłuża szansę dębnickiego zespołu na utrzymanie się. Gospodarze zaliczyli dobre zawody. Goście też niewiele ustępowali i ambitnie walczyli. Jedni i drudzy stworzyli sporo dogodnych sytuacji podbramkowych. Skuteczniejsi byli dębniczanie.

- Do gry przystąpiliśmy bojowo nastawieni. Moim zawodnikom pomogło ogromne zaangażowanie - ocenił Janusz Fabich, trener Korala. - Do końca rozgrywek będziemy dzielnie się bić o kolejne trzy punkty. Ostatni mecz z Murkamem Przodkowo również będziemy chcieli wygrać. Trzeba wykorzystać atut własnego boiska - zaznaczył trener, który w rundzie wiosennej wystąpił w roli ratownika Korala przed spadkiem z czwartej ligi.

Koral Dębnica - Olimpia Sztum 2:0 (0:0).
Bramki: 1:0 Kamil Bulwan (głową - 24), 2:0 Grzegorz Dowksza (60).
Koral: Tandecki, Drążek, Michalski, Tarczyluk, Błaszczak, Ł. Bednarek - ż.k. (89 Pawełek), Bulwan, G. Dowksza, Adamczyk, Wachnik, K. Bednarek (84 Adamowicz).

Czarni mieli jeszcze cień nadziei na utrzymanie się w IV lidze. Niestety, spotkał ich srogi zawód. - Nasi gracze popełnili bardzo dużo szkolnych błędów jak juniorzy. Nie było żadnej asekuracji. Ten mecz nam nie wyszedł. Wyraźnie ustępowaliśmy gościom. Ta porażka bardzo boli, przegraliśmy bardzo wysoko i to w meczu ostatniej szansy - wyznał załamany Marek Święcki, kierownik czarneńskiej drużyny.
Czarni Czarne - Gryf 2009 Tczew 1:5 (0:3).
Bramki: 0:1 Karol Opczyński (5), 0:2 Opczyński (37), 0:3 B. Lizak (41), 0:4 Szweda (50), 1:4 Paweł Wnuk -Lipiński (głową - 56), 1:5 Opczyński (69).

Czarni: Handel (70 Kozieł), Łagoda, Wnuk-Lipiński, Grzegorz Kozanko, Karol Kozanko, Kuzan (64 Pudzianowski), Jankiewicz (54 Wegner), Kopiszka - ż.k., T. Spryszyński (54 Łazor), Kościan - ż.k., Sztuba.
Podopieczni Mirosława Iwana sprawili przykry zawód i na koniec rozgrywek przed własną publicznością przegrali z outsiderem. Goście zagrali niezwykle ofiarnie i dzielnie się bronili. Mariusz Malinowski zdobył gola z rzutu karnego 5 minut przed przerwą. Na 5 minut przed końcem spotkania ten sam zawodnik mógł podwyższyć wynik, ale nie wykorzystał jedenastki.

Pomorze Potęgowo - Czarni Pruszcz Gdański 0:1 (0:1).
Bramka: 0:1 Mariusz Malinowski (40).
Pomorze: Sokołowski - ż.k., Pakosz - ż.k., Kozera - 2 x ż.k., a w konsekwencji cz.k., Kamil Gapski - ż.k., Kaczmarek, Robert Ulanowski (73 Burak), Gałka (46 Kotusiewicz - ż.k.), Kalamaszek, Wólczyński, Formela, Patyk, D. Mikołajczyk (85 Kamil Ulanowski).
Pozostałe wyniki meczów: Lechia II - Pomezania 0:0, Wietcisa - Powiśle 1:1 (0:0), Wierzyca - Rodło 4:0 (2:0), Murkam - Orzeł 2:2 (2:0), Żuławy
- Orlęta 0:3 (0:1).