Lębork. Rada Miejska odrzuciła projekt uchwały "O mieście wolnym od ideologii LGBT i gender"

Robert Gębuś
Robert Gębuś
Przeciwnicy projektu uchwały nawali go „hańbiącym” i wykluczającym osoby o innej orientacji, zwolennicy podkreślali, że chodzi w nim nie o dyskryminację ludzi a wyłącznie o zahamowanie ideologii LGBT i gender, która chce wkroczyć do szkół i bezpardonowo atakuje katolickie wartości.

Zanim rozpoczęła się dyskusja wokół projektu uchwały "O gminie miasto Lębork wolnej od ideologii LGBT i gender" radni głosowali za przyjęciem stanowiska władz samorządowych Lęborka w sprawie przestrzegania zasad humanizmu, ogólnoludzkich wartości i szacunku dla wszystkich ludzi.

- Dalszy rozwój naszego miasta, naszej społeczności, zagwarantować może tylko wzajemny, poszanowanie dzielących różnic i zgodna współpraca - mówił Witold Namyślak, burmistrz Lęborka.

W głosowaniu nie wziął udziału Włodzimierz Klata, radny miejski. Zdaniem Klaty ta deklaracja to nic innego, jak powtórzenie tych wartości, które zobowiązał się dochować podczas ślubowania na radnego.

- Jeśli burmistrz ma potrzebę ponownego, publicznego oświadczenia, że on czy radni będą przestrzegać praw człowieka i szanować konstytucję, to oczywiście ma prawo złożyć własne oświadczenie w tej sprawie - mówi Włodzimierz Klata. -
Jeśli któryś z radnych ma potrzebę je ponowić, to nie chciałbym mu tego uniemożliwiać.Wydaje mi się, że zaczynamy tworzyć prawne byty w formie uchwał ponad istniejącą potrzebę, dlatego nie wezmę udziału w tym głosowaniu, gdyż tylko taka postawa odzwierciedla, jaką wagę przykładam do wcześniejszego ślubowania i do wartości raz publicznie danego słowa.

Radny Lęborka chce uchwały o mieście wolnym od ideologii LGBT. Na wszelki wypadek

Ostatecznie rada była "za" przyjęciem proponowanego stanowiska. W kolejnym punkcie dyskutowano już o projekcie uchwały o "wolności miasta Lębork od ideologii LGBT i gender.

Ideologia czy dyskryminacja?

Projekt uchwały został złożony złożony przez lęborski komitet obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej. Autorzy projektu zebrali pod nim ponad 700 podpisów.

- Podkreślam, że w naszym projekcie chodzi o miasto wolne od ideologii LGBT i gender. Słowo „ideologia” ma tutaj fundamentalne znaczenie - zaznaczył Bogusław Mejna, przewodniczący komitetu. - To wyklucza jakąkolwiek dyskryminację. Nie dyskryminujemy żadnego człowieka i żadnego obywatela RP. Każdy ma prawo żyć w tym mieście, rozwijać się i swoje talenty, aczkolwiek nikt nie ma prawa, narzucać swojej ideologii komuś innemu.

Mejna zaznaczył, że projekt uchwały to sprzeciw nie tylko wobec promowania ideologii LGBT, ale także wobec ataków na Kościół, oraz umożliwienie wychowywania dzieci przez rodziców zgodnie ze swoimi przekonaniami. Dodawał przy tym, że uchwała ma stać na straży tradycyjnej wartości rodziny i rodzicielstwa oraz zahamować szerzenie ideologii LGBT wśród dzieci przy pomocy seksualizacji treści w szkołach.

- Chcemy ochronić przed nią naszą przestrzeń publiczną, szkoły, a co za tym idzie nasze dzieci - mówi.

Projekt uchwały zyskał poparcie radnych PiS, którzy wyrazili swoje stanowisko w tej kwestii.

- Postulaty wyrażane przez środowiska LGBT+ kwestionują tradycyjne wartości społeczeństwa polskiego ukształtowane poprzez wielowiekowe dziedzictwo, a także obecne w konstytucji - uważa Łukasz Kuriata z klubu PiS.

