Koszykówka: podsumowanie XIV kolejki PLK

Dariusz Szczubiał, były szkoleniowiec reprezentacji Polski, znów powrócił na ławkę trenerską. Łukasz Capar
Energa Czarni Słupsk w minionej kolejce PLK pauzowała. Nie wyszedł debiut Dariuszowi Szczubiałowi, który powrócił do ligi, tym razem jako trener Znicza Sokołowa Jarosław.

Znicz Sokołów Jarosław po raz drugi jest w lidze i po raz kolejny w środku sezonu działacze tego klubu nie wytrzymali presji porażek. Dwa lata temu Stanisława Gierczaka zastąpił Miodrag Gajić. Nic to nie dało, Znicz spadł z ekstraklasy. W tym sezonie Gierczak znów wprowadził zespół do ligi. Przegrał sześć spotkań z rzędu i zastąpił go Darusz Szczubiał.

Ten ostatni już w tym sezonie także przegrał, cztery mecze z rzędu w AZS Koszalin. Zapomniano, że w poprzednim sezonie wprowadził AZS do play off. Zastąpił go były zawodnik Jeff Nordgaard. Szczubiał poszedł w odstawkę. Nie na długo. Po dziewięciu kolejkach powrócił jako trener Jarosławia. Już wcześniej mówiono o tym, że jest przymierzany do posady szkoleniowca Basketu Kwidzyn. Nic z tego nie wyszło, stał się natomiast Coachem Znicza. Przegrał z Kotwicą Kołobrzeg 72:94. Katastrofa nastąpiła między 28 a 37 minutą, który to fragment Kotwica wygrała 30:0!
Szczubiał wciąż więc pozostaje bez zwycięstwa w tym sezonie. W następnej kolejce też bedzie trudno, jego klub wyjeżdża przecież do Włocławka.

Wysoko przegrała w Ostrowie Wielkopolskim Victoria Górnik - 51:82. Ofensywnie nastawionych gospodarzy do boju w kilku fragmentach prowadził wracający do składu Tomasz Ochońko. W drugiej kwarcie wałbrzyszanie zdobyli tylko sześć punktów.

Przerwała passę zwycięstw Polonia Warszawa. Uległa w Zgorzelcu Turowowi 65:82. Były na początku momenty, że stołeczny klub prowadził, ale w trzeciej kwarcie Damir Milijković pomógł gospodarzom wypracować 20-punktowe prowadzenie. Był moment, że wynik zmniejszył się do 10 punktów, a ostatecznie 17 punktami wygrali gospodarze.

PLK XIV kolejka

PGE Turów Zgorzelec - Polonia Warszawa 82:65 (20:19, 25:18, 30:15, 7:13).
PGE Turów: Miljković 21, Witka 13, Turek 13, Bailey 11, Roszyk 8, Townes 5, Copeland 4, Kitzinger 3, Harris 3, Daniels 1, Bochno 0, Strzelecki 0.
Polonia: Bacik 15, Adams 11, Johnson 11, Harrington 10, Frasunkiewicz 5, Nowakowski 4, Ansely 2, Przybylski 2, Krajewski 2, Radke 2, Ludwin 1.
Atlas Stal Ostrów Wlkp. - Victoria Górnik Wałbrzych 82:51 (25:14, 21:6, 17:18, 19:13).

Atlas Stal.: Daniels 20, Szubarga 15, Okafor 12, Rivera 9, Ochońko 8, Jocović 8, Seweryn 5, Jovanović 3, Majewski 2, Płóciennik 0.
Victoria Górnik: Argrett 12, Barro 10, Chanas 8, Barnes 6, Greene 5, Waczyński 5, Zabłocki 3, Raczyński 2, Bierwagen 0, Ercegović 0.

Sokołów Znicz Jarosław - Kotwica Kołobrzeg 72:94 (21:22, 15:25, 19:20, 17:27).
Sokołów Znicz: Kukiełka 13, Reynolds 12, Hughes 11, Ecka 10, Miszczuk 8, Diduszko 6, Szczotka 6, Kowalenko 4, Mikołajko 2, Celej 0.
Kotwica: Crone 27, Kikowski 17, Naymick 17, Stelmach 14, Hamilton 8, Przybyszewski 5, Cielebąk 4, Rduch 2.

Sportino Inowrocław - Bank BPS Basket Kwidzyn
Sportino: Landry, Lee, Żytko, Miller, Gomez, Crenshaw, Świderski, Obrzut, Wierzbicki, Robak.

Bank BPS Basket: Weeden, Tica, Kuebler, Hyży, Garner, Dixon, Lubeck, Puncewicz, Dąbrowski, Potulski, Mielnik.
Asseco Prokom Sopot - AZS Koszalin
Asseco Prokom Sopot: Ewing, Dylewicz, Logan, Burke, Archibong, Burrell, Szczotka, Nesović, Łapeta, Zamojski.
AZS: Milicić, Reese, Arabas, Mojica, Diduszko, Oduok, Łuszczewski, Swanson, Mróz, Bogdan.

Polpharma Starogard Gd. - Anwil Włocławek - odbędzie się dzisiaj.