Lekkoatletyka: Łukasz Rutkowski szósty w Spale

Łukasz Rutkowski
Łukasz Rutkowski Fot. Archiwum Prime Food Brdy Przechlewo
Przechlewski biegacz Prime Food Brdy Łukasz Rutkowski uplasował się na szóstym miejscu w biegu na 60 m przez płotki w kategorii juniorów młodszych. Było to podczas halowych mistrzostw Polski, które odbyły się w Spale.

W finale młody płotkarz z Przechlewa uzyskał czas 8,35 s. Rywalizację wygrał Konrad Donczew (Śląsk Wrocław) - 7,92 s. Za triumfatorem na kolejnych miejscach finiszowali: 2. Rafał Wiszniewski (UKS Kusy Warszawa) - 7,92 s, 3. Filip Drozdowski (MKL Toruń) - 8,14 s, 4. Kamil Łosiniecki (AZS AWF Kraków) - 8,33 s, 5. Łukasz Wojtach (UKS 19 Bojary Białystok) - 8,34 s.

- Biegi eliminacyjne były bardzo nerwowe, bo niemal w każdej serii odnotowano falstart - opowiada Mariusz Rutkowski, trener i ojciec młodego przechlewianina. - Finał zawsze rządzi się swoimi prawami. Łukasz trochę zagapił się na starcie. Przy lepszej koncentracji i odrobinie szczęścia miał szansę, by wskoczyć nawet na najniższy stopień podium.

Łukasz Rutkowski jest obecnie uczniem I klasy medyczno-przyrodniczej II LO im. Władysława Andersa w Chojnicach. Aktualnie przebywa na dwutygodniowym zgrupowaniu kadry województwa pomorskiego w Muszynie, gdzie szlifuje formę na następne imprezy.