- Działania tego środowiska, które pojawiają się w wielu miejscach w Polsce są obliczone na wywołanie ideologicznego fermentu, również wśród mieszkańców Lęborka. Nie ma na to naszej zgody. Jako klub PiS deklarujemy pracę na rzecz rozwiązywania realnych problemów lęborczan. Broniąc rodziny stanowczo sprzeciwiamy się sprowadzaniu ideologii LGBT do lęborskich szkół, przedszkoli oraz innych ośrodków kultury. Jednocześnie deklarujemy wsparcie dla tradycyjnego modelu rodziny, czyli mąż, żona i dzieci. Jako klub radnych PiS chcemy podkreślić, że nie występujemy przeciwko komukolwiek, a sprzeciwiamy się jedynie promocji ideologii LGBT i gender.

W opinii Tomasza Sopyłły (KO) uchwała jest dyskryminująca i gdyby została przyjęta, dla miasta byłby to wstyd. Podobnie jak klub PiS deklaruje pracę na rzecz rozwiązywania realnych problemów mieszkańców, ale nie widzi wśród nich zagrożeń przywoływanych przez wnioskodawców projektu uchwały.

- Powinniśmy rozwiązywać rzeczywiste problemy mieszkańców, a ewentualne uchwały intencyjne, zwłaszcza dotyczące spraw światopoglądowych każdy powinien rozstrzygać we własnym sumieniu - uważa Tomasz Sopyłło radny Koalicji Obywatelskiej. - Problemy, o których piszą w swoim projekcie wnioskodawcy, w rzeczywistości nie istnieją. Zapisy projektu są niejako kalką krążących po Polsce, ustanawiających w gminach, powiatach, ustanawiających strefy wolne od LGBT. Jeśli więc projekt nie rozwiązuje faktycznych problemów miasta, to jak należy go traktować? W naszym mieście jest to raczej manifest polityczny skierowany przeciwko określonej grupie ludzi.Jak wiemy tematyka światopoglądowa od zawsze wpisywała się w okres kampanii wyborczej i zauważamy, że i w Lęborku niestety, taka prawidłowość nastąpiła.

Tomasz Sopyłło przypomniał również, że projekt uchwały, jako dyskryminujący, negatywnie zaopiniowali radcy prawni ratusza.

- Dlatego my, radni Koalicji Obywatelskiej będziemy głosowali przeciwko uchwale - mówił Sopyłło.
W gorącej dyskusji, która przetoczyła się przez lęborską salę obrad nie brakowało ostrych komentarzy mieszkańców obecnych na sesji. Głos zabrały także posłanki na Sejm RP, które na tę okoliczność przyjechały do Lęborka: Ewa Lieder z Nowoczesnej i Dorota Arciszewska-Mielewczyk z PiS.

- Znalazła się grupa mieszkańców, która złożyła wniosek haniebnej uchwały o strefie wolnej od LGBT - powiedziała Lieder, której zwrócono uwagę, że nie chodzi o osoby LGBT, a ideologię. - Rozumiem, że się państwo boicie, rozumiem że w wielu miejscach Polski jest dyskusja na ten temat. Chciałabym państwo powiedzieć, że geje, lesbijki i osoby transseksualne są również mieszkańcami naszego miasta. Ci ludzie mają pełne prawo do tego by czuć się bezpieczni. Mają prawo czuć, że są tu pod opieką. Mają prawo nie być zaszczuci i wytykani palcami.

Lieder podkreślała też, że nie ma ideologii LGBT, a statystycznie rzecz biorąc w Lęborku mieszka ok. 1800 osób LGBT.

- To są ludzie. To po prostu ludzie, wasi sąsiedzi. Chcecie im powiedzieć, że mają zejść z oczu?

Radny Miejski Włodzimierz Klata podkreślił, że projekt uchwały ma charakter deklaratywny i nie narusza żadnych praw
- Uchwała nikogo nie wyklucza. Ta uchwała ma charakter deklaratywny, podobnie jak uchwała o ustanowieniu św. Jakuba Apostoła patronem Lęborka - zaznacza Klata. Zdaniem radnego projekt uchwały to reakcja na pojawiające się podczas marszów równości profanacje mszy i wyszydzanie wiary katolickiej.

- Dochodzi do faktów, które mnie niepokoją: mnie jako rodzica, mnie jako człowieka, wreszcie jako autora stwierdzenia "Lębork, miasto z europejską klasą." Europa to nie tylko Unia Europejska. Europa to 2 tys. lat historii, spuścizny. Korzenie cywilizacyjne. To jest klasa.

