KS Gryf Słupsk wygrywa w Debrznie 6:1. Zwycięstwa Startu i Sparty

Mecz w Debrznie
Mecz w Debrznie KS Gryf Słupsk
2. kolejka słupskiej klasy okręgowej. Cenne zwycięstwo w Bytowie wywalczyli piłkarze Startu Miastko. Sparta Sycewice z dużymi kłopotami, ale zdobyła trzy punkty w meczu z Echem Biesowice. W Debrznie wysoko wygrał KS Gryf Słupsk.

Najwięcej w Sycewicach działo się po 30 minucie. Najpierw poprzeczka uratowała gości, chwilę później Klawikowski nie trafił w piłkę na drugim metrze, mając przed sobą pustą bramkę. Goście odpowiedzieli kontrą, ale Marszałek przestrzelił w sytuacji sam na sam. W zamieszaniu w polu karnym faulowany został Budzyński, a Eryk Kosiński pewnie wykonał rzut karny. Radość nie trwała jednak zbyt długo, ponieważ tuż przed przerwą Echo doprowadziło do remisu. Mimo słabszej postawy, grze w dziesiątkę, po raz kolejny Sparta pokazała charakter oraz wiarę w zwycięstwo. Ataki przyniosły skutek w 89. minucie, kiedy po błędzie bramkarza gości, Skierka skierował piłkę do pustej bramki.

Sparta Sycewice - Echo Biesowice 2:1 (1:1)
Bramki: 1:0 Eryk Kosiński (36-karny), 1:1 Sebastian Marszałek (43), 2:1 Łukasz Skierka (89)

Sparta: Daniel Libigocki - Jarosław Cudziło, Michał Michalak, Krystian Klawikowski (77 Adam Pietras), Mateusz Budzyński, Damian Kopciński, Rafał Bobrowski, Michał Giersz, Konrad Kiełczykowski (46 Antoni Gulbiński), Radosław Terefenko (czerwona kartka 61), Eryk Kosiński (60 Łukasz Skierka).

Echo: Adrian Kottlenga - Kamil Zeszutek (82 Adrian Paszotka Lipiński), Rafał Wasilewski, Paweł Rynkiewicz, Robert Piasecki, Artur Kacprzak, Kamil Justka (87 Sebastian Kaca), Marcin Dembiński, Mariusz Bednarek, Sebastian Marszałek, Sławomir Kozicki.

Bardzo ciekawe spotkanie odbyło się w Bytowie. Oba zespoły w pierwszej kolejce wywalczyły zwycięstwa i nie straciły gola. Mecz był bardzo zacięty i obfitujący w kartki. Czerwoną otrzymał Przemysław Leik i goście mieli nieco więcej miejsca. Ich ataki powiodły się w doliczonym czasie gry za sprawą rezerwowego zawodnika Jana Garczyńskiego.

Bytovia II Bytów - Start Miastko 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Jan Garczyński (95)

Bytovia II: Bartosz Ryngwelski - Rafał Zagdan (63 Bartosz Wolski), Michał Wdowiak, Adam Spiczak Brzeziński (63 Krzysztof Zblewski), Jakub Malich (46 Patryk Wolski), Przemysław Leik (czerwona kartka 64), Maciej Kuczkowski, Sebastian Jeżewski (73 Szymon Tochman), Bartosz Hering, Adam Szmidke, Maciej Błaszkowski.

Start: Marcin Jamniak - Wojciech Szuta, Przemysław Spalik (90 Patryk Kuniszewski), Błażej Kłonczyński, Patryk Kapica, Krzysztof Guzowski (63 Filip Grabowski), Oskar Dzięcioł (73 Jan Garczyński), Ryszard Bujwid (90 Jacek Czerwiński), Paweł Breszka, Bartłomiej Borowicz, Piotr Baranowski (87 Rafał Degis).

Od początku słupski zespół narzucił w Debrznie wysokie tempo dochodząc do dobrych sytuacji pod bramką gospodarzy. Klasycznego hattricka w pierwszej połowie strzelił Filip Kołakowski po bardzo pięknych bramkach. W drugiej połowie słupszczanie mieli jeszcze bardzo dużo sytuacji, których nie wykorzystywali.

MKS Debrzno - KS Gryf Słupsk 1:6 (1:3)
Bramki: 0:1 Filip Kołakowski (9) asysta Łukasz Kowalik, 1:1 Krzysztof Szawarniak (11), 1:2 Filip Kołakowski (22) asysta: Eryk Kępski, 1:3 Filip Kołakowski (44) asysta: Adam Świdroń, 1:4 Patryk Wólczyński (55) asysta: Eryk Kępski, 1:5 Kacper Grabarczyk (67) asysta: Jakub Mondrzejewski 1:6 Jakub Olszewski (77) asysta: Wiktor Ciechański

MKS: Sławomir Słonka - Paweł Władyczak, Wojciech Taras, Krzysztof Szawarniak (74 Jakub Kuliński), Sebastian Stalka, Martin Romanek (78 Jakub Nykiel), Norbert Mucha, Kamil Masternak (86 Wojciech Kaczmarek), Wojciech Marzec, Maciej Domański (46 Michał Pacholik), Gracjan Wenda (46 Krystian Szostek).

KS Gryf: Marcin Petrus (78 Paweł Ostrowski) - Jakub Olszewski, Mateusz Barszcz, Patryk Wólczyński, Eryk Kępski, Kacper Werra, Łukasz Kowalik (65 Kacper Grabarczyk), Ilia Kozub (68 Wojciech Dacków), Filip Kołakowski, Nikodem Ciechański (59 Wiktor Ciechański), Adam Świdroń (46 Jakub Mondrzejewski).

Pozostałe wyniki: Sokół Wyczechy - Leśnik Cewice 4:1, Chrobry Charbrowo - Czarni Czarne 1:2, Jantaria Pobłocie - Myśliwiec Tuchomie 1:1, GTS Czarna Dąbrówka - Piast Człuchów 2:2, Kaszubia Studzienice - Zawisza Borzytuchom 5:4, Lipniczanka Lipnica - Wybrzeże Objazda 6:0, KS Włynkówko - Barton Barcino 2:1.