Koszykówka: Jedynka Marmorin Wschowa - Hit Kobylnica 90:83

Mimo dzisiejszej porażki 83:90 Hit Kobylnica przebrnął pierwszą przeszkodę w Pucharze Polski. W dwumeczu okazał się lepszy od Jedynki Wschowa.

Hit pojechał do Wschowy w dziewiątkę. Małgorzata Saidowska jest kontuzjowana, Dorota Marszk pracowała, z chorobą pojechała Magda Baryło. Tuż przed wyjazdem do treningów wróciła Izabela Piętka. W drugiej kwarcie kontuzji ścięgna Achillesa doznała Karolina Szlachta. Grała, ale odczuwała ból.

Nic dziwnego, że po początkowej walce punkt za punkt gospodynie, dysponujący szersza ławką rezerwowych coraz wyraźniej wychodziły na prowadzenie. W trzeciej kwarcie wynosiło ono już 17 punktów. W pierwszym meczu Hit wygrał 80:60 i teraz miejscowe niebezpiecznie zbliżyły się do tej różnicy. Najgorzej, że przed czwartą kwartą Agnieszka Golemska i Marta Jóźwiak miały już po cztery przewinienia.

W ostatniej odsłonie miejscowe zaczęły spadać za pięć przewinień, a skuteczna w rzutach osobistych była Golemska. To pozwoliło Hitowi nie przegrać zbyt wysoko.

Jedynka - Hit 90:83 (32:21, 17:21, 22:22, 19:19).

Punkty dla Hitu: Szlachta 28, Golemska 32, Baryło 5, Piętka 6, Jóźwiak 10, Zielińska 2, Salachna, Wichłacz, Paszkowska - po 0.

Teraz Lider

Kolejnym przeciwnikiem Hitu Kobylnica będzie Lider Pruszków. Mimo porażki w rewanżu 58:65 pierwszy mecz w Katowicach z AZS AWF wygrał 65:51.