Kulturalny weekend. Kabarety w Dolinie Charlotty i mnóstwo teatru

Daniel KlusekZaktualizowano 
Krzysztof Głowinkowski
Sporo wydarzeń odbędzie się w weekend w Słupski i regionie. Warto znaleźć na nie czas.

W Dolinie Charlotty jak na weselu, w słupskim parku zabawa na ludowo

W sobotę w amfiteatrze w Dolinie Charlotty pojawią sie kabaraciarze. Szykuje się wyjątkowo zabawne wesele. Natomiast w niedzielę w Słupsku po raz kolejny wystąpią zespoły folklorystyczne z całego regionu.

Po sukcesie ubiegłorocznego kabaretonu, w najbliższą sobotę odbędzie się kolejna edycja imprezy, która już na stałe wpisała się w kalendarz wiosennych wydarzeń amfiteatru Doliny Charlotty.

„Gorzko! Gorzko! Czyli Weselny Kabareton w Dolinie Charlotty” to w naturalny sposób następujący po Romantycznym Kabaretonie 2018 bieg zdarzeń. Będzie kontynuacja romantycznych uniesień, których nieuchronnym efektem musi być wesele.

W Weselnym Kabaretonie udział wezmą znakomite kabarety: Ani Mru Mru, Paranienormalni, Smile, Czesuaf, Chyba oraz Marcin Daniec. Całość zostanie poprowadzona przez Roberta Motykę i Michała Paszczyka. Reżyserem całości jest Beata Harasimowicz, natomiast za oprawę muzyczną odpowiada zespół Jarosław Barów Band.

Widowisko uświetnią również swoimi występami uczestnicy warsztatów kabaretowych w Dolinie Charlotty. Warsztaty będą odbywały się już po raz drugi, a występ na scenie amfiteatru będzie ich uwieńczeniem.

Początek wydarzenia w sobotę o godz. 19. Bilety na kabareton kosztują: 70 zł. Kupić je można na platformach: ticketmaster.pl, eventim.pl i eBilet. pl. Wejściówki są też dostępne w sprzedaży stacjonarnej w recepcji hotelu w Dolinie Charlotty. W Słupsku: Biuro Podróży Wodnik, dworzec PKP, I piętro; Informacja Turystyczna, ul. Starzyńskiego 8; Agolamedia ul. Wojska Polskiego 16/B. W Ustce: LOT „Ustka i Ziemia Słupska”, ul. Marynarki Polskiej 71. W Lęborku: Biuro Turystyczne Expedite, pl. Pokoju 3.

Ona i On, czyli romantyczny kabareton w Dolinie Charlotty [zdjęcia]

Rockowe granie

Festiwal Zespołów Folklorystycznych „Ziemia słupska” ma za zadanie kultywowanie i upowszechnianie dorobku niematerialnego dziedzictwa kulturowego polskiej wsi, propagowanie tradycji ludowych i folkloru. Jego głównym celem jest prezentacja i ocena dorobku artystycznego zespołów folklorystycznych biorących udział w imprezie. Zamiarem organizatorów jest kolejne przybliżanie szerokiej grupie odbiorców piękna zawartego w śpiewie, tańcu i muzyce ludowej oraz stworzenie zespołom uczestniczącym w festiwalu płaszczyzny do konfrontacji dokonań artystycznych, wymiany doświadczeń i integracji.

Festiwal rozpocznie o godz. 10 msza w kościele Mariackim z udziałem zespołów folklorystycznych zaproszonych do uczestnictwa w imprezie. Następnie barwny korowód przemaszeruje ulicami miasta - obok Herbaciarni, z towarzyszeniem orkiestry dętej, do Parku Kultury i Rekreacji, gdzie w godz. od 11.30 do 17 przeprowadzone zostaną prezentacje festiwalowe.

W ramach wydarzenia oprócz prezentacji scenicznych zorganizowane zostaną także inne przedsięwzięcia, w tym kiermasz kół gospodyń wiejskich powiatu słupskiego z wyrobami kuchni regionalnej, prezentacje twórczości: rzeźbiarzy, malarzy i rękodzielników ludowych oraz warsztaty rzeźbiarstwa, kowalskie, ceramiczne, wikliniarskie i inne.

Wstęp na prezentacje festiwalowe jest wolny.

Mnóstwo teatru na koniec sezonu

W ramach festiwalu „Trzy teatry” Nowy Teatr, Tęcza i Rondo zaprezentują swoje najnowsze przedstawienia. Każdy pokaz połączony będzie z panelem dyskusyjnym i spotkaniem z twórcami. W repertuarze znalazły się tytuły dla widzów młodych i dorosłych, głodnych śmiechu, refleksji, wzruszeń czy podróży w meandry ludzkiej psychiki.

Sobota

Teatr Tęcza, godz. 11 - „E-Mollandia” - kilka fabularyzowanych etiud, będzie impresjami na temat: złości, radości, strachu czy smutku. Przygodom bohaterów będą towarzyszyć fragmenty muzyki klasycznej. Teatr Tęcza (dziedziniec Zamku Książąt Pomorskich), godz. 17 - „Osobliwe zdarzenie” - komedia sytuacyjna, pełna intryg, nieporozumień i zwrotów akcji. Historia miłości dwojga głównych bohaterów przebiega równolegle do miłości ich służących, jednocześnie jest utrudniona przez ich skłóconych ojców. Nowy Teatr, godz. 17 - Wykrywacz kłamstw”. Teatr Rondo, godz. 18 - „Aala, Oola” - spektakl łączy elementy teatru i cyrku. Tricki żonglerskie układają się w etiudy rywalizujących ze sobą postaci. Nowy Teatr, godz. 19 - „Pomoc domowa” - doświadczona w męsko-damskich przygodach rubaszna pokojówka musi zmierzyć się w nowym miejscu pracy z kolejnymi wyzwaniami - podwójnym romansem swoich pracodawców.

Niedziela

Teatr Rondo, godz. 17 - Iwan Karamazow zwraca bilet” - Herezjarcha Karamazow nie godzi się na sposób, w jaki Bóg urządził świat. Nic do Niego nie ma osobiście, nie odrzuca go - kwestionuje jedynie Jego plan. Nowy Teatr, godz. 17 - „Stan wyjątkowy” - powrót do wydarzeń z początku 1998 roku, kiedy po śmierci młodego kibica Czarnych Słupsk w mieście wybuchły kilkudniowe zamieszki. Nowy Teatr, godz. 19 - „Kupiec wenecki” - Porcja godzi się na dziwaczny. Bassanio, pozbawiony dopływu gotówki, jest w stanie posunąć się naprawdę daleko. Antonio, jest w stanie zaryzykować własne ciało. Prześladowany Żyd Schylock decyduje się na radykalny krok, aby wywalczyć sobie prawo do szacunku.

Legenda basu

Krzysztof Ścierański - legenda gitary basowej polskiego jazzu, bluesa i muzyki rozrywkowej - zagra w sobotę o godz. 19 w kawiarni Antrakt. Ostatnią płytę „Night Lakes” nagrał jako gitarzysta solowy, co było spełnieniem marzeń sprzed wielu lat i kolejnym podsumowaniem dekad muzycznej drogi. W jego twórczości dominuje jazz, ale można usłyszeć także funk z rytmami Południowej Afryki, salsę czy rythm’n’blues. Wejściówki: 30-50 zł.

Reggae według Naledi

W piątek o godz. 21 w klubie Dom Ówka zagra Naledi, czyli Natalia Wójcik, od niedawna mieszkanka Słupska. To wokalistka, autorka tekstów i tancerka, nowicjuszka młodego pokolenia polskiej sceny reggae. Wejściówki: 10 zł.

Metalowy Motor

W piątek o godz. 19 w Motor Rock Pubie zagrają zespoły z Holandii i Niemiec. Sludge’ owy set zagra Lizard Fist. Zespół z Emsdetten promować będzie pierwszą EP-kę. Usłyszymy też death metalowe uderzenie New World Depression. Na scenie pojawią się też metalcore’ owcy z Grown Cold. Wejściówki: 15 zł.

Trójmiejskie uderzenie

W sobotę o godz. 19 w Motor Rock Pubie w ramach Międzynarodowej Akcji Metal United World Wide 2019 zagrają trzy zespoły: Revenge Insanity, Double Tap i Bloodisle. Wejściówki: 10 zł.

Polskie przeboje

W piątek o godz. 18 w sali teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy odbędzie się koncert „Polskie przeboje lat 60. i 70.”. Anna Chodyna i Orkiestra Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy zaprezentują utwory z repertuaru Ireny Jarockiej, Ireny Santor, Katarzyny Sobczyk, Skaldów. Bilety: 10 zł.

Bańkowy festiwal

Festiwal Baniek Mydlanych odbędzie się w sobotę o godz. 15 w Parku Kultury i Wypoczynku. Będą: darmowy płyn, animacje z bajkowymi postaciami, bańkowe pokazy i zamykanie w bańce, konkursy, dmuchańce i eurobungee. Wstęp wolny.

Festiwal gier

W sobotę i niedzielę w hali Gryfia trwać będzie I Festiwal Gier Planszowych Grand Game Festival. Czynna będzie wypożyczalnia gier, które przygotują największe wydawnictwa. Będą też zabawy i konkursy oraz turnieje i warsztaty. Początek o godz. 12, wstęp wolny.

Pchli targ

W niedzielę o godz. 10 przed Zamkiem Książąt Pomorskich odbędzie się Dziecięcy Pchli Targ. Będzie można sprzedać, kupić lub zamienić zabawki i książki. Będą też konkursy, zabawy i licytacje. Wstęp wolny.

Noce zabaw

W klubie Duo Cafe podczas piątkowego Summer Party i Gorączki wiosennej sobotniej nocy będzie się można pobawić przy przebojach gwiazd światowej muzyki od lat 60. aż do współczesnych. Będą rytmy disco, house i klubowe. Początek o godz. 21, wejściówki: 10 zł.

Parafialny piknik

W niedzielę o godz. 14 na terenie parafii Kolbego odbędzie się piknik, z którego dochód przeznaczony będzie na działalność parafialnego Caritas. Będą występy dzieci i młodzieży, pokazy rękodzieła artystycznego, zagra zespół Kordis, będą też stoiska z daniami obiadowymi i deserami. Wstęp wolny.

Foto inwentaryzacja

Plener fotograficzny Inwentaryzacja Strzelino odbędzie się w sobotę. Uczestnicy zachowają w kadrze ciekawe miejsca w Strzelnie. Zbiórka o godz. 9 przy kościele, wstęp wolny.

Wieczór stand-upu

Stand-uper Piotrek Szumowski wystąpi w Słupskim Ośrodku Kultury w niedzielę o godz. 19. Przedstawi najnowszy program „Półczłowiek, półgłówek”. Opowiada w nim, jak nie radzi sobie z rozpoznawalnością, własnym wyglądem, jakie ma relacje z ojcem oraz policją. Porusza również takie tematy, jak polski rap, kluby, internet. Supportem będzie Andrzej Sosnowski. Wydarzenie dla dorosłych. Wejściówki: 25-30 zł.

Bajarka z Kogucikiem

W sobotę o godz. 11 w Centrum Kultury Gminy Słupsk w Głobinie zobaczymy spektakl „Bajarka Marynia i Gadający Kogucik” w wykonaniu słupskiego teatru Planeta M. To ciepłe, pełne łagodności przedstawienie o tolerancji, przyjaźni, o wartości opowiadania. Bilety: 10 zł.

Bajki rozbójników

Spektakl „O trzech zaklętych królewnach, czyli opowieści rozbójników” słupskiego teatr lalki Tęcza zobaczyć będzie można w niedzielę o godz. 16 na podwórku Bałtyckiego Centrum Kultury w Ustce. Banda zbójców znajduje w lesie dziecko. Chcąc je uspokoić, rozbójnicy opowiadają bajki o swoich wymarzonych królewnach. Ale co wiedzą rozbójnicy o królewnach i jak je sobie wyobrażają? Wstęp wolny.

Wiosenna biesiada

IV Biesiada wiosenna im. Bogdana Żabińskiego odbędzie się w niedzielę przy Dworku nad Słupią w Niestkowie. Uczestnicy mogą dotrzeć pieszo, na rowerach i na kajakach. W sprawie spływu kajakowego tel. 664 349 001. Zbiórka na terenie OSiR w Ustce o godz. 10.30, udział jest bezpłatny.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

b
buddrys

cos o wawrowskiej malo pisza przy okazji doliny charloty, ale wiecow i czarnych protestow malo to cicho siedzi , dzialaczka zafaj... mafii

G
Gość

Dolina to wielka porażka,trawa do pasa,zielsko wokół stawu/niektórzy piszą że to jezioro/.

,,amfiteatr,, ławki z czasów póżnego GIERKA,farby nie widziały od wieków.

Towar przereklamowany,wszystko dla zysku.

Tragedia.

k
ka ka ka

faktycznie.kultura przez wielki ka

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3