Leszek Żebrowski opowiadał o żołnierzach NSZ (wideo)

(sten)
W Słupsku gościł znany historyk Leszek Żebrowski.
W Słupsku gościł znany historyk Leszek Żebrowski. Łukasz Capar
W Słupsku gościł znany historyk Leszek Żebrowski. Licznie zebranym w sali Civitas Christiana słupszczanom, przedstawił wykład "Zmiana elit w PRL. Wyklęci z Wyklętych - Narodowe Siły Zbrojne".

Autor książek "Paszkwil Wyborczej", "Mity przeciwko Polsce", "Walka o prawdę" opowiedział o walce żołnierzy antykomunistycznego podziemia po 1944 roku i represjach tzw. "władzy ludowej". Odnosił się także do bieżącej sytuacji politycznej.

Zapraszamy do wysłuchania wykładu.

Wideo

Komentarze 23

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość

Czy przedstawiciele PiS-u byli na pogrzebie Mazowieckiego, bo media dziwnie milczą ?

G
Gość

...

G
Gość
W dniu 02.11.2013 o 10:01, Organizator napisał:

Nie ma przeszkód, abyś takie spotkanie zorganizował. Leszek żebrowski przyjechał za zaproszenie organizatorów, którzy zorganizowali oprawę, transport, poczęstunek i całą resztę. Jeśli chcesz i czujesz taką potrzebę weź sprawy w swoje ręce i zorganizuj.Ja chętnie chciałem posłuchać jak wykańczano w Polsce ludzi, którzy chcieli normalności i tak  to  się stało.

 

I dlaczego aktualnie ludzie są represjonowani  i prześladowani ,tylko za to  że są Polakami ? że domagają się  poszanowania prawa? że nie chcą wchodzić w układy  korupcyjne?

O
Organizator
W dniu 01.11.2013 o 23:52, Ksiądz Stefan napisał:

Teraz czas aby pogonić okupację watykańską.


Rzeczywiście - księża zamykają ateistów w katowniach, wyrywają im paznokcie, bestialsko maltretują i zabijają strzelając w tył głowy. Zbierają informacje o innych niewierzących po to, by palić ich domy.
O
Organizator
W dniu 01.11.2013 o 08:29, mahmoud ahmadinejad napisał:

co za czerwone szmaty z ratusza nawet nie informują społeczeństwa.

Z tzw. przedstawicieli nie zauważyłem nikogo zainteresowanego. Jedynie Z Wojciechowicz jako przewodniczacy struktur powiatowych był prowadzącym.
Ciekawe dlaczego nasze "elity" tak się tym nie interesują.
O
Organizator
W dniu 01.11.2013 o 20:00, Gawron napisał:

 kiedy prelekcja na temat faszystowskiego przewrotu Piłsudskiego w maju 1926 roku, zamordowania gen Rozwadowskiego i Zagórskiego, obozu koncentracyjnego w Berezie Kartuskiej, więzienia w Twierdzy Brzeskiej. Strzelanie policji do strajkujących robotników i chłopów w okresie międzywojennym. itd. bo leśne bandy mnie nie interesują dla mnie to skrytobójczy mordercy. 

Jak tylko ją zorganizujesz. Chętnie przyjdę i posłucham. Znam te tematy doskonale i chętnie skonfrontuję swoją wiedzę. Ciekawe skąd info o morderstwi gen Zagórskiego? Masz jakieś dