Lekkoatletyka: Laury dla Łukasza Rutkowskiego

Łukasz Rutkowski pierwszy z lewej.
Łukasz Rutkowski pierwszy z lewej. Fot. Kamil Nagórek
Łukasz Rutkowski, lekkoatleta z Prime Food Brdy Przechlewo, został halowym mistrzem województwa pomorskiego w biegu na 60 m przez płotki juniorów młodszych.

Rekordy życiowe Łukasza Rutkowskiego

110 m przez płotki - 15,76 s - Chojnice
400 m przez płotki - 58, 27s - Sopot
300 m przez płotki - 41,30 s - Chojnice
60 m przez płotki - 8,47 s - Grudziądz
200 m - 23,62 - Słupsk

W hali sportowej Olimpii Grudziądz przechlewski płotkarz najpierw wygrał serię eliminacyjną z czasem 8,50 s, a później jako pierwszy minął linię mety w finale tej konkurencji, poprawiając wynik o trzy setne sekundy.

Mistrzem okręgu został również Bartosz Buczko z Wikinga Rychnowy. Złoty krążek wywalczył w biegu na 1000 m z czasem 2.44,42 min. Niezły wynik na tym samym dystansie uzyskał także kolega klubowy Bartosza Buczko - Piotr Maślanik, który uzyskał czas 2.55,53 min. Wśród dziewcząt wartościowy wynik na 600 m miała Monika Maślanka z Przechlewa.

Podopieczna Mariusza Rutkowskiego pokonała ten dystans w 1.46,56 min i jako młodziczka zajęła trzecie miejsce wśród juniorek młodszych. Łukasz Rutkowski to mistrz Gimnazjady z ubiegłego roku na 110 m przez płotki oraz na 300 m przez płotki, a także mistrz okręgu na 110 m przez płotki i mistrz makroregionu na 110 m przez płotki. Szkoleniem tego biegacza zajmuje się ojciec Mariusz.

Biegacz jest obecnie uczniem I klasy medyczno-przyrodniczej II LO im. Władysława Andersa w Chojnicach. Łukasz uwielbia śledzić poczynania Roberta Kubicy, a nawet bierze udział w konkursach GP. Lubi biologię, a nade wszystko kocha sport. Pomaga dziadkowi Jurkowi na działce w Kępicach (to w wakacje - jak ma czas).