Akt walki z kościołem katolickim

Zbigniew Rudyk, radny miejski PiS, również podkreślał, że projekt nie uderza w osoby LGBT.
- Wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami. My was po prostu kochamy - mówi Rudyk. - Jestem głęboko wierzącym katolikiem i nigdy bym nie śmiał nikogo skrzywdzić. Jesteśmy mieszkańcami Lęborka, chcemy żyć w zgodzie i jedności, ale ta cała ideologia, którą chcecie nam wcisnąć to jest następny akt walki z kościołem katolickim. Wierzę w jeden,święty apostolski kościół i będziemy go bronili do ostatniej kropli krwi. To ja mogę powiedzieć, że czuję się dyskryminowany. Nie znajdziecie przykładów, że kogokolwiek obraziłem, ale sam zostałem obrażony. To środowiska LGBT na marszach równości profanują msze święte, procesję bożego ciała. To nie ja zawiesiłem w czynnościach profesora Aleksandra Nalaskowskiego, to nie ja podcinałem gardło lalce abp Jędraszewskiego, to wy wtargnęliście do katedry podczas mszy świętej i robiliście rozróbę. To są wasze środowiska. Ale mimo wszystko my was kochamy i nikt was nie wyrzuca, żyjecie wśród nas. Macie prawo, żeby leczyć, kupować w naszych sklepach, produkować. Nikt was nie dyskryminuje. Papież powiedział: brońcie krzyża. Czy my dziś krzyża bronimy? Sam biję się w piersi, czasem brakuje mi odwagi, ale mówię: wara od naszej wiary i wara od naszych dzieci, które chcecie w przyszłym roku nauczać od szóstego roku życia jak się masturbuje. Następnym etapem będzie wprowadzenie do szkół automatów z prezerwatywami.

W opinii Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk, poseł PiS na sejm RP, Lębork środowisko LGBT miesza nie tylko pojęcia, ale i wprzęga młodzież do swojej ideologii.

- My dzisiaj nie mówimy o ludziach. O wspaniałych ludziach, którzy są solą Lęborka. Mówimy o ideologii - podkreślała Arciszewska-Mielewczyk. - I bardzo nie fair, mówiąc językiem młodzieżowym, jest wplątywanie młodzieży poprzez rady młodzieżowe, we wszelkiego rodzaju dyskusje, które są ukierunkowane politycznie.

Gdzie tu jest dyskryminacja w Lęborku? Proszę mi wskazać. Przecież jej nie ma. A jeśli nie ma dyskryminacji, to o jakiej państwo dyskryminacji osób mówicie? My nie mówimy o ludziach, mówimy o ideologii LGBT i gender, bo LGBT jest narzędziem gender. I dobrze o tym wiemy. Czy my chcemy 50, 100 płci? Niech każdy na sali sobie odpowie jaką jest płcią? Jedną ze stu? A jaka to jest trzecia płeć, która została wprowadzona w Niemczech? Kto odpowie na to pytanie? A co to jest "plus" przy LGBT? Bo my nie rozwijamy tego skrótu, ale to są właśnie ideologie.

Dlaczego pan Hartman może mówić, że należy obniżać wiek w którym można współżyć w ramach rodziny? I nikt go nie pyta "czemu". On może wyrażać opinie na uczelni i decydować kogo zostawić, a kogo zwolnić. To są sfery, które powinny być przypisane indywidualnym osobom i my mamy prawo oceniać te sfery. My nie mówimy o ludziach, a o ideologii która w założeniu ma nas niszczyć, bo zakłada że od Sasa do Lasa, wszystko wolno. Zawsze są jakieś ograniczenia, podstawa moralna.

Zdaniem Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk właśnie te ograniczenia i moralne postawy powinny w rodzicach rodzić pytania.

- Jak każdy z państwa zada pytanie, gdy jego dziecko miałoby być w szkole indoktrynowane, gdy nie zauważycie momentu, gdy powinniście napisać zwolnienie z WDŻ (wychowanie do życia w rodzinie), to nagle się okaże, że przychodzi dziecko do domu psychicznie załamane, bo czuje wstręt do samego siebie. Byłam dyrektorem szkoły 15 lat i miałam różne przypadki, gdy dzieci po nieudolnie wprowadzanej na początku edukacji miały problemy psychiczne. Ta indoktrynacja ideologią sieje zamęt w dziecięcych umysłach, kształtuje niechęć wobec własnej płci biologicznej i dyskryminują głos rodziców w procesie wychowawczym. Nie zapominajcie, że macie wybór i na początku roku szkolnego możecie zwolnić dziecko z WDŻ-u, wybrać religię czy etykę.

