Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Krystyna Danilecka-Wojewódzka zaprzysiężona na prezydenta Słupska

Alek Radomski
Krystyna Danilecka-Wojewódzka zaprzysiężona na prezydenta Słupska
Krystyna Danilecka-Wojewódzka zaprzysiężona na prezydenta Słupska Krzysztof Piotrkowski
Przewodniczącą rady ponownie została Beata Chrzanowska. Radni poparli ten wybór jednogłośnie. Co ciekawe, jej kandydaturę zaproponował klub PO i radny Robert Biedroń.

Wybór przewodniczącej rady miasta nie wzbudził najmniejszych wątpliwości. Ponownie na to stanowisko została wybrana Beata Chrzanowska. Była jedyną kandydatką, którą zgłosiły aż dwa kluby radnych. Obok rodzimej Platformy na Chrzanowską wskazał też Robert Biedroń.

Były prezydent Słupska, dziś radny z klubu Krystyny Danileckiej-Wojewódzkiej, podkreślał, że w ubiegłej kadencji, pełniąc już tę funkcję, potrafi się ona wznieść ponad polityczne podziały na rzecz interesów miasta i jego mieszkańców. Deklaracja Biedronia była zaskoczeniem.

Tak przynajmniej odebrał ją Bogusław Dobkowski z PO, który przewodniczył obradom. Oficjalnie nie jest to zapowiedź koalicji dziewięcioosobowego klubu prezydent miasta z siedmioosobowym klubem radnych Platformy. Co znamienne, w tajnym głosowaniu za Beatą Chrzanowską opowiedzieli się też pozostali radni z PiS. Przewodniczącą wybrano więc jednogłośnie. Następnie na urząd zaprzysiężono Krystynę Danilecką-Wojewódzką.

- Z każdym mieszkańcem miasta czuję się w stu procentach utożsamiona - podkreślała podczas swojego wystąpienia prezydent Krystyna Danilecka-Wojewódzka. - Chciałaby tworzyć nowe rozdanie w naszym mieście wspólnie z jego radą. O życzliwość, wsparcie zabiegam z moimi współpracownikami. Do prezydialnego stołu zapraszam Martę Makuch i Marka Golińskiego.

Marta Makuch od środy jest pierwszym zastępcą prezydent miasta. Jest słupszczanką, ukończyła I LO w Słupsku i kulturoznawstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Jest też, jak ją przedstawiono, absolwentką niezliczonej liczby kursów, a od wielu lat jest rozpoznawalna jako działaczka organizacji pozarządowych, m.in. jako prezes Centrum Inicjatyw Obywatelskich. Jej współpraca z samorządami i wiedza w zakresie pozyskiwania środków zewnętrznych ma zostać wykorzystana w ratuszu.

Z kolei słupszczanin Marek Goliński to były asystent wojewody pomorskiego, zastępca dyrektora wydziału infrastruktury urzędu wojewódzkiego, wreszcie dyrektor wydziału ds. zarządzania funduszami. Goliński po 14 latach pracy w urzędzie wojewódzkim przeszedł do pracy w samorządzie. Był radnym gminy Kolbudy, a przez ostatnie osiem lat jej wicewójtem.

Jakie zadania stawia sobie nowa władza? Prezydent Danilecka-Wojewódzka mówiła o szeregu wyzwań, od zrewitalizowania ulicy Leśnej, przez przebudowę Parku Kultury i Wypoczynku, gdzie ma powstać lodowisko i hala po budowę ringu, będącego alternatywną drogą na osiedle Hubalczyków. W kontekście zmian na lepsze mówiono też o Słupi, gdzie powstaną bulwary i gdzie mają powrócić kajaki. Prezydent zapowiedziała też przebudowę starego rynku, który ma zmienić się w przeciągu trzech lat. Podobnie ulica Wojska Polskiego, która zmieni się po wybudowaniu przejścia pod torami. Zatorze ma zyskać nowe chodniki i parkingi. Osiedle Niepodległości rozwijać ma się w kierunku Bierkowa. Razem z ościennymi gminami uporządkowana ma zostać komunikacja drogowa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza