Koszykówka. Weekendowe mecze słupskiej młodzieży [ZDJĘCIA]

Michał Piątkowski
W miniony weekend, słupska młodzież rozegrała mecze w swoich ligach.

Zacięty mecz Energa Geoida Słupsk (U12M) w lidze POZKosz.

W dniu 12.12.2023 r. koszykarze Energa Geoida Słupsk na własnym parkiecie nieznacznie przegrali z De La Salle Gdańsk 39:55. Początek spotkania należał do zawodników Energa Geoida i po 10 minutach prowadzili 15:12. W drugiej kwarcie inicjatywę przejęli goście z Gdańska. Poprawili straty i wyszli na prowadzenie. Po zmianie stron gra była wyrównana. Pod koniec trzeciej kwarty urazu kostki doznał najskuteczniejszy słupski zawodnik - Krzysztof Nitka. Brak czołowego zawodnika podcięło skrzydła gospodarzom i ostatnią kwartę przegrali 16:6. W kolejnym spotkaniu (19.02.2023) koszykarze Energa Geoida zagrają na wyjeździe z UKS Bryza Kolbudy .

Wygrana Energii Laminopol w Gdańsku.

Słupscy zawodnicy odnieśli zdecydowane zwycięstwo w meczu ligi juniorów U17 ze Szkołą Gortata Politechnika Gdańska II. Mecz był wyrównany do 8 minuty pierwszej kwarty (5:5) kiedy obie drużyny miały problem ze skutecznością. Od tego momentu słupszczanie poprawili swoją grę w ataku i do końca spotkania dyktowali warunki na boisku.
Mecz zakończył się wynikiem 71:49 na korzyść Energii Laminopol Słupsk.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani