KSKK Koszalin - Hit Kobylnica 33:82 (zdjęcia)

Z piłką Katarzyna Klimowska, podstawowa rozgrywająca Eko Energy Hitu Kobylnica. W Koszalinie zdobyła 12 pkt. Fot. Kamil Nagórek
Ósme zwycięstwo odniosły w I lidze regionalnej zawodniczki Eko Energy Hitu Kobylnica. Łatwo pokonały KSKK Koszalin 82:33.
Eko Energa Hit Kobylnica- KSKK Koszalin 82:33Eko Energa Hit Kobylnica- KSKK Koszalin 82:33

Eko Energa Hit Kobylnica- KSKK Koszalin 82:33

Zwycięstwo oznacza, że Eko Enrgy Hit Kobylnica na koniec rozgrywek zajmie miejsce pozwalające wziąć udział w półfinałowych meczach barażowych o udział w I lidze centralnej. Aby tak się stało, z całym szacunkiem dla KSKK, nie trzeba było do tego zbyt dużego wysiłku. Już pierwsza kwarta ustawiła całe spotkanie.

Wysokie prowadzenie 31:3 spowodowało, że w kolejnych kwartach Robert Pietraś, szkoleniowiec Eko Energy Hitu, mógł spokojnie wypróbowywać zawodniczki rezerwowe. W pierwszej kwarcie KSKK nie zdobył punktów z gry. Kobylniczanki miały przed meczem za zadanie mieć tylko 20 strat. Takie było założenie. Wypełniły je z nawiązką, w całym spotkaniu tym razem tylko 17 razy traciły piłkę.

- I tak za dużo - komentuje Pietraś. - Gramy co prawda szybko, ale nawet przeciwko KSKK można je ograniczyć. Kobylniczanki panowały pod tablicami, po raz kolejny wygrały zbiórki i mogły uruchamiać szybki atak. Po prowadzeniu w pierwszych 10 minutach, w drugich rezerwowe popełniły już kilka błędów. W trzeciej kwarcie znów pierwsza piątka narzuciła tempo, którego gospodynie nie były w stanie wytrzymać. W czwartej odsłonie spotkania na boisku w składzie Eko Energy Hitu pojawiły się Weronika Lila i Justyna Palacz. Tutaj powracająca do składu Magdalena Baryło mogła potrenować rozgrywanie piłki, bo przecież także po to właśnie pojawiła się w Eko Energy Hicie, by dać dobre zmiany na rozegraniu podstawowej jedynce.

Do końca rozgrywek pozostały jeszcze trzy kolejki spotkań. Eko Energy Hit Kobylnica grać będzie jeszcze trzy mecze, w których walczyć będzie o pierwsze miejsce w grupie z XX LO MS Bydgoszcz. Najbliższy mecz Hit Kobylnica rozegra przed własną publicznością z Pomorzem Owsiak Tczew. Spotkanie odbędzie się w niedzielę, 20 lutego, w hali sportowej Zespoły Szkół Samorządowych przy ul. Głównej w Kobylnicy. Rozpoczęcie o godz. 16.30.

KSKK Koszalin - Eko Energy Hit Kobylnica 33:82 (3:31, 15:18, 6:20, 9:13).

Eko Energy Hit: Aleksandra Jagodzińska 24 (1x3), Olga Niezgoda 12, Katarzyna Klimowska 12, Monika Królik 10 (1), Magdalena Baryło 7, Katarzyna Hrywna 7, Zuzanna Palenga 5, Luiza Staciwa 3, Weronika Lila 2, Justyna Palacz 0.