Koszykówka: Pomorze Tczew - Eko Energy Hit Kobylnica 55:91

Rafał Szymański [email protected]
Robert Pietraś, trener Eko Energy Hitu Kobylnica, udanie rozpoczął sezon ze swoim zespołem. Fot. Krzysztof Tomasik
Wygrały inauguracyjne spotkanie zawodniczki Eko Energy Hitu Kobylnica. Pokonały Pomorze z Tczewa 91:55. Większość rywalek pochodziło jednak z... Elbląga.

Pierwsze spotkanie w I lidze regionalnej Eko Energy Hit Kobylnica wygrał bardzo wysoko. Niedawno w meczu sparingowym kobylniczanki w trakcie turnieju w Tczewie także zwyciężyły ten zespół 76:50. Teraz jednak Robert Pietraś i jego podopieczne, gdy przybyli do Dąbrówki Tczewskiej, gdzie Pomorze było gospodarzem, byli bardzo zdziwieni. - Przygotowywaliśmy się do meczu, myśląc o zupełnie innych zawodniczkach. Tych, z którymi graliśmy w meczu sparingowym w turnieju w Tczewie - mówi Pietraś.
Okazało się, że tuż przed rozpoczęciem rozgrywek Pomorze podpisało umowę z Truso Elbląg i kilka zawodniczek z tego miasta reprezentuje teraz barwy Pomorza.

- Zaczynaliśmy więc mecz w ciemno, bazując na tym, by grać swoje - dodaje szkoleniowiec kobylnickiej drużyny.

Mogło się wydawać, że bardziej doświadczone zawodniczki z Elbląga rozsądnie pokierują grą Pomorza. Okazało się, że zjadła je trema i Kobylnica łatwo wygrała pierwszą kwartę. Wyszło większe ogranie i doświadczenie zawodniczek Eko Energy Hitu Kobylnica. W drugiej i trzeciej kwarcie gospodynie zagrały jednak bardzo agresywnie, często stawały w defensywie strefą, w innym przypadku broniły także na całym boisku. To dało im wygrane w tych odsłonach. Drużyna z Kobylnicy miała kłopoty. W czwartej kwarcie gospodyniom zabrakło jednak sił. Przyjezdne grały konsekwentnie pod kosz na wysoką Olgę Niezgodę, która punktowała i spokojnie Hit powiększał przewagę.

Kolejnym rywalem kobylnickiej drużyny będzie Basket 25 Bydgoszcz.

Mecz odbędzie się w niedzielę 14 listopada, o godzinie 15. Miejsce zawodów to hala Zespołu Szkół Samorządowych przy ulicy Głównej w Kobylnicy.

Pomorze Tczew - Eko Energy Hit Kobylnica 55:91 (4:26, 22:21, 26:17, 3:27)

Eko Energy Hit Kobylnica: Olga Niezgoda - 21 (1), Katarzyna Hrywna - 17, Ka­tarzyna Klimowska -15 (1), Zuzanna Palenga - 11 (2), Luiza Staciwa - 8 (1), Monika Królik - 8, Aleksandra Jago­dzińska - 7, Aleksandra Sobajtis - 4, Natalia Bejmert - 0, Justyna Palacz - 0, Weronika Lila - 0, Aleksandra Mułyk - 0.