Koszykówka I liga pań. Eko Energy Hit poległ w Gdyni z GTK

Rafał Szymański [email protected]
Justyna Wróbel zdobyła 2 pkt.
Justyna Wróbel zdobyła 2 pkt. Kamil Nagórek
Zawodniczki Eko Energy Hitu Kobylnica przegrały w Gdyni z GTK ważne spotkanie. Gospodynie wygrały 63:51.

Mecz już od pierwszej kwarty nie ułożył się dobrze dla zespołu przyjezdnego. Podopiecznie Roberta Pietrasia prowadziły 2:0 i 4:2 (4. minuta), ale już wtedy mogło być wyżej i miejscowe musiałyby się martwić.

- Zamiast naszego prowadzenia 8:0, gospodynie zaczęły budować swoją przewagę. Nam w przekroju całego meczu zabrakło zdecydowanie skuteczności - skomentował mecz Robert Pietraś, szkoleniowiec Eko Energy Hitu. Gdyby spojrzeć w pomeczowe statystyki, Eko Energy nie wypadł źle.

Wygrał zbiórki (38:36), miał więcej asyst (16:14). Słabo kobylniczanki wykonywały jednak rzuty osobiste (2/7), były nieskuteczne w rzutach za trzy punkty (3/17) i za dwa (20/47).

Gospodynie dysponowały szerszym składem (rezerwowe zdobyły 32 punkty, w Hicie koszykarki wchodzące zdobyły tylko cztery punkty).

GTK Gdynia - Eko Energy Hit Kobylnica 63:51 (16:6, 16:17, 18:12, 13:16)

Eko Energy Hit Kobylnica: Magdalena Baryło 4, Katarzyna Klimowska 4, Aleksandra Jagodzińska 8, Marta Dobrowolska 18 (2), Angelika Michałowska 2, Joanna Szymczak-Górzyńska 13 (1), Justyna Wróbel 2.