OPRAC.:
Mateusz Pietras
Druga porażka Chrobrego Głogów w Lidze Europejskiej piłkarzy ręcznych
Druga porażka Chrobrego Głogów w Lidze Europejskiej piłkarzy ręcznych POLSKA PRESS
Chrobry Głogów przegrał 25:30 (11:16) we własnej hali z MOL Tatabanya KC z Węgier w drugiej kolejce grupy H Ligi Europejskiej piłkarzy ręcznych. Najwięcej goli dla zespołu z Dolnego Śląska rzucił Oleksandr Tilte – sześć. To druga porażka polskiego zespołu w obecnych rozgrywkach.

Spotkanie dwóch przegranych

W Głogowie spotkały się zespoły, które w pierwszej kolejce grupy H przegrały: Chrobry w Lizbonie ze Sportingiem, a Węgrzy u siebie z CSM Konstanta z Rumunii. Zespół trenera Witalija Nata grał teraz we własnej hali, ale jako debiutant w Lidze Europejskiej absolutnie nie był faworytem. Początek meczu dawał jednak nadzieje na korzystny wynik.

Druga porażka z rzędu w Lidze Europejskiej

Głogowianie grali bardzo odważnie, agresywnie i rywale sprawiali wrażenie nieco zaskoczonych. To gospodarze byli zespołem prowadzącym, a goście musieli gonić. Impetu polskiej drużynie starczyło jednak na niecałe dziesięć minut. Po trafieniu Pawła Paterka było 4:3, ale kolejne pięć minut przyjezdni wygrali 4:0.

Po pewnym rzucie Oleksandra Tilte było jeszcze tylko 7:8, ale od tego momentu zaczęła rosnąć przewaga Węgrów. Chrobry grał zdecydowanie za wolno w ataku, aby oszukać twardą obronę rywali, a ci po przechwycie piłki wyprowadzali szybkie ataki. Gdyby nie świetna postawa Antona Derewiankina w bramce, przewaga Węgrów byłaby znacznie większa, a tak do przerwy było to tylko pięć goli.

Na początku drugiej połowy trzeci zespół poprzedniego sezonu ligi węgierskiej przyspieszył rozegranie, odskoczył na 21:13 i właściwie losy spotkania były rozstrzygnięte. Później spotkanie się wyrównało, ale Tatabanya kontrolowała do końca wydarzenia na boisku i wygrała 30:25.

W drugim meczu grupy H Konstanta pokonała we własnej hali Sporting 29:28. Rumunii prowadzą z kompletem punktów, a Chrobry zajmuje czwarte miejsce. W trzeciej kolejce głogowianie zmierzą się na wyjeździe z Konstantą (14 listopada).

KGHM Chrobry Głogów – MOL Tatabanya KC 25:30 (11:16)

Chrobry Głogów: Rafał Stachera, Anton Derewiankin 1 – Oleksandr Tilte 6, Paweł Paterek 4, Jędrzej Zienkiewicz 4, Jakub Orpik 3, Wojciech Matuszak 2, Wojciech Dadej 2, Kacper Grabowski 2, Bartosz Skiba 1, Rafał Jamioł 0, Wojciech Styrcz 0.

Najwięcej bramek dla MOL: Gabor Ancsin 7, Matyas Gyori 6, Adam Juhasz 4. (PAP)