Lekkoatletyka. Trzy medale zdobyli młodzi biegacze z regionu słupskiego w Krakowie

Julia Serafinowska w biegu na 2000 m z przeszkodami.
Julia Serafinowska w biegu na 2000 m z przeszkodami. Fot. Archimum Taleksu
Jeden złoty i dwa srebrne krążki wywalczyli reprezentanci regionu słupskiego w XV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Kraków był gospodarzem finałów XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentanci regionu słupskiego zdobyli trzy medale. W biegu dziewcząt na 2000 metrów przez przeszkody srebrny medal przypadł Julii Serafinowskiej z Taleksu Borysław Borzytuchom. Wicemistrzyni Polski pobiła rekord życiowy aż o 22 sekundy i zabrakło jej tylko 0,08 s do I klasy sportowej.

Sensacyjnie zakończył się bieg na 1500 m chłopców. W lepszej serii po wspaniałym finiszu zwyciężył będący w życiowej formie Damian Zagulak z Tęczy Nowa Wieś Lęborska. Jego czas to 4.05,13 min. Ten rezultat dał nowowiejskiemu biegaczowi srebrny medal.

Okazję do walki o najcenniejszy medal wykorzystał Karol Brzeski z Taleksu. Borzytuchomianin wygrał teoretycznie słabszą serię z rekordem życiowym 4.03,93 min i dzięki temu czasowi wywalczył złoty medal. Trenerem mistrza Polski jest Jarosław Ścigała.