Ostatecznie projekt uchwały nie został przyjęty przez radę. Pięciu radnych głosowało „za”, 12 było „przeciw”, trzech wstrzymało się od głosu.
- Władze miasta Lęborka i burmistrz nie ma zamiaru wprowadzać żadnych ideologii do szkół poza normalnymi programami, które są wprowadzane przez kuratorium i MEN - podkreślił na koniec Witold Namyślak, burmistrz Lęborka.

- Jesteśmy organem prowadzącym, zabezpieczamy jego funkcjonowanie a nie ideologizujemy.

Namyślak dodał, że projekt miałby większe szanse na akceptację przez radę, gdyby był inaczej sformułowany.

- Odnoszę wrażenie, że się nie zrozumieliśmy. Tu o jednym, tam o drugim. Uważam, że dużo lepsza byłaby uchwała pozytywna. Mówiąca o wartościach rodzinnych, o tym że wspieramy rodzinę, małżeństwo, macierzyństwo - uważa Namyślak. - Z tego co widziałem właśnie tego w większości dotyczyła wypowiedź wnioskodawcy. I szkoda, że ta uchwała nie została tak nazwana, bo może wtedy byłoby mniej emocji i kłopotów.

POLECAMY NA STRONIE KOBIET:

Covid nie odpuszcza. Będą kontrole

Wideo

Materiał oryginalny: Lębork. Rada Miejska odrzuciła projekt uchwały "O mieście wolnym od ideologii LGBT i gender" - Dziennik Bałtycki

Komentarze 29

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
18 września, 6:57, Gość:

Litania do św. Antoniego

Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.

Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.

Ojcze z nieba Boże - zmiłuj się nad nami.

Synu Odkupicielu świata Boże - zmiłuj się nad nami.

Duchu Święty Boże - zmiłuj się nad nami.

Święta Trójco, Jedyny Boże - zmiłuj się nad nami.

Święty Antoni Padewski, módl się na nami

Święty Antoni przyjacielu serdeczny Dzieciątka Jezus,

Święty Antoni, sługo Matki Niepokalanej,

Święty Antoni, wierny sługo świętego Franciszka,

Święty Antoni, mężu świętej modlitwy,

Święty Antoni, perło ubóstwa,

Święty Antoni, lilio czystości,

Święty Antoni, obrazie posłuszeństwa,

Święty Antoni, miłośniku życia ukrytego,

Święty Antoni, gardzący chwałą ziemską,

Święty Antoni, wzorze miłości Bożej,

Święty Antoni, zwierciadło cnoty,

Święty Antoni, kapłanie według Serca Bożego,

Święty Antoni, za wiarę gotów na męczeństwo,

Święty Antoni, filarze Kościoła świętego,

Święty Antoni, apostole dusz ludzkich,

Święty Antoni, bojowniku wiary,

Święty Antoni, nauczycielu prawdy,

Święty Antoni, potężny kaznodziejo Ewangelii,

Święty Antoni, nawracający grzeszników,

Święty Antoni, pogromco występków,

Święty Antoni, aniele pokoju,

Święty Antoni, odnowicielu dobrych obyczajów,

Święty Antoni, zwycięzco serc,

Święty Antoni, opiekunie uciśnionych,

Święty Antoni, postrachu złych duchów,

Święty Antoni, wskrzeszający umarłych,

Święty Antoni, przywrócenie rzeczy zgubione,

Święty Antoni, chwalebny cudotwórco,

Święty Antoni, święty całego świata,

Święty Antoni, ozdobo zakonu Serafickiego,

Święty Antoni, wesele dworu niebieskiego,

Święty Antoni, drogi u Boga nasz pośredniku.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata - przepuść nam Panie.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata - wysłuchaj nas Panie.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata - zmiłuj się nad nami.

V: Módl się za nami święty Antoni.

R: Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

18 września, 13:24, Gość:

Przestań pisać bzdury moherze pisiorowy.

stul pysk deklu lewacki albo ubecki albo padni na ryj bo nawet bydletka i bydlo oddaly hold narodzonemu jezusowi

G
Gość

lewaki i lgbt -----dzis jezus narodzil sie w betlejem!!!!!? wiecie chociaz o tym,bo sodomy i gomory tutaj nikt nie chce we lbach calkiem wam odbilo sprosne de....

G
Gość
18 września, 10:59, As:

Niech sobie kupią dużą działkę budowlaną i tam wybuduja swoje miasteczko.

A wtedy to nawet mogą zawierać związki z koniami,żyrafami czy żabami.

A z kim ty jesteś w "związku" ?

b
bumbulor
18 września, 11:53, Lorenzo:

Mam znajomych trans i homo i oni zgodnie twierdzą, że nie utożsamiają się z ruchem LGBT gdyż owy nie walczy o ich prawa. Przeciwnie, przedstawiciele wprowadzeni przez Palikota pokazali ich jako zwykłe małpy i cudami, gdzie oni sami chcą być postrzegani jako normalni, a działania powodują agresję wobec nich. To tak samo jakby katolicy chodzili po ulicy i bili ludzi różańcami po twarzy. Też wzbudziliby agresje. Przyglądając się marszom równości nie dostrzeżecie gejów ani trans ale ludzi którzy chcą poczuć się częścią czegoś niby większego, dają się oszukać. To przeważnie młodzież którzy mają pragnienie akceptacji i przynależności, jeszcze niedojrzali. Tym samym jest dla homo i trans lgbt czym ojciec dyrektor dla wierzących - normalny przedstawiciel wie, że to nie o nich idzie ale o władze i pieniądze.

18 września, 13:58, Gość:

Jak "trans" ma byc postrzegany jako normalny, skoro on juz z natury jest "skrzywiony". Niestety pederasci zakreslaja coraz wieksze kregi...

18 września, 16:21, Dome:

Widzisz już Lorenzo o co ten cały szum. Gdyby nie ruchy LGBT to nie było by szans nawrócenia takich idiotów jak ten pan od skrzywdzonej natury. A tak pisząc już bezpośrednio do tego Pana to zastanawiam się skoro twierdzisz ze od urodzenia sa poszkodowani to w takim razie postuluj o rente dla każdego trans. Skoro poszkodowany to niepełnosprawny i nie ze swojej winy... IDIOCI POPROSTU IDIOCI, najgorzej że jest was z pól narodu

vivat, ciemnogród lębork miastem pedałów, łoj będzie co łomotać, nawet w agreście czy pokrzywach

h
hvala

Meina to ten od głąba i oszusta kominiarza, od tej patologii, ło boże no to i nie ma sië czemu dziwić

D
Dome
18 września, 11:53, Lorenzo:

Mam znajomych trans i homo i oni zgodnie twierdzą, że nie utożsamiają się z ruchem LGBT gdyż owy nie walczy o ich prawa. Przeciwnie, przedstawiciele wprowadzeni przez Palikota pokazali ich jako zwykłe małpy i cudami, gdzie oni sami chcą być postrzegani jako normalni, a działania powodują agresję wobec nich. To tak samo jakby katolicy chodzili po ulicy i bili ludzi różańcami po twarzy. Też wzbudziliby agresje. Przyglądając się marszom równości nie dostrzeżecie gejów ani trans ale ludzi którzy chcą poczuć się częścią czegoś niby większego, dają się oszukać. To przeważnie młodzież którzy mają pragnienie akceptacji i przynależności, jeszcze niedojrzali. Tym samym jest dla homo i trans lgbt czym ojciec dyrektor dla wierzących - normalny przedstawiciel wie, że to nie o nich idzie ale o władze i pieniądze.

Wychowałem się w Lęborku, gdy raczej ogólnie w leborskiej społeczności LGBT było uważane jako wynaturzenie i czyjas słabość. Mimo tego, że w strachu powtarzałem bezrefleksyjnie teksty szykanujące gejów i dla spokoju popierałem kolegów w ich homofobicznych zachowaniach, to mimo wszystko jestem biseksualny i żadna ideologia czy edukacja lub jej brak nie jest w stanie zmienic mojej orientacji. Teraz żałuję, że nie walczyłem o swoją tożsamość od początku, ale zwyczajnie się bałem, a brak edukacji seksualnej powodował, że czułem się gorszy bo nie mogłem być gejem czy bi bo to bee a hetero zwyczajnie nie byłem. Obojętnie co sobie radni uchwalą to chłopcy będą rodzić się gejami, dziewczynki lesbijkami, obie płci będą eksperymentować poznawać siebie bez znaczenia czy edukacja będzie w szkołach czy nie.. A z argumentem, że chce się uczyć dzieci masturbacji w szkole nie mam zamiaru dyskutować bo trzeba być naprawdę idiota żeby pomyśleć że taki cel ma edukacja seksualna.

D
Dome
18 września, 11:53, Lorenzo:

Mam znajomych trans i homo i oni zgodnie twierdzą, że nie utożsamiają się z ruchem LGBT gdyż owy nie walczy o ich prawa. Przeciwnie, przedstawiciele wprowadzeni przez Palikota pokazali ich jako zwykłe małpy i cudami, gdzie oni sami chcą być postrzegani jako normalni, a działania powodują agresję wobec nich. To tak samo jakby katolicy chodzili po ulicy i bili ludzi różańcami po twarzy. Też wzbudziliby agresje. Przyglądając się marszom równości nie dostrzeżecie gejów ani trans ale ludzi którzy chcą poczuć się częścią czegoś niby większego, dają się oszukać. To przeważnie młodzież którzy mają pragnienie akceptacji i przynależności, jeszcze niedojrzali. Tym samym jest dla homo i trans lgbt czym ojciec dyrektor dla wierzących - normalny przedstawiciel wie, że to nie o nich idzie ale o władze i pieniądze.

18 września, 13:58, Gość:

Jak "trans" ma byc postrzegany jako normalny, skoro on juz z natury jest "skrzywiony". Niestety pederasci zakreslaja coraz wieksze kregi...

Widzisz już Lorenzo o co ten cały szum. Gdyby nie ruchy LGBT to nie było by szans nawrócenia takich idiotów jak ten pan od skrzywdzonej natury. A tak pisząc już bezpośrednio do tego Pana to zastanawiam się skoro twierdzisz ze od urodzenia sa poszkodowani to w takim razie postuluj o rente dla każdego trans. Skoro poszkodowany to niepełnosprawny i nie ze swojej winy... IDIOCI POPROSTU IDIOCI, najgorzej że jest was z pól narodu

G
Gość
18 września, 11:53, Lorenzo:

Mam znajomych trans i homo i oni zgodnie twierdzą, że nie utożsamiają się z ruchem LGBT gdyż owy nie walczy o ich prawa. Przeciwnie, przedstawiciele wprowadzeni przez Palikota pokazali ich jako zwykłe małpy i cudami, gdzie oni sami chcą być postrzegani jako normalni, a działania powodują agresję wobec nich. To tak samo jakby katolicy chodzili po ulicy i bili ludzi różańcami po twarzy. Też wzbudziliby agresje. Przyglądając się marszom równości nie dostrzeżecie gejów ani trans ale ludzi którzy chcą poczuć się częścią czegoś niby większego, dają się oszukać. To przeważnie młodzież którzy mają pragnienie akceptacji i przynależności, jeszcze niedojrzali. Tym samym jest dla homo i trans lgbt czym ojciec dyrektor dla wierzących - normalny przedstawiciel wie, że to nie o nich idzie ale o władze i pieniądze.

Jak "trans" ma byc postrzegany jako normalny, skoro on juz z natury jest "skrzywiony". Niestety pederasci zakreslaja coraz wieksze kregi...

G
Gość
18 września, 6:57, Gość:

Litania do św. Antoniego

Kyrie elejson, Chryste elejson, Kyrie elejson.

Chryste usłysz nas, Chryste wysłuchaj nas.

Ojcze z nieba Boże - zmiłuj się nad nami.

Synu Odkupicielu świata Boże - zmiłuj się nad nami.

Duchu Święty Boże - zmiłuj się nad nami.

Święta Trójco, Jedyny Boże - zmiłuj się nad nami.

Święty Antoni Padewski, módl się na nami

Święty Antoni przyjacielu serdeczny Dzieciątka Jezus,

Święty Antoni, sługo Matki Niepokalanej,

Święty Antoni, wierny sługo świętego Franciszka,

Święty Antoni, mężu świętej modlitwy,

Święty Antoni, perło ubóstwa,

Święty Antoni, lilio czystości,

Święty Antoni, obrazie posłuszeństwa,

Święty Antoni, miłośniku życia ukrytego,

Święty Antoni, gardzący chwałą ziemską,

Święty Antoni, wzorze miłości Bożej,

Święty Antoni, zwierciadło cnoty,

Święty Antoni, kapłanie według Serca Bożego,

Święty Antoni, za wiarę gotów na męczeństwo,

Święty Antoni, filarze Kościoła świętego,

Święty Antoni, apostole dusz ludzkich,

Święty Antoni, bojowniku wiary,

Święty Antoni, nauczycielu prawdy,

Święty Antoni, potężny kaznodziejo Ewangelii,

Święty Antoni, nawracający grzeszników,

Święty Antoni, pogromco występków,

Święty Antoni, aniele pokoju,

Święty Antoni, odnowicielu dobrych obyczajów,

Święty Antoni, zwycięzco serc,

Święty Antoni, opiekunie uciśnionych,

Święty Antoni, postrachu złych duchów,

Święty Antoni, wskrzeszający umarłych,

Święty Antoni, przywrócenie rzeczy zgubione,

Święty Antoni, chwalebny cudotwórco,

Święty Antoni, święty całego świata,

Święty Antoni, ozdobo zakonu Serafickiego,

Święty Antoni, wesele dworu niebieskiego,

Święty Antoni, drogi u Boga nasz pośredniku.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata - przepuść nam Panie.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata - wysłuchaj nas Panie.

Baranku Boży, który gładzisz grzechy świata - zmiłuj się nad nami.

V: Módl się za nami święty Antoni.

R: Abyśmy się stali godnymi obietnic Chrystusowych.

Przestań pisać bzdury moherze pisiorowy.

M
Marek nn
18 września, 10:59, As:

Niech sobie kupią dużą działkę budowlaną i tam wybuduja swoje miasteczko.

A wtedy to nawet mogą zawierać związki z koniami,żyrafami czy żabami.

Gratuluję polszczyzny. Chyba to jakaś pisowska odmiana. Tak trzymaj "intelektualisto"

M
Marek nn

Temat LGBT specjalnie podsycany przez pisią zarazę od miesięcy. Trzeba mieć w garści oręż pomocny do podzielenia społeczeństwa. Ten jeden, wielki szpital psychiatryczny / czytaj Polska / to łyknął i skutki tego widać na każdym kroku. Polacy, przejrzyjcie na oczy, pis to największe zło w historii Polski.

T
Taki "POziom"!

Eureka!!! Posłanka KO-PO "odkryła statystycznie" w Lęborku 1800 "tych"! Mieszkańcy grodu nad rzeką Łebą, są pełni "POdziwu" dla jej "inteligencji"! Cóż, zgodnie ze statystyką w Sejmie musi być trochę durniów...

L
Lorenzo

Mam znajomych trans i homo i oni zgodnie twierdzą, że nie utożsamiają się z ruchem LGBT gdyż owy nie walczy o ich prawa. Przeciwnie, przedstawiciele wprowadzeni przez Palikota pokazali ich jako zwykłe małpy i cudami, gdzie oni sami chcą być postrzegani jako normalni, a działania powodują agresję wobec nich. To tak samo jakby katolicy chodzili po ulicy i bili ludzi różańcami po twarzy. Też wzbudziliby agresje. Przyglądając się marszom równości nie dostrzeżecie gejów ani trans ale ludzi którzy chcą poczuć się częścią czegoś niby większego, dają się oszukać. To przeważnie młodzież którzy mają pragnienie akceptacji i przynależności, jeszcze niedojrzali. Tym samym jest dla homo i trans lgbt czym ojciec dyrektor dla wierzących - normalny przedstawiciel wie, że to nie o nich idzie ale o władze i pieniądze.

A
As

Niech sobie kupią dużą działkę budowlaną i tam wybuduja swoje miasteczko.

A wtedy to nawet mogą zawierać związki z koniami,żyrafami czy żabami.

K
Kazek

Precz z Gender! Precz z facetami ubranymi w czarne kiecki! Nie pozwólmy ksiencom uczyć seksu naszych niewinnych dzieci!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3