Koszykówka amatorska: Lekarz Domowy będzie walczył z Fast Wayem

Tytułowa para to dwa najlepsze zespoły Maszbud - Słupskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki. One wystąpią w finale przewidzianym na 16 maja.

Fast Way awansował do finału po wygraniu z Kabatem, a Lekarz Domowy po zwycięstwie z Luksusowymi, mistrzami poprzedniego sezonu. W drugim spotkaniu była twarda gra w obronie, skuteczność w ataku, niezłe tempo gry. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem przy stanie 67:60 dla Lekarza akcja za 4 punkty popisał się Artur Firgolski (celną trójką z faulem) i było tylko 67:64 lekarze nie trafili i Firgolski oddał rzut, który mógł doprowadzić do dogrywki. Piłka zatańczyła na obręczy i nie wpadła do kosza.

Gracze Luksusowych musieli faulować, aby mieć jeszcze szansę, ale Jacek Karnicki zamienił 3 z 4 rzutów wolnych na punkty i dał swojemu zespołowi zwycięstwo 70:65. Najskuteczniej grali: Bogusław Barczuk -19 (LD) oraz Firgolski i Krzysztof Marchewka po 19 (L).

Lekarz Domowy w historii SALK jeszcze nie wygrał.

W innych parach finałów ligi zagrają o miejsce siódme Maszbud-Ósemka z Matbetem, o miejsce piąte Fimal z Infocity, o trzecie Kabat z Luksusowymi.

W ostatnim meczu ustalającym tę kolejność Infocity pokonało Maszbud-Ósemkę 78:71. Tylko na początku spotkania wydawało się, że Ósemka będzie tłem dla swoich przeciwników, a to za sprawą dobrej skuteczności Infocity. Szybko zbudowana przewaga trochę podcięła im skrzydła. Gracze Maszbudu jednak poprawili obronę i kwarta zakończyła się nieznaczną przewagą Infocity. Potem mecz się wyrównał i nawet w trzeciej kwarcie Maszbud wyszedł na prowadzenie, które utrzymywał przez kilka minut.

W drugiej części czwartej kwarty (przy stanie 64:59 dla Maszbudu) swój piąty faul popełnił Krystian Kozioł i wobec braku zmienników Ósemka musiała grać w czterech już do końca spotkania i nie mogła tego meczu wygrać. Emocji nie brakowało, spotkały się drużyny o podobnym poziomie, przez to spotkanie do ostatniego gwizdka trzymało w napięciu. Najskuteczniej grali: Mateusz Kulig-25 (M-Ó) i Paweł Skrzypek - 25 (I).