Lekkoatletyka: ustczanka w czołówce 39. rankingu Złote Kolce

Barbara Madejczyk w trakcie zawodów w Ustce. W naszym regionie rzadko ma okazję startować w konkursach. Łukasz Capar
Szóste miejsce zajęła Barbara Madejczyk, oszczepniczka Jantara Ustka w 39. rankingu Złote Kolce. To najbardziej prestiżowa klasyfikacja polskich lekkoatletów.

Do klasyfikacji liczyły się punkty, które były przyznawane za czołowe miejsca w najważniejszych imprezach międzynarodowych i krajowych.

U kobiet wygrała Monika Pyrek (MKL Szczecin), piąta zawodniczka olimpijskiego konkursu skoku o tyczce, po raz piąty sięgnęła po Złote Kolce. Szczecinianka zdobyła 840 punktów i wyprzedziła ubiegłoroczną laureatkę Annę Jesień (AZS AWF Warszawa). Szósta lokata przypadła Barbarze Madejczyk. Oszczepniczka Jantara Ustka zdobyła 390 punktów. Ustczanka była siódma podczas finałowego konkursu rzutu oszczepem w Pekinie, gdzie miała wynik 62.02 m. Również siódmą pozycję wywalczyła w światowym finale Grand Prix w Stuttgarcie. W tym roku zdobyła wicemistrzostwo kraju.

- Ten ranking jest niezwykle ważny dla środowiska lekkoatletycznego - stwierdziła Barbara Madejczyk. - Szósta lokata jest moim najlepszym osiągnięciem i z tego jestem zadowolona. To jest też dodatkowy bodziec do jeszcze intensywniejszego ćwiczenia. U mnie się nic nie zmieniło, bo trenuję i pracuję w szkole. Chcę dobrze wypaść w sezonie 2009. Dla mnie najważniejsze będą wtedy sierpniowe mistrzostwa świata w Berlinie.

Za Madejczyk została sklasyfikowana między innymi tyczkarka Anna Rogowska (SKLA Sopot), która uzbierała 275 punktów. Ten dorobek pozwolił jej zająć siódme miejsce.