Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koszalin> Minister zamawia i daje kasę

Alina Konieczna, [email protected], Fot. Radosław Brzostek
W punkcie rekrutacyjnym przy ul. Racławickiej Iwona Michalska-Pożoga z Wydziału Mechanicznego udziela informacji i kierunkach studiów i specjalnościach.
W punkcie rekrutacyjnym przy ul. Racławickiej Iwona Michalska-Pożoga z Wydziału Mechanicznego udziela informacji i kierunkach studiów i specjalnościach.
Politechnika Koszalińska już po raz drugi zakwalifikowała się do programu &qu

ot;Kierunki zamawiane". Minister nauki sypnie groszem dla naszych studentów.

Studia zamawiane to takie, które kształcą potrzebnych gospodarce specjalistów. A że w kraju i Europie coraz bardziej brakuje inżynierów, właśnie studia techniczne znajdują się na priorytetowej liście ministra nauki i szkolnictwa wyższego. Politechnika Koszalińska złożyła wniosek "Inżynier pilnie poszukiwany". Koszaliński wniosek otrzymał pozytywną ocenę i nasza uczelnia znalazła się w gronie 42 szkół wyższych w Polsce, gdzie ten projekt będzie realizowany.

Program obejmie studentów, którzy rozpoczną naukę w PK w październiku br. i potrwa przez trzy lata studiów. Na liście kierunków zamawianych w Politechnice znalazły się: mechatronika, inżynieria materiałowa, mechanika i budowa maszyn, inżynieria środowiska, ochrona środowiska, budownictwo, wzornictwo oraz informatyka.

- Maturzyści, którzy zdecydują się wybrać jeden z tych kierunków, zyskają szansę na stypendium wynoszące tysiąc złotych miesięcznie - wyjaśnia Agnieszka Kowalska, rzecznik PK. - Możliwość uzyskania takiego stypendium będzie miało około 150 osób, studiujących na pierwszym roku, w systemie stacjonarnym. O tym, kto dostanie stypendium, zdecyduje miejsce na liście rankingowej podczas rekrutacji, czyli wyniki matury. W kolejnych latach studiów będzie to średnia ocen.

Kierunki zamawiane warto wybierać nie tylko ze względu na wysokie stypendia, które otrzymają najlepsi. Wszyscy studenci tych kierunków będą mogli korzystać z bezpłatnych zajęć wyrównawczych z matematyki, fizyki, chemii, podstaw techniki oraz rysunku. Studia zamawiane to kierunki przyszłościowe, a uczelnia zadba o to, żeby oferować studentom atrakcyjne formy kształcenia - zajęcia fakultatywne, wyjazdy szkoleniowe, praktyki, czy atrakcyjne staże. Na tych, którzy wybiorą studia na inżynierii materiałowej lub mechatronice, czeka nowość - możliwość studiów międzykierunkowych w dziedzinie technologii biomedycznych.

Rekrutacja w Politechnice trwa od początku czerwca. Nabór jest prowadzony drogą elektroniczną, we wszystkich uczelnianych campusach - przy Śniadeckich, Racławickiej i Kwiatkowskiego działają punkty rekrutacyjne, gdzie można zdobyć informacje. Uczelnia przygotowała 4 tysiące miejsc na studiach I stopnia, stacjonarnych i niestacjonarnych. Podstawą do przyjęcia na studia są wyniki matury, jedynie na architekturze wnętrz i wzornictwie kandydaci musza zaliczyć rozmowę kwalifikacyjną sprawdzającą predyspozycje do projektowania.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza