Lębork ma wicemistrza kraju

Rafał Szymański [email protected]
Zawada, talent czystej wody, wywalczył dwa tytuły wicemistrzowskie na pływalni w Szczecinie. Fot. Archiwum
Mateusz Zawada, pływak UKS Jedynki Soleksu Lębork, wywalczył srebrny medal w zimowych mistrzostwach Polski, jakie odbyły się w Szczecinie.

Zawada, talent czystej wody, wywalczył dwa tytuły wicemistrzowskie na pływalni w Szczecinie. W finale na 50 metrów stylem motylkowym jego czas wynosił 23,99 s. Na tym dystansie wygrał Marcin Babuchowski (Trójka Łódź) - 23,98 s. Na 100 m stylem zmiennym Zawada miał rezultat - 56,05 s. Wyprzedził go Jakub Jasiński (Korner Zielona Góra) z rezultatem 54,87 s.

W wyścigach finałowych w Szczecinie startowali także inni zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Jedynka Solex Lębork.
Byli to: Magdalena Baranowska, która zajęła siódme miejsce na 50 m stylem dowolnym (26,34 s) i na 100 m stylem motylkowym (1.03,03 s); Agnieszka Małecka - siódma na 200 m stylem grzbietowym - 2.16,80 s; Aleksandra Pelowska była także siódma na 400 m stylem zmiennym z czasem 4.56,68 s. i dziesiąta na 100 m stylem klasycznym (1.13,18 s).

2010 rok jest wspaniałym czasem dla Mateusza Zawady. W lipcu na 50-metrowej pływalni w Helsinkach w mistrzostwach Europy juniorów lęborski pływak w wyścigu finałowym na 50 metrów stylem grzbietowym wywalczył drugie miejsce. Zdobył srebrny medal z wynikiem 0.26,24 s.
To był największy sukces w siedmioletnim funkcjonowaniu Jedynki Soleksu Lębork.