2 1 połowa

Swansea City

0

0 1 połowa

• Sędzia Mark Clattenburg patrzy na zegarek i gwiżdże po raz ostatni! Leicester gromi Swansa 4:0 pomimo gry bez swojego najskuteczniejszego strzelca, Jamie'ego Vardy'ego! Łukasz Fabiański musiał aż czterokrotnie wyciągać piłkę z siatki!

• Ayew strzela z pola karnego 2-3 metry obok prawego słupka bramki Schmeichela.

• Williams zdołał czysto wślizgiem wygarnąć piłkę rozpędzonemu Kingowi. Po chwili Łukasz Fabiański uprzedził Mahreza. Leicester mimo czterobramkowego prowadzenia dąży do podwyższenia prowadzenia!

• Mark Clattenburg dolicza trzy minuty.

• Kibice Leicester śpiewają w rytm Yellow Submarine zespołu The Beatles. Gracze Swansea chcieliby, by ten mecz już się skończył.
      Ole, ole, ole
      na King Power Stadium.

• Mahrez pada w "szesnastce" po starciu z Williamsem. Sędzia nie widział tu przewinienia, które pozwalałoby podyktować rzut karny.

• Gray uciekł Williamsowi na prawej stronie i dośrodkował w pole karne w stronę Kinga. Ten zgrał ją do do kolegi z zespołu a jego uderzenie obronił Łukasz Fabiański, ale wobec dobitki Albrightona był już bez szans!

• GOL, MARC ALBRIGHTON!!!

• Robert Huth upomniany żółtą kartką za faul taktyczny.

• Brawa żegnają Jeffreya Schluppa. Na plac gry wchodzi Marc Albrighton.

• To mogła być zabójcza kontra Leicester! King dostał świetne podanie z głębi pola i uderzył po dalszym słupku. Łukasz Fabiański zdołał obronić ten strzał, a dobitka Kinga była niecelna - uderzył nad poprzeczką!

• Kolejny Walijczyk na murawie, tym razem w ekipie Leicester. Andy King wchodzi za obolałego Leonardo Ulloę, który strzelił dzisiaj dwie bramki.

• Po dośrodkowaniu na dalszy słupek Ayew strzela głową w boczną siatkę!

• Zamieszanie w polu karnym Leicester. Schmeichel łapie piłkę po strzale Paloschiego. Rzut rożny.

• Ulloa w asyście medyków opuszcza murawę. Powinie jednak wrócić do gry. Goście przez moment grają w "dziesiątkę".

• Ki Sung-Yeung zastępuje Gylfi Sigurdssona.

• Huth przecina prostopadłe podanie kierowane do Paloschiego. Kontra Leicester w postaci dalekiego podania do Ulloi spaliła na panewce.

• Shinji Okazaki kończy występ w dzisiejszym meczu. Zastępuje go Demarai Gray

• Faul taktyczny Williamsa skutkuje "żółtkiem" na jego koncie.

• Niespodziewanie Simpson podłączył się do akcji ofensywnej. Taylor zablokował jego dośrodkowanie - rzut rożny bez zagrożenia.

• Schlupp zgarnia piłkę odbitą przez Fernandeza na 20. metrze. Huknął prawą noga w wyższe rzędy trybuny za bramką Łukasza Fabiańskiego.

• Williams przerwał kontrę Mahreza. Sędzia dopatrzył się jednak faulu Walijczyka.

• Montero zagrywa z lewej strony w pole karne lidera Premier League. Kante wyjaśnia sytuację wybijając piłkę poza zasięg Ayew.

• Okazaki strzela nad poprzeczką z 13 metrów! Obrona Swansea momentami jest bezradna jak dziecko we mgle.

• Łukasz Fabiański wyciągnął się jak struna i paruje płaskie uderzenie Schluppa na rzut rożny!

• Strzał Fuchsa z 20 metrów zablokowany przez Williamsa. Jeszcze Ulloa szukał miejsca do uderzenia zza pola karnego, ale zmienił decyzję - zagrał do Drinkwatera.

• Fuchs strzela z ok. prawego narożnika pola karnego obok dalszego słupka. Łukasz Fabiański odetchnął z ulgą.

• Mahrez powalony przez Fernandeza. To nie jest mecz Argentyńczyka, który ogląda żółtą kartkę.

• Schmeichel wybił piłkę na lewą stronę do Schluppa, który głową trącił ją na połowę gości po czym popędził w stronę bramki Swansea. Ograł Fernandeza jak trampkarza i w "szesnastce" przed Łukaszem Fabiańskim zagrał na prawy słupek do Ulloi, który wślizgiem skierował piłkę do siatki!

• GOL, LEONARDO ULLOA!!!

• Swansea próbował przedrzeć się środkiem. Piłka znalazła się w polu karnym gospodarzy, ale czujny jak ważka Schmeichel wybija piłkę.

• Dalekie podanie z pominięciem drugiej linii do Paloschiego. Włoch nie miał szans by dojść do piłki. Schmeichel z "piątki".

• Fuchs podaje po koźle do Schmeichela. Ten zdołał wybić piłkę głową na aut przed rozpędzonym Ayew.

• Dobry powrót Brittona, który wrócił wspomóc kolegów w defensywie. Przerwał solowy rajd Mahreza.

• Seria fauli w wykonaniu zawodników obu drużyn. Najpierw przewinił Paloschi, a po chwili Algierczyk. Mark Clattenburg nie zdecydował się sięgnąć po żółte kartki.

• Mahrez po akcji prawą stroną centruje w pole karne, ale do nikogo. Obrona Swansea radzi sobie w tej sytuacji bez zarzutu.

• Goście przycisnęli, ale bez przełożenia. Strzał Montreo z ok. pola karnego został zablokowany.

• Schmeichel pewnie broni strzał Ayew. Piłka leciała w środek bramki, przez co Duńczyk miał ułatwione zdanie.

• W ekipie Leicester nie zmian, więc druga połowa rozpoczęta!

• ...a za Wayne'a Routledge'a pojawia się Jefferson Montero.

• Alberto Paloschi zmienia bezbarwnego Leroya Fera...

• Powracamy na King's Power Stadium na drugie trzy kwadranse meczu Leicester - Swansea. Do przerwy gospodarze prowadzą po golach Mahreza i Ulloi, przez co są o krok od mistrzostwa Anglii. W ekipie gości podwójna zmiana!

• Pierwsze trzy kwadranse w znacznym stopniu ustawił olbrzymi błąd Williamsa, który nabił Mahreza. Prezent od Walijczyka z zimną krwią wykorzystał Algierczyk, który precyzyjnym strzałem pokonał Łukasza Fabiańskiego. Kolejna groźna akcja gospodarzy zakończyła się bramka Ulloi po rzucie wolnym. Do takiego obrazu kibice "Łabędzi" zdążyli się przyzwyczaić - blisko 40% traconych bramek ma miejsce po stałych fragmentach gry. Zawodnicy Francesco Guidolina nie są w stanie zagrozić Schmeichelowi - strzelają najczęściej obok bramki lub nie wykorzystują rzutów rożnych. Wracamy za kilka minut.

• Po doliczeniu minuty Mark Clattenburg kończy pierwszą połowę Leicester prowadzi ze Swansea po golach Mahreza i Ulloi. Łukasz Fabiański w obu sytuacjach był bezradny.

• Seria niedokładnych podań w wykonaniu obu stron. Po centrze Rouledge'a Huth wybija piłkę na rzut rożny.

• Ulloa pada w polu karnym Swansea po interwencji Williamsa! Sędzia nie widział podstaw do podyktowania rzutu karnego!

• Dwa rzuty rożne nie przyniosły zagrożenia. Ulloa wybija piłkę. Fuchs chciał wyjść z kontrą, ale został sfaulowany.

• Schmeichel paruje piłkę na rzut rożny po strzale Sigurdssona, którzy uderzył bezpośrednio z dalszej odległości!

• Ayew powalony przez Drinkwatera ok. 35 metrów od bramki Schmeichela. W polu karnym Leicester roi się od zawodników w niebieskich strojach.

• Fuchs wybija piłkę z własnego pola karnego po przeciągniętym dośrodkowaniu Taylora.

• Wzięty w kleszcze Schlupp traci piłkę przed linia 16. metra na rzecz dwóch piłkarzy w białych strojach.

• Okazai powalony przez Taylora. Chwila przerwy w grze. Schmeichel będzie wybijać piłkę pod pole karne Swansea.

• Schlupp przedarł się, ale nie miał do kogo zagrać. Czekał na Drinkwatera, który nie kwapił się by wbiec w pole karne. Ostateczny strzał został zblokowany co wykorzystał Łukasz Fabiański.

• Podanie na wolne pole do rozpędzonego Mahreza. Nieco szybszy od niego był Taylor, który wycofał piłkę do Łukasza Fabiańskiego. Leicester jest już wyraźnie nastawione na kontry.

• Ulloa próbował przedrzeć się lewą stroną. Kilka metrów za linią środkową powstrzymał go Cork.

• Łukasz Fabiański bez trudu łapie piłkę po strzale Fuchsa.

• Fernandez mógł okupić winę za błąd przy drugiej bramce. Uderzył głową z kilu metrów nad poprzeczką!

• Huth skosił Corka ok. 25 metrów od bramki Schmeichela. Sędzia sięga po... spray. Niemiec uniknął żółtej kartki.

• Fenomenalne dośrodkowanie Drinkwatera w punkt piątego metra! Tam Ulloa główką pokonuje Łukasza Fabiańskiego, posyłając piłkę tuż przy lewym słupku!

• Ostre dośrodkowanie Fuchsa. Piłka jednak przelatuje przez całe pole karne. Jeszcze Morgan wywalczył rzut wolny w nieznacznej odległości od linii bocznej boiska.

• Fernandez w ostatniej chwili blokuje strzał Okazakiego z 12 metrów. Rzut rożny.

• Przebojowa akcja Mahreza daje rzut rożny. Pewnie piąstkuje Łukasza Fabiański, a anemiczny strzał Ulloi broni polski bramkarz.

• Szaleństwo kibiców Leicester na trybunach. Dzisiejsze zwycięstwo i porażka Tottenhamu spowoduje, że "Lisy" będą o mały kroczek od tytułu mistrza Anglii.

• Otoczony przez dwóch rywali Schlupp posyła świecę na 5. metr przed bramkę Łukasza Fabiańskiego. Polski bramkarz pewnie chwyta piłkę.

• Drinkwater rozrzuca ciężar gry na lewą stronę. Zmylili go... rezerwowi, którzy trenowali za linią boczną. Niecelne podanie.

• Atak pozycyjny gości na połowie Leicester. Piłkarze Claudio Ranieriego skutecznie "murują" dostęp do własnej bramki. Połowicznie udany powrót Mathera, który przerwał akcję Routledge'a, ale spowodował jego upadek. Po rzucie wolnym obrona "Lisów" wybija piłkę.

• Schlupp wybija dalej niż wyżej. Piłka jednak jak bumerang wraca w ok. "szesnastki" Schmeichela.

• Oskrzydlająca akcja Fuchsa. Piłkę po jego dośrodkowaniu pewnie chwyta Łukasz Fabiański. Szybkie wznowienie gry i Sigurdsson zablokowany. Rzut rożny.

• Sigurdsson popędził prawą flanką w stronę pola karnego. Wywalczył rzut rożny. Fernandez strzela głową nad poprzeczką po centrze Islandczyka.

• Bez zagrożenia.

• Goście próbują szybko odpowiedzieć, ale muszą nacieszyć się rzutem rożnym po akcji Routledge'a i interwencji Morgana.

• CO za "wielbłąd" Williamsa! Dostał piłkę na 20. metrze i nabił Algierczyka!. Ten wparował w pole karne, ograł Williamsa "na zamach" i strzałem przy bliższym, prawym, słupku pokonał Łukasza Fabiańskiego!

• GOL, RIYAD MAHREZ!!!

• Łukasz Fabiański wyjściem niemal pod linię 16. metra uprzedza Okazakiego. Polski bramkarz jest czujny. Atak gości prawą stroną został przerwany kilka metrów przed drugim polem karnym.

• Routledge przedzierał się lewą stroną, ale Morgan skutecznie go powstrzymał. Schmeichel z "piątki". Daleki wykop i Williams egzekwuje piłkę na aut przed rozpędzonym Ulloą.

• Leicester zdołało oddalić grę od własnego pola karnego. Jednak górne podanie do Mahreza pozostawiało wiele do życzenia.

• Morgan wyjaśnia na moment sytuację wybiciem piłkę na aut. Swansea przycisnęło "Lisów". Po chwili Britton zyskał jeszcze jeden aut.

• Routledge na lewej stronie. Centruje fałszem na dalszy słupek w stronę Ayew, ale ten nie zdążył do piłki. Leicester wznawia grę z autu na wysokości własnej "szesnastki".

• Gwizdek sędziego i gospodarze zaczynają ze środka!

• Przenosimy się na King's Power Stadium na mecz Leicester - Swansea! Zwycięstwo przybliży gospodarzy do mistrzostwa Anglii. Komplet punktów da Swansea pewne utrzymanie w Premier League. Kto więc zgarnie pełną pulę?

• Ostatnie chwile rozruchu przed meczem

• Natomiast w poprzedniej kolejce Leicester szczęśliwie zremisowało z "Młotami" dzięki bramce z rzutu karnego w 95. minucie. Swansea zaś od pewnego czasu nie może ustabilizować i przegrało z Newcastle 0:3. 40 punktów na koncie daje Łukaszowi Fabiańskiemu i spółce czternastą lokatę z zaledwie dziewięciooczkową przewagą nad strefą spadkową, którą otwiera Norwich.

• W rundzie jesiennej Swansea przegrało u przed własną publicznością po hattricku Riyada Mahreza. Łukasz Fabiański zagrał cały mecz.

• Jutro nastąpi zakończenie 35. kolejki - na White Hart Lane Tottenham (obecnie 5 punktów straty do Leicester) zagra z szóstym West Hamem. "Młoty" tracą trzy punkty do piątego miejsca zajmowanego przez Manchester United. Ta lokata daje prawo gry w eliminacjach Ligi Europy.

• Wielkim nieobecnym w ekipie gospodarzy jest Jamie Vardy, który musi pauzować za kartki. W tym sezonie 29-letni snajper strzelił 22 bramki w 34 spotkaniach. Dodatkowo Claudio Ranieri nie może dzisiaj postawić na Nathana Dyera (pomocnik, 12 występów / 1 gol) i Matthew Jamesa (pomocnik, 0/0).

Z kolei Francesco Guidolin ma do dyspozycji wszystkich zawodników.

• Obsada sędziowska

• sędzia główny: Mark Clattenburg
      • liniowi: Simon Beck i Jake Collin
      • sędzia techniczny: Neil Swarbrick
    • Przed stadionem

• "Zmiennicy" Leicester: M. Schwarzer - M. Albrighton, D. Amartey, B. Chilwell, D. Gray, A. King, Marcin Wasilewski.

• Tak prezentuje się obiekt gospodarzy 2 godziny przed meczem

• Rezerwowi Swansea: K. Nordfeldt - J. Amat, M. Barrow, Ki Sung-Yong, J. Montero, K. Naughton, A. Paloschi.

• Na relację NA ŻYWO w Gol24.pl z meczu Leicester - Swansea zaprasza Tomasz Górski. Kłaniam się nisko!

• Na równo siedem tygodni przed pierwszym meczem Biało-czerwonych na EURO Łukasz Fabiański i jego koledzy ze Swansea zostaną poddani wielkiej próbie - zmierzą się z sensacyjnym liderem Premier League, Leicester. Na ławce "Lisów" jest Marcin Wasilewski i po cichu liczmy, że też pojawi się dzisiaj na murawie.

Ale czy gospodarze ograją dzisiaj "Łabędzie" przez co przybliżą się do mistrzostwa? To pytanie i wiele innych pozostaną bez odpowiedzi do ok. godz. 19.