MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Kultura żydowska w pełnej krasie. Kuchnia, zabytki, sztuka. Od 5 września w Słupsku

Anna Czerny-Marecka
Od wielu lat Słupski Ośrodek Kultury wraz z partnerami społecznymi oraz instytucjonalnymi organizuje kilkudniowe spotkania z kulturą żydowską. W bardzo różnorodnej formie – od debat i wykładów, poprzez pokazy filmowe, warsztaty muzyczne, kulinarne i etnograficzne, aż po koncerty i inscenizacje teatralne
Od wielu lat Słupski Ośrodek Kultury wraz z partnerami społecznymi oraz instytucjonalnymi organizuje kilkudniowe spotkania z kulturą żydowską. W bardzo różnorodnej formie – od debat i wykładów, poprzez pokazy filmowe, warsztaty muzyczne, kulinarne i etnograficzne, aż po koncerty i inscenizacje teatralne Materiały prasowe
Od 5 do 11 września w Słupsku w różnych miejscach trwać będą Dni Kultury Żydowskiej. Organizatorzy postarali się, aby program był różnorodny i bogaty w ciekawe wydarzenia, w tym warsztaty koszernej kuchni.

Wydarzenie organizuje Słupski Ośrodek Kultury wraz z partnerami społecznymi oraz instytucjonalnymi. 22. edycja Dni Kultury Żydowskiej odbędzie się pod honorowym patronatem Forum Dialogu.

W bogatym programie tegorocznych DKŻ znajdują się spacery śladami Żydów słupskich, warsztaty kuchni koszernej z Damianem Amonem Rączką, spotkanie autorskie z Mikołajem Łozińskim, otwarta debata z aktywistkami i aktywistami Forum Dialogu i koncert niezwykłego zespołu Nachum. Dodatkowo w kinie Rejs prezentowane będą filmy o tematyce żydowskiej, a w Ośrodku Teatralnym Rondo rozstrzygnięty zostanie ogłoszony wcześniej konkurs na podcast na temat historii cmentarza żydowskiego w Słupsku.

Program

  • 5 września, godz. 18, Cepelin Books, Stary Rynek 7.
    Spotkanie z Mikołajem Łozińskim, polskim pisarzem i scenarzystą, laureatem Nagrody Fundacji im. Kościelskich i nagrody Paszport „Polityki” - prowadzenie dr Grzegorz Piekarski i Jolanta Krawczykiewicz.
  • 6 września, godz. 12, OT Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a. Gala wręczenia nagród w konkursie na podcast na temat historii cmentarza żydowskiego w Słupsku. Godz. 19, Emcek, al. 3 Maja 22, Warsztaty kuchni koszernej z Damianem Amonem Rączką dla aktywistek i aktywistów Forum Dialogu.
  • 7 września, godz. 11, Emcek, Warsztaty kuchni koszernej z Damianem Amonem Rączką dla mieszkańców miasta. Rezerwacje pod numerem (59) 842 63 49. Liczba miejsc ograniczona.
    Godz. 14, od ul. Rabina Maksa Josepha Spacer Śladami Żydów Słupskich z Liderami Forum Dialogu.
    Godz. 18, OT Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a, koncert Nachum (Pękala / Bilińska / Rzepka / Zylberberg / Łyszkiewicz). Rezerwacje pod numerem (59) 842 63 49. Liczba miejsc ograniczona.
  • 8 września, godz. 11, Sala prób OT Rondo, Warsztaty muzyczne dla dzieci z Olą Bilińską.
    Godz. 12, OT Rondo, Debata z aktywistkami i aktywistami Forum Dialogu na temat relacji polsko-żydowskich.
  • 9 września, godz. 16:30, spod Ratusza, plac Zwycięstwa 3, Spacer Śladami Żydów Słupskich z Ryszardem Kwiatkowskim.
  • kino Rejs, al. 3 Maja 22, filmy o tematyce żydowskiej:
    7.09, godz. 15:45 - „Jedno życie”, 8.09, godz. 16 - „Anselm”, 10.09, godz. 18 - „Delegacja”,    11.09 godz. 20:15 - „Strefa Interesów”. Bilety: https://ekobilet.pl.

Festiwal zapoznaje słupszczan z dziejami kultury żydowskiej w Polsce i na świecie. Skupia się na relacjach między Polakami a polskimi Żydami, na jasnych i ciemnych stronach naszej wspólnej historii. Nie unika tematów trudnych, lecz rokrocznie udowadnia, że więcej nas łączy, niż dzieli.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zobacz Q&A z o Tomaszem Jacykowem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza