Legia Warszawa 4 - 0 Jagiellonia Białystok

0

0 1 połowa

• To tyle na dzisiaj, zapraszam do lektury materiałów pomeczowych, które już niebawem na stronie. Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, dobrej nocy.

• Legia zasłużenie pokonuje Jagiellonię i zbliża się do Piasta na odległość trzech punktów.

• Legioniści wywalczyli rzut rożny, ale sędzia Musiał nie dał już okazji do wykorzystania go. Koniec meczu, 4:0, różnica między zespołami była dzisiaj dobrze widoczna.

• W ostatnich sekundach spotkania nie dzieje się już nic wartego spotkania, Legia wymienia podania na połowie Jagiellonii.

• Sędzia dolicza dwie minuty.

• Bardzo dobra interwencja Adama Hlouska, który powstrzymał Cernycha przy linii bocznej. Świetny mecz gra były zawodnik Stuttgartu.

• Gra mocno zwolniła, goście czekają już na koniec meczu. Zawodnicy Legii chcieliby się jeszcze pokusić o jedną bramkę.

• W końcowych minutach Legia nie schodzi z połowy Jagi, to już przypomina grę treningową.

• ALEŻ BOMBA! TOMASZ JODŁOWIEC UDERZA SPRZED POLA KARNEGO I TRAFIA DO BRAMKI! 4:0, POGROM!!!

• Guilherme schodzi z boiska, zmienia go Michał Masłowski.

• Jacek Góralski przerwał kontrę wyprowadzaną przez Guilherme, żółta kartka dla zawodnika z Białegostoku.

• Było blisko gola honorowego - piłka po rykoszecie od Jodłowca była bliska zaskoczenia bramkarza. Rzut rożny nie przynosi jednak korzyści.

• Arkadiusz Malarz wychodzi do piłki niczym Manuel Neuer, interweniuje bezbłędnie, był jeszcze faulowany.

• Ostatnia zmiana w drużynie dowodzonej przez Probierza. Przemysława Frankowskiego zastąpi Marek Wasiluk.

• Ostatni kwadrans ma kluczowe znaczenie dla duetu Hamalainen-Duda, który będzie musiał zastąpić duet Nikolić-Prijović, rezerwowi z pewnością będą chcieli się pokazać mimo korzystnego wyniku.

• I to właśnie Duda po zgraniu Jodłowca znalazł się w dobrej sytuacji, stał sam na linii pola karnego, jednak uderzył wysoko nad bramką.

• Nieoczekiwanie po wygraniu przebitki w dobrej sytuacji znalazł się Hamalainen, jednak strzał z ostrego kąta broni Drągowski. Po chwili zmiana, Nikolicia zmienia Ondrej Duda.

• Z tego stałego fragmentu gry nic nie wyniknie, na spalonym złapany Artur Jędrzejczyk.

• W polu karnym pada Nikolic, Legia będzie miała jednak tylko rzut rożny.

• Bolesna interwencja Pazdana, kapitan Legii w ostatniej chwili powstrzymał szarżującego z piłką w polu karnym Góralskiego, został przy tym trafiony butem w głowę. Będzie jednak kontynuować grę.

• Nieudany pierwszy kontakt Fina z piłką. Posłał piłkę w aut, chociaż powinien ze spokojem odegrać ją do kolegi.

• W tym samym czasie Konstantina Vassiljeva zmienił Karol Świderski.

• Jest i debiut Kaspera Hamalainena. Były zawodnik Lecha zmienia Prijovicia.

• Żółtko także dla Vranjesa za niepotrzebny faul na Cernychu.

• Żółtą kartką napomniany Piotr Tomasik za zatrzymanie raju Guilherme.

• Kolejna akcja gospodarzy, po rzucie rożnym Kucharczyka nieznacznie pomylił się Tomasz Jodłowiec!

• NOKAUT!!! NEMANJA NIKOLIĆ TRAFIA Z PIĘCIU METRÓW PO AUCIE JĘDRZEJCZYKA I ZŁYM ZAGRANIU JEDNEGO Z GOŚCI!!! 3:0 DLA LEGII!!!

• Nonszalanckie, ekwilibrystyczne zagranie Prijovicia, Serb uderzał specyficznym wolejem, jednak jego próba była daleka od przelobowania bramkarza.

• Po dośrodkowaniu do strzału doszedł Taras Romanczuk, jednak uderzenie przelatuje nad poprzeczką bramki.

• Nerwowa interwencja Michała Pazdana i Jagiellonia będzie wykonywać rzut rożny.

• Kolejny raz na własnej połowie faulowany Romanczuk, zawodnik Jagi jednak póki co kontynuuje grę.

• Pierwsza zmiana w ekipie gości. Piotr Grzelczak melduje się na boisku w miejsce Karola Mackiewicza.

• Na boisku zwija się z bólu Taras Romanczuk. Wydaje się jednak, że zawodnik drużyny goście będzie w stanie kontynuować grę.

• Guilherme skoszony równo z trawą przez Karola Mackiewicza. W drugą połowę lepiej wchodzą gospodarze.

• Artur Jędrzejczyk wywalczył wrzut z autu w okolicach linii końcowej. Poradziła sobie jednak obrona gości.

• Zaczynamy drugą połowę bez zmian w składach, przy piłce goście!

• Za moment wznawiamy spotkanie, na boisko wracają już piłkarze obu drużyn.

• Zapowiada się kolejna oprawa na trybunie zajmowanej przez fanatyków Legii. Tweet ze zdjęciem także pojawi się w relacji.

• Taki wynik daje trenerowi Czerczesowowi swobodę w wykonywaniu zmian. Na murawie prawdopodobnie pojawi się Hamalainen, pytanie tylko kiedy.

• Pierwsze 35 minut było dla Legii wymarzone. Przewaga warszawian nie podlega dyskusji, dopiero pod koniec pierwszej części meczu trochę lepiej zaczęli grać goście. Czekamy na więcej emocji i bramek po przerwie!

• Sędzia kończy pierwszą część meczu bez doliczenia choćby jednej minuty.

• Drugi celny strzał zawodników z Białegostoku. Z pierwszej piłki uderzał Cernych, ale nie było to specjalnie wymagające uderzenie do obrony.

• Fedor Cernych złapany na spalonym na prawej flance. Jagiellonia bije głową w mur.

• CO ZA PUDŁO! KAROL MACKIEWICZ DOSTAŁ PIŁKĘ POD SAMĄ BRAMKĄ, TO BYŁA SYTUACJA DWÓCH NA DWÓCH, ALEŻ KIKS ZAWODNIKA JAGI!!!

• Świetne rozegranie Guilherme, wystawił piłkę Vranjesowi jak na patelni, ten jednak uderzył baaardzo wysoko nad bramką.

• Chyba pierwszy celny strzał gości w tym meczu, uderzał z dystansu Góralski, jednak pewnie broni Malarz.

• Wielki chaos w polu karnym Jagiellonii, piłka po zagraniu Lewczuka była bardzo bliska kontaktu z Prijoviciem, ale szybszy był Drągowski.

• Doskonałe prostopadłe podanie do Jacka Góralskiego, które zmyliło obronę warszawian, zawodnik Jagi był jednak zdaniem sędziego na spalonym.

• Rzut wolny dla gości niemal przy linii środkowej, długie dośrodkowanie dotarło do Cernycha, ale piłka tylko odbiła się od Litwina i przekroczyła linię końcową.

• Przepiękna akcja kombinacyjna Legii, zachwycił tercet Nikolić-Prijović-Guilherme, strzał tego ostatniego nie bez problemów łapie wygwizdywany przy każdym kontakcie z piłką Bartłomiej Drągowski.

• Sebastian Madera zatrzymując Nikolicia posłał piłkę pod nogi Vranjesa, który bez zastanowienia uderza z 30 metrów. Strzał szybuje tuż nad bramką.

• Świetny wślizg Adama Hlouska, Czech zatrzymał Przemysława Frankowskiego.

• Po rzucie rożnym Legii do piłki doszedł Guilherme, jednak zdecydował się na rajd do linii końcowej, tam skutecznie zatrzymał go Guti.

• W ramach ciekawostki warto wspomnieć, że Stojan Vranjes wydaje się nie mieć przypisanej pozycji. Widzimy go często zarówno pod bramką rywala, jak i tuż przed Malarzem.

• Tym razem goście próbowali atakować prawą flanką. Górne podanie do Fedora Cernycha wylądowało pod nogami... trenera Czerczesowa, poza linią boczną.

• Piotr Tomasik chciał wprowadzić piłkę do gry długim podaniem, jednak posłał piłkę w aut. Legia nadal w posiadaniu.

• Słabe rozegranie stałego fragmentu gry, od bramki Malarz. Jagiellonia prezentuje się obecnie słabo, delikatnie mówiąc.

• Odpowiada Jaga, będzie rzut rożny dla gości po interwencji obrony.

• BRAMKA!!! 2:0!!! MICHAŁ KUCHARCZYK ZUPEŁNIE NIEPILNOWANY Z JEDNEGO METRA TRAFIA DO BRAMKI!!!

• Tomasz Jodłowiec faulowany na połowie Jagi, szansa na kolejne dośrodkowanie w pole karne gości.

• Pierwsze dośrodkowanie bez efektu, po powtórce do siatki trafia Nikolić, sędzia jednak odgwizdał spalonego!

• Zablokowane dośrodkowanie Prijovicia, korner dla Legii. Może się dziś podobać gra Serba.

• Spokojna interwencja bramkarza Legii Warszawa, który łapie dośrodkowanie Mackiewicza.

• Rzut wolny dla gości 25 metrów od bramki Malarza. Faulował Jędrzejczyk.

• GOOOOOL!!! PO BŁĘDZIE OBRONY JAGIELLONII NEMANJA NIKOLIĆ Z NAJBLIŻSZEJ ODLEGŁOŚCI POKONUJE DRĄGOWSKIEGO!!! ASYSTA PRIJOVICIA, 1:0 DLA LEGII!!!

• Po rzucie wolnym dla Legii wykonywanym przez Stojana Vranjesa główkował Aleksandar Prijović, jednak była to bardzo niecelna próba strzału.

• Tuż przed polem karnym Nemanja Nikolić w kontakcie z rywalem pada niczym rażony piorunem, mimo protestów piłkarzy i kibiców nie ma rzutu wolnego dla Legii.

• Arkadiusz Malarz przytomnym wyjściem zatrzymał groźne podanie do Cernycha.

• Guilherme nie dogadał się z Jędrzejczykiem i Legia zalicza prostą stratę.

• Gramy, mecz rozpoczęła Legia Warszawa!

• Oto oprawa, w tym momencie pojawiły się także race.

• Zawodnicy już na murawie, kibice z Żylety prezentują efektowną kartoniadę.

• Na trybunach niezwykle napięta atmosfera, kibice wzajemnie "pozdrawiają" się.

• Wygląda na to, że Legia zagra dzisiaj w formacji 4-4-2, jednak Aleksandar Prijović ma być zawodnikiem wracającym się do linii pomocy.

• Oprawa rozkładana nad Żyletą... w pełnej okazałości ma ukazać się równo z wyjściem piłkarzy.

• Do meczu zostało niewiele czasu, kto dziś wygra?

• We wczorajszym spotkaniu Górnik Łęczna podzielił się punktami z Piastem Gliwice. Taki wynik jest nie bez znaczenia dla Legii i Jagiellonii, gdyż dzięki temu spotkaniu jest szansa na zmniejszenie przewagi Piasta (dla Legii) i wyprzedzenie Górnika (dla Jagiellonii).

• Wygląda na to, że fani z Żylety zaprezentują dziś oprawę, postaramy się wkleić tweeta ze zdjęciem.

• Tymczasem Legia prezentuje na murawie swoją nową maskotkę, misia Kazka... ;-)

• W drugim dzisiejszym meczu Lech Poznań pokonał u siebie Termalikę aż 5:2.

• Na rozgrzewce już także zawodnicy trenera Probierza.

• Zawodnicy Legii pojawili się już na przedmeczowej rozgrzewce, ze strony gości na razie rozgrzewają się tylko bramkarze, w tym "miło" przyjęty przez kibiców Bartłomiej Drągowski.

• Rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Baran, Alvarinho, Piotr Grzelczak, Marek Wasiluk, Igors Tarasovs, Rafał Grzyb i Karol Świderski.

• Rezerwowi Legii: Jakub Szumski, Ondrej Duda, Michał Masłowski, Bartosz Bereszyński, Kasper Hamalainen, Jakub Rzeźniczak i Łukasz Broź.

• Na stronie są już składy obu zespołów.

• W składzie Legii brakuje dziś Kaspara Hamalainena, Fin zasiądzie na ławce, jednak możemy się spodziewać dziś jego debiutu jako rezerwowy. Od pierwszych minut gości straszyć ma duet Prijović-Nikolić.

• Jesteśmy już na stadionie, za moment składy obu zespołów.

• Witam Państwa ze stadionu przy ulicy Łazienkowskiej. Za 85 minut zaczynamy starcie Legii z Jagiellonią, a już teraz na relację na żywo zaprasza Państwa Piotr Bernaciak.

• Legia przed wiosną

Przygotowani po żołniersku [SPARINGI, TRANSFERY]

Po jesieni Legia zajmuje w Ekstraklasie drugie miejsce, ustępując Piastowi Gliwice. Taka sytuacja nie pasuje nikomu przy Łazienkowskiej - dlatego też zimą warszawianie przeprowadzili transferową ofensywę, która ma im pomóc w zdobyciu upragnionego tytułu.

Korona Kielce - Legia Warszawa 1:3