KS Gryf Słupsk pokonał zespół MKS Debrzno. Inne wyniki klasy okręgowej (zdjęcia)

Krzysztof Piotrkowski
W niedzielne popołudnie w Słupsku rozegrano mecz w ramach 2. kolejki grupy mistrzowskiej słupskiej klasy okręgowej, w której miejscowy KS Gryf podejmował MKS Debrzno i wygrał 3:1.

Pierwsze minuty meczu to dwa groźne dośrodkowania z rzutów wolnych wykonywanych przez Sebastian Stalkę po których pachniało bramkami. Później do głosu doszli miejscowi, którzy w 15. minucie objęli prowadzenie za sprawą Jakuba Mondrzejewskiego, który wykorzystał podanie od Wiktora Ciechańskiego i w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza gości. W 23. minucie dość niespodziewanie nastąpiło wyrównanie po strzale zza pola karnego Bartłomieja Rutyny. Piłka po drodze odbiła się jeszcze od pleców Patryka Wólczyńskiego.

Wynik remisowy utrzymał się do końca pierwszej połowy. Drugą połowę lepiej mogli zacząć debrznianie, którzy w 46 minucie po złym podaniu Michała Tołka powinni objąć prowadzenie, jednak strzał z 15 metrów Pawła Władyczaka obronił Marcin Petrus. Niewykorzystana sytuacja zemściła się w 55 minucie kiedy w polu karnym faulowany był Kacper Grabarczyk, a rzut karny na bramkę zamienił Mateusz Barszcz. Z każdą upływającą minutą uwidaczniała się przewaga gospodarzy, a przyjezdni nie mieli pomysłu na zagrożenie bramce Gryfa.

W 89. minucie bramkę na strzelił Jakub Mondrzejewski, jednak sędzia Krzysztof Baumgard dopatrzył się pozycji spalonej strzelca bramki. Końcowy wynik meczu ustalił w 90. minucie Jakub Kazior, którego pierwszy strzał obronił Sławomir Słonka, jednak przy drugiej próbie logowania piłka pod poprzeczką wpadła do bramki.

KS Gryf Słupsk - MKS Debrzno 3:1 (1:1)

Bramki: 1:0 Jakub Mondrzejewski (15), 1:1 Bartłomiej Rutyna (23), 2:1 Mateusz Barszcz (55 - karmy), 3:1 Jakub Kazior (90).

KS Gryf: Marcin Petrus - Pawlina, Wólczyński, Barszcz, Tołek, Nikodem Ciechański, Kozub, Wiktor Ciechański, Mondrzejewski, Świdroń (66 Kalinowski), Grabarczyk (57 Kazior).

MKS: Słonka - Nykiel (71 Kamowski), Władyczak, Lica, Marzec, Kuliński, Mucha, Wenda, Rutyna, Stalka, Domański (60 Bielecki).

Kaszubia Studzienice - Sparta Sycewice 2:2 (1:1)

Bramki: 1:0 Artur Rzepiński (9), 1:1 Konrad Kiełczykowski (24), 1:2 Konrad Kiełczykowski (48), 2:2 Szymon Schulz (86-samobojcza)

Kaszubia: J.Pelal - A.Dargas, P.Pela, K.Dargas (76 F.Szultka), K.Szultka, Jakubek, Pawelski, Borzyszkowski, Czapiewski (80 Prądziński), R.Soldatke, Rzepińskil.

Sparta: Libigocki - Budzyński, Cudziło, Bobrowski, Kiełczykowski (cz. 85), Slusarz (78 K.Klawikowski), Giersz (cz. 70), Kosiński, Pietras (67 Schulz), Skierka, Michał Mytych (58 Gulbiński).

Piast Człuchów - Wybrzeże Objazda 5:0 (3:0)

Bramki: 1:0 Arkadiusz Zachajczuk (3), 2:0 Sebastian Kluk (25), 3:0 Kluk (42), 4:0 Kamil Woźniak (53), 5:0 Woźniak (58)

Piast: Kowalik - Zachajczuk, J.Wójcik (55 Długosz), Woźniak, Świadek (30 Janas), Rakowski, S.Kluk (68 A.Kluk), Badjan, Wachnik, Kolter (62 Meyer), Obarzanekl.

Wybrzeże: M.Dworak - Mączkowiak, Markowski (57 G.Bednarczyk), Dynysiuk, Kraśnik, Podleśny (57 Lesiecki), J.Burak (20 Majer), Wilga, Szczasiuk, Brzostowicz, Zinko.

Echo Biesowice - Czarni Czarne 2:3

Gole dla gości: Osiński Wnuk-Lipiński, Jakubowski

Bytovia II Bytów - Myśliwiec Tuchomie 1:2 (1:1)

Dla Bytovii: Tochman. Dla Myśliwca: Barra, Szymanowski

GTS Czarna Dąbrówka - KS Włynkówko 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Mateusz Świątek (36), 0:2 Bartosz Bukowski (65)

Jantaria Pobłocie - Start Miastko 1:0 (1:0)

Bramka: 1:0 Adam Mielewczyk (22)

Lipniczanka Lipnica - Sokół Wyczechy 3:1 (1:0)
1:0 Mateusz Cybula (18), 1:1 Maciej Winnicki (55), 2:1 Kamil Pranczk (63), 3:1 Adrian Szultka (79)

Leśnik Cewice - Zawisza Borzytuchom 0:5 (0:3)
0:1 Krzysztof Suszko (12-sam.), 0:2 Krzysztof Baumgard (22), 0:3 Robert Kmiecik (26), 0:4 Jakub Gostomski (56), 0:5 Robert Kmiecik (89)

Barton Barcino - Chrobry Charbrowo 8:3 (2:2)

Bramki: 1:0 Janusz Chlib (11), 1:1 Damian Grzeszkowiak (20), 1:2 Jakub Żuliński (30-samobójcza), 2:2 Tomasz Kuźmiński (32), 3:2 Wojciech Bartkowski (53), 4:2 Przemysław Bubnowski (56), 4:3 Karol Kiełtyka (58), 5:3 Kuźmiński (60), 6:3 Michał Retka (73), 7:3 Retka (76), 8:3 Kuźmiński (90)

Barton: Żuliński - Daniel Lewiński, Kuźmiński, Nowakl, Koziełl (74 Pieknik), Kamaszyn (46 Retka), Chlib (60 Dominik Lewiński), Bubnowski, Bartkowski, Łącki, Białek.

Chrobry: P.Wiśniewski - S.Wiśniewski, Janiszek, Grzeszkowiak, R.Syldatk, M.Krzyżanowski, P.Mielewczyk, Kiełtyka, Czupryniak, Dubaj (46 Wroński), A.Syldatk.