Lęborczanie w drugiej i trzeciej dziesiątce III Grand Prix Polski Seniorów

Lęborczanin Bogusław Koszyk podczas zagrywki
Lęborczanin Bogusław Koszyk podczas zagrywki Fot. Poltarex Pogoń Lębork
Zwycięstwem Miłosza Redzimskiego (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) i Katarzyny Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław) zakończył się rozgrywany w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby w Gdańsku III Grand Prix Polski Seniorów. Lęborczanie: Adam Dosz i Bogusław Koszyk zagrali w turnieju głównym, ale w końcowym rozrachunku zajęli lokaty w drugiej i trzeciej dziesiątce.

W Gdańsku Miłosz Redzimski (rocznik 2006) rozstawiony był z numerem drugim w turnieju. Ostatecznie zawodnik Dartomu Bogorii Grodzisk Mazowiecki trafił z odpowiednią formą i w najważniejszym, bo w finałowym pojedynku pokonał rewelacyjnie spisującego się w Konrada Kulpę (Energa Manekin Toruń) 4:1 (13:11, 6:11, 11:6, 11:9, 11:6).

W gronie seniorek na najwyższym stopniu podium stanęła Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław), która w finałowej grze pokonała swoją siostrę bliźniaczkę Annę 4:2 (4:11, 11:8, 10:12, 11:4, 11:9, 11:2).

Na najniższym, czyli trzecim stopniu podium zmagania w III Grand Prix Polski ukończyli Michał Bańkosz (KU AZS UE Wrocław) i Tomasz Kotowski (Energa Manekin Toruń) w gronie mężczyzn oraz Wiktoria Wróbel (MRKS Gdańsk) i Ilona Sztwiertnia (SKTS Sochaczew) w stawce kobiet.

W turnieju zagrało ponad 200 zawodniczek i zawodników. Wśród nich było dwóch reprezentantów Poltareksu Pogoni Lębork. Adam Dosz rywalizując w fazie grupowej turnieju pokonał Marcina Litwiniuka (ATS Lublin) 3:1, Jakuba Polańskiego (MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka) 3:1, a następnie uległ Robertowi Florasowi (Polonia Bytom) 0:3 i Mateuszowi Zalewskiemu (ZKS Zielona Góra) 2:3. Lęborczanin w walce o miejsca pokonał Kamila Nalepę (ZKS Zielona Góra) 3:0 i zajął ostatecznie miejsca w przedziale siedemnaście - dwadzieścia. Bogusław Koszyk przebijał się przez kwalifikacje dodatkowe do fazy grupowej turnieju, odnosząc cztery zwycięstwa. W grach grupowym gracz z Lęborka pokonał Michała Gawlasa (Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 3:1, a następnie przegrał z Tomaszem Kotowskim (Energa Manekin Toruń) 0:3, z Michałem Bańkoszem (KU AZS UE Wrocław) 1:3 i Łukaszem Wachowiakiem (ZKS Zielona Góra) 1:3. W rywalizacji o miejsca B. Koszyk pokonał Artura Daniela (AZS AWFiS Balta Gdańsk) 3:1 i ostatecznie zajął lokaty w przedziale dwadzieścia pięć - dwadzieścia osiem.

Turniej w Gdańsku był ostatnim w sezonie z cyklu Grand Prix Polski Seniorów. Teraz przed najlepszym zawodnikami i zawodniczkami udział w 90. Indywidualnych Mistrzostwach Polski, które w dniach od 25 do 27 marca odbędą się w Częstochowie.