Lekkoatletyka: Udana wyprawa do dalekich Indii zawodników z Jezierzyc

Katarzyna i Dariusz Uzar w Indiach.
Katarzyna i Dariusz Uzar w Indiach. Fot. Archiwum rodzinne Uzarów
Katarzyna Uzar jest dumna, bo zdobyła dwa brązowe medale w światowej imprezie lekkoatletycznej. W miejscowości Pune niedaleko Bombaju w Indiach odbyły się lekkoatletyczne mistrzostwa świata kolejarzy.

Trener Czubak

Szkoleniem Katarzyny i Dariusza zajmuje się Tomasz Czubak, były znakomity czterystumetrowiec, złoty medalista mistrzostw świata w sztafecie 4 x 400 m, rekordzista Polski na 400 m.

Wśród uczestników tej imprezy było dwóch młodych lekkoatletów ze Słupskiego Klubu Lekkiej Atletyki, którzy są mieszkańcami Jezierzyc. Mowa o rodzeństwie Uzarów.

Powody do satysfakcji ma szczególnie 21-letnia biegaczka. Katarzyna Uzar wywalczyła bowiem dwa brązowe medale. Jeden w biegu na 400 m z czasem 57,16 s, a drugi w sztafecie 4 x 100 m. Pozostałe osiągnięcia utalentowanej zawodniczki: czwarte miejsce w sztafecie 4 x 400 m oraz piąte lokaty w biegach na 100 m (12,82 s) i na 200 m (25,82 s).

Również pozytywnie trzeba ocenić wyczyny biegowe 19-letniego Dariusza Uzara. Był czwarty w sztafecie 4 x 400 m. Jako piąty zameldował się na mecie w biegu na 400 m. Dystans ten pokonał w czasie 50,97 s. Jest to nowy rekord życiowy Dariusza Uzara. Ponadto biegacz ten zajął siódme miejsce w biegu na 800 m z rezultatem 2.03,43 min. Zawody odbywały się w upalnych warunkach.

Temperatura przekraczała 30 stopni Celsjusza. W sumie polska ekipa kolejarska wywalczyła cztery medale. Wszystkie były koloru brązowego. W klasyfikacji drużynowej triumfowały Indie. Dalsza kolejność: 2. Rosja, 3. Francja, 4. Polska. Ojcem młodych lekkoatletów jest Jan Uzar, pracownik PKP Cargo SA - Pomorski Zakład Spółki w Gdyni.