Leon Choiński mistrzem Polski. To 150 medal w historii

Zawodnik TS Judo Gryf Słupsk Leon Choiński wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski osób niepełnosprawnych, które odbyły się w niedzielę w Luboniu.

Judoka z Gryfa wywalczył 150. medal Mistrzostw Polski w 50-letniej historii słupskiego judo.

Choiński potwierdził, że jest dominatorem w kategorii do 90 kg, gdyż po raz czwarty wywalczył złoty medal MP osób z dysfunkcją wzroku.

W pokonanym polu zostawił zawodników z Sosnowca i Poznania, wygrywając obie walki przed czasem.

Słupski judoka ma bardzo ambitne plany i liczy, że Polski Związek Judo pomoże mu w realizacji planu startu w Igrzyskach Olimpijskich osób niepełnosprawnych.