Koszykówka. Turów Zgorzelec - Energa Czarni Słupsk 81:71

W piątym meczu półfinałów play off koszykarskiej ekstraklasy Turów Zgorzelec pokonał Energę Czarnych Słupsk. W dotychczasowej rywalizacji jest 3:2 dla Turowa. Do finałów przejdzie zespół z czterema zwycięstwami na koncie.

Trwa aktualizacja. Proszę odświeżyć stronę co kilka minut

(fot. Fot. Łukasz Capar)

Kwarty:

(21:18, 10:24, 27:8, 23:21)

19.43 Dziekujemy państwu za uwagę. Szkoda. Po wyśmienitej pierwszej połowie przyszłą fatalna, katastrofalna III kwarta. Na tym poziomie takie błędy są karane egzekucją drużyny.

Jest 3:2 dla Turowa Zgorzelec w serii. Gramy dalej. Kolejny mecz w sobotę, w Gryfii. Zapraszamy.

19.40 Koszykarzy na stojąco oklaskuje publiczność, w tym poseł SLD Jerzy Szmajdziński.

19.38 A my mamy przyjemność podziwiać jeszcze popisy Bennetta - trójka z 7 metrów.

19.37 Publiczność daje radę za dwóch i doping urasta. Turów zasługuje na ten doping, gra spokojnie pewnie.

19.34 Ostre spięcie Sroka - Drobijak. W każdym meczu tej pary play off są przepychanki. Nie inaczej jest dzisiaj.

19.30 Akcja w starym, dobrym stylu - Cesnauskis do Bookera i punkty spod kosza. Ale Turów gra już rozluźniony w obronie i trener Turkiewicz bierze czas. 68:58 dla gospodarzy.

19.27 Trójka Roszyka chyba rozstrzyga. Pytanie, co wydarzyło się w przerwie meczu w szatni Czarnych chyba długo będzie dręczyć słupskich kibiców.

19.23 Niestety to już nie ten Booker z pierwszej kwarty. Za to rozszalał się Turek - jest nie do zatrzymania.

65:53 - siedem minut do końca meczu i teraz Czarni znowu potrzebują cudu.

19.20 Harris wygląda jak nieprzytomny. Potrzebna już nie pierwsza pomoc, ale druga. Na parkiecie ratownicy medyczni.

Harris chyba już nie zagra w tym meczu.

19.19 Teraz to Turów broni jak natchniony. Ale jest kontra i ryzykowna akcja w obronie Harrisa, który pada i się nie podnosi.

19.17 Szybkie punkty Kedzo. Może nie odpuścimy.

19.16 Matas przesunięty na poz. nr 2, chyba dlatego, że jako jedyny ostatnio trafia.

19.14 Trójka Cesnasukisa równo z syreną przywraca nadzieję, ale to Turów wyszedł z wielkich opresji. 58:50. Ostatni kwarta. Czarni powinni coś zaryzykować. Ale co?

19.12 Najgorsze nie jest to co dzieje się z Czarnymi w ataku. Kompletnie rozsypała się gra Czarnych w obronie.

19.11 Statyczna gra w ataku. brak obrony. rywal punktuje. 54:47

19.09 Jest!!!!! Trójka Cesnauskisa.

19.08 Jak piękna katastrofa - 18:0 dla rywala. Co Czarni robili w szatni. Okorn nie wie co ma robić. Turów opanował sytuację prowadzi 47:42.

19.06 Niesamowite. Czarni grają katastrofalnie, prześcigają się w głupszych akcjach.

19.04 6 minut gry Czarni bez punktów.

19.02 Ależ run Turowa - 12:0. Czarni stanęli, teraz rywalowi wszyko wychodzi i ma szczęście.

19.01 Kuriozalna akcja. Kompletnie niecelny rzut Danielsa ale Marcin Sroka dotyka siatki i sędziowie zaliczają rzut za trzy.

18.59 Prosta akcja Booker nie trafia spod kosza, a za chwilę popełnia trzeci faul. Jeśli nasz center się nie obudzi (chyba przysnął w szatni) może być kiepsko.

18.57 Źle rozpoczęliśmy tą kwartę. Proste błędy, kontry Turowa i sześć punktów z rzędu dla gospodarzy. Czas dla trenera Okorna. Rysuje akcje w ataku pozwalające lepiej wykorzystywać pod koszem Bookera.

Niedobrze. Ponowna strata, nie ma punktów, wraca Bennett.

18.53 Wodzirej zachęca kibiców do stworzenia piekła. To trudne, bo na trybunach jest. ok 1000 widzów. Ale miejscowi kibice, jak wszyscy pod słońcem, wierzą.

Pierwsze 5 minut tej kwarty może ustawić ten mecz

18.49 Publiczność, dziennikarze, fachowcy przecierają oczy ze zdumienia. Presing Czarnych na własnej połowie kompletnie wybija z rytmu Turów. Prowadzenie Czarnych 11 punktami zaskoczyło gospodarzy.

To Czarni ewentualnie mieli ich gonić. Kiedy do dobrej obrony w II kwarcie dołożyli niezły atak, Turów wymiękł. Trener Turkiewicz ma problem jak ustawić drużynę na II połowę. Wszystkie schamty: granie na Milijkovicia, wysokich Turka i Drobnijaka zawiodły.

Trener Turkiewicz zaryzykował trzymanie Roszyka na ławce, kiedy na boisku nie ma Benneta, ale Roszyk wcześniej dobrze grał w ataku. W I połowie mieliśmy problemy z kontrami Turowa, którzy aż 12 z 21 punktów zdobył w ten sposób.

W II kwarcie kontry zostały całkowicie zatrzymane, za to Czarni w ten sposób punktowali rywala.

Pytanie kluczowe brzmi, czy Czarni są w stanie taką intensywność (szybkość, ruchliwość) gry utrzymać w drugiej połowie. Jeśli tak, będziemy świadkami wielkiej niespodzianki.

Na razie prowadzimy w wojnie nerwów i mamy tak potrzebne w sporcie szczęście - rywal nie trafił kilku rzutów z czystych pozycji. Ale to Turów ma problem.

Kto wygra mecz? CZARNI! CZARNI!! CZARNI!!!

18.39 Koniec pierwszej połowy. Po dwóch kwartach 31:42

18.34 Czarni wciąż niesamowicie w obronie. Rywal jest bezradny, silny atak Zgorzelca rzucił przez 9 minut III kwarty sześć punktów.

Czarni za to grają mądrzej w ataku, szanują piłkę, ustawiają mądre akcje. Efekt - 36:27 i najwyższe prowadzenie w tym meczu.

18.30 Sędzia uspokaja trenera Okorna. Ale ten szaleje, mimo że jego drużyna wzorowo wypełnia założenia taktyczne.

Antonio Burks nie trenował jednak rzutów wolnych. Dwa przestrzelone.

18.29 Czarni kolejna kontra. Czarni grają z kontry jak... Turów. Publiczność ucichła, nie wierzy. Powrót na boisko Turka daje pierwsze po trzech minutach punkty dla gospodarzy. 32:27.

18.26 DB piękna akcja i 30:24 a na trybunach Turów grać k... m...

18.25 Nareszcie pięknie, w swoim stylu urwał się Cesnauskis i trafił celnie za trzy, a za chwilę po kontrze Bennetta Czarni prowadzą 28:24. Czar dla trenera Turkiewicza.

Czarni zadziwiają konsekwencją w obronie,choć Turów gra swoją, niezłą i pookładaną koszykówkę, nie może przełamać Czarnych i wydaje się być tym faktem zdziwiony. Czarni chyba jednak zaskoczyli rywala determinacją i dobrą grą.

18.22 Bennet za trzy!!! Cieszy się przy naszej ławce, ale trener Okorn nie daje celebrować pięknego rzutu i każde wracać do obrony.

18.20 Booker pięknie oszukał Drobnijaka i prawie urwał kosz. Słupski center jest dziś w dobrej dyspozycji.

18.17 Pierwsza kwarta za nami i niezła w wkonaniu Czarnych. Gdyby zachować więcej spokoju w ataku wynikmógłby być dużo korzystniejszy.

Niestety trochę słabiej idzie Marcinowi Sroce, a kiedy on gra na swoim poziomie lepiej idzie też zespołowi. 21:18 dla gospodarzy.

18.14 Na boisku Robert Witka. Słychać głośnie buuuuuu, nielicznej ekipy ze Słupska.

18.12 Ależ walka. Obustronne przewinienie dla Kedzo i Danielsa, ale to już 2 przewinienie dla gracza Czarnych. Za to już w pierwszych sekundach pobytu na boisku punkty zdobywa DB. To dobre otwarcie Benneta, na pewno w siebie uwierzy.

18.09 Czarni cały czas twardo w obronie. Kibice oburzeni decyzjami sędziów, ale słusznymi. Po pięciu punktach Kedzo Czarni prowadzą 14:12

18.06 Po pięciu minutach 10:9 dla gospodarzy. Świetny, wyrównany mecz.

18.05 Piękna asysta Burksa do Bukera a ten nie trafia spod kosza. W odpowiedzi Kałasznikow ze Zgorzelca czyli Damir Milijković trafia za trzy.

Ależ akcja Bakicia! Trafia za trzy, niczym błyskawica wraca do obrony i niesamowicie blokuje Johna Turka!!!

18.03 I znów Czarni "wypchnęli" rywala za boisko i punkty Danielsa nie zostały zaliczone. Ale niestety brakuje spokoju w ataku.

18.02 Krzysztof Roszyk nie musi kryć Benneta, więc ma swobodę w ataku i udowadnia swoją wartość. Celny za trzy.

Już drugi raz Czarni zagrali świetnie w obronie. To zdecydowanie klucz do zwycięstwa w tym meczu.

18.00 Za kibiców daje z siebie wszystko wodzirej i komentator zawodów. 2:0 Czarni po pięknej zespołowej akcji Booker - Bakić

17.57 Emocje sięgają zenitu. Nasza drużyna na rozgrzewce wygląda rześko. Ale rywal, też.

Akcja klubu Turów: wszyscy kibice na czarno-zielono wyszła średnio. No nie - wyszła słabo.

17.54 Już wiemy. W pierwszej piątce wyjdzie Bojan Bakić. Zgodnie z zasadą: wygrywającego składu się nie zmienia.

17.52 Nadal tajemnicą jest wyjściowa piątka Czarnych. Kto to będzie?

Czy trener Okorn wróci do Demetrica Bennetta (DB) czy zagra Bakić, a może nowe zaskoczenie.

Uwaga, mecz za trzy minuty a hala w Zgorzelcu po prostu świeci pustkami. Frekwencja najgorsza od początku play off.

17.50 GP24 wita z hali w Zgorzelcu. Jesteśmy jako jedyne media słupskie na miejscu.

Zła wiadomość dla kibiców w Słupsku. Z redaktorem Łabędziem, transmisję meczu komentować będzie legenda WKS Śląsk Wrocław Maciej Zieliński. Niestety sympatyzuje on z drużyną ze Zgorzelca.