Leon Rudnik z ZKS Miastko wicemistrzem Polski U-15

Leon Rudnik (czerwony strój) podczas rywalizacji finałowej z Patrykiem Remleinem Fot. ZKS Miastko
Miastko może być dumne, bo zapaśnik Leon Rudnik zanotował sukces i został srebrnym medalistą mistrzostw Polski U-15. Brawo dla aktualnego wicemistrza kraju i jego trenera Kazimierza Wanke.

W Gomulinie koło Piotrkowa Trybunalskiego odbyły się mistrzostwa Polski U-15 w zapasach w stylu klasycznym. Były to jednocześnie eliminacje do mistrzostw Europy w tej grupie wiekowej. W zawodach udział wzięło 119 zawodników z 35 klubów. Zapaśniczy Klub Sportowy Miastko reprezentowało trzech zawodników.

Najlepiej zawalczył Leon Rudnik, który zdobył srebrny medal w kategorii wagowej do 38 kg. Po trzech wygranych walkach dopiero w finale miastkowianin przegrał na punkty 4:7 z zawodnikiem Unii Swarzędz, a był nim Patryk Remlein. Był to bardzo zacięty pojedynek, gdyż L. Rudnik musiał odrobić stratę siedmiu punktów z pierwszej dwuminutowej rundy. Niestety, tego nie udało się zrealizować.
Antoni Synak zajął V lokatę w kategorii wagowej do 41 kg. W walce o brązowy medal przegrał z Igorem Warwasem (KS Hardzi Jaroszowiec) na łopatki przy stanie punktowym 2:2.

Trzeci z miasteckich zapaśników Alex Ruszczyk uplasował się na VII miejscu w wadze do 75 kg. Zapaśniczym szkoleniem w Miastku zajmuje się doświadczony i zasłużony trener Kazimierz Wanke.

Przy okazji warto poinformować sympatyków zapasów, że miastecki wychowanek Arkadiusz Kułynycz (aktualnie reprezentuje barwy radomskiego Olimpijczyka) okazał się poza zasięgiem dla krajowych rywali podczas mistrzostw Polski seniorów w Radomiu. W swoim obecnym mieście wywalczył już ósmy tytuł mistrza Polski w wadze do 87 kg. Gratulacje! Warto przypomnieć, że A. Kułynycz to aktualny brązowy medalista mistrzostw świata.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe