Kotwica Kołobrzeg - Koral Dębnica 0-1

fen
Kotwica Kołobrzeg - Koral Dębnica 0-1 (0-0).
Kotwica Kołobrzeg - Koral Dębnica 0-1 (0-0). Archiwum
Do niespodzianki doszło w Kołobrzegu. Tamtejsza Kotwica była faworytem w trzecioligowym meczu piłkarskim z Koralem Dębnica.

Gospodarze sprawili zawód swoim kibicom i przegrali z dębniczanami 0:1. Tak więc udanie zainaugurowali wiosenne zmagania podopieczni Łukasza Pietraszaka. W pierwszej połowie więcej z gry mieli gospodarze. Goście grali niezwykle skoncentrowani i pilnowali się przed popełnieniem błędu w obronie.

W 20. minucie Tomasz Rydzak był sam na sam z dębnickim golkiperem. Michał Babiński nie dał się zaskoczyć. Po przerwie zawodnicy Korala zagrali odważniej, ale nastawieni byli na kontry. Jedna z nich przyniosła efekt. W 54. minucie Michał Nawrocki strzałem z 16 metrów zmusił do kapitulacji kołobrzeskiego bramkarza Łukasza Krymowskiego.

Asystę zaliczył Michał Lewandowski. Od tego momentu Koral cofnął się do obrony. Kołobrzezanie atakowali, ale nie umieli znaleźć skutecznego sposobu na sforsowanie dobrze zorganizowanej defensywy z Dębnicy. W końcówce przyjezdni przeżywali bardzo gorące chwile, ale po ostatnim gwizdku arbitra mocno się cieszyli ze zwycięstwa. Po tej wygranej koralowcy awansowali na dwunaste miejsce w tabeli i mają 18 punktów.

Kotwica Kołobrzeg - Koral Dębnica 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Michał Nawrocki (54).

Koral: Babiński, Arndt, Kowalczyk, Wolański, Steinborn, M. Nawrocki (69 Węgliński), Lewandowski, Bulwan, Pestka (79 Szymon Gibczyński - ż.k.), Węglowski, Kupisz (90+1 Bianga - ż.k.).