Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Koszalińska Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych może kształcić magistrów

Alina Konieczna [email protected] Tel. 94 347 35 99 Fot. Radosław Brzostek
Wykład w Koszalińskiej Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych. W zajęciach biorą udział nie tylko studenci z Koszalina, ale także z różnych stron regionu.
Wykład w Koszalińskiej Wyższej Szkole Nauk Humanistycznych. W zajęciach biorą udział nie tylko studenci z Koszalina, ale także z różnych stron regionu.
Koszalińska Wyższa Szkoła Nauk Humanistycznych właśnie uzyskała ministerialną zgodę na prowadzenie studiów magisterskich na pedagogice. To znaczące osiągnięcie.

Wielu absolwentów szkół ponadgimnazjalnych wybiera studia w dużych ośrodkach akademickich. Są jednak tacy, którzy z różnych względów, także finansowych, wolą uczyć się w Koszalinie. Studia zawodowe proponują wszystkie nasze szkoły wyższe, wśród nich - najmłodsza stażem Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa, kształcąca wyłącznie na poziomie licencjatu.

Studia drugiego stopnia, czyli magisterskie, to już poprzeczka ustawiona znacznie wyżej. Aby uczelnia mogła je prowadzić, musi spełnić określone wymogi, m.in. zatrudnić minimum sześciu profesorów i tylu samo doktorów. Zawsze zgodę wydaje minister nauki i szkolnictwa wyższego, po zasięgnięciu opinii Państwowej Komisji Akredytacyjnej.

Taką zgodę na prowadzenie studiów drugiego stopnia na kierunku pedagogika minister Barbara Kudrycka właśnie przesłała do Koszalińskiej Wyższej szkoły Nauk Humanistycznych.

- Dla nas to ogromna satysfakcja, dla studentów szansa na kontynuowanie studiów w Koszalinie, bez konieczności wyjazdów do Bydgoszczy, Gdańska, Czy Szczecina - powiedział nam Adam Mościcki, prorektor do spraw nauki. - A gdy pięć lat temu zaczynaliśmy, sceptycy mówili, że nasza uczelnia to jednodniowa mucha, która nie ma szans, aby się utrzymać.

KWSNH jest uczelnią niepubliczną.

Obecnie kształci się w niej ponad tysiąc studentów. Uczą się na dwóch kierunkach: administracji oraz pedagogice. Wśród słuchaczy jest wiele osób zatrudnionych w urzędach, a także w policji, czy Straży Granicznej, które uzupełniają tu wykształcenie. Studenci płacą czesne, wynoszące ok. 2,7 tysiąca rocznie. Studia drugiego stopnia na pedagogice potrwają dwa lata. Uczelnia rozpoczyna długie starania o uzyskanie zgody na prowadzenie studiów magisterskich na drugim ze swoim kierunków - administracji.

Ci, którzy chcą zdobyć tytuł magistra w Koszalinie, największy wybór znajdą w Politechnice Koszalińskiej. Spośród 23 kierunków oferowanych przez największą w regionie uczelnię, 12 proponuje studia drugiego stopnia. Są to: budownictwo, ekonomia, elektronika i telekomunikacja, europeistyka, informatyka, inżynieria materiałowa, inżynieria środowiska, mechanika i budowa maszyn, mechatronika, technika rolnicza i leśna, wzornictwo i zarządzanie.

W uczelni niepublicznej - Bałtyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej w Koszalinie - można podjąć studia drugiego stopnia na pedagogice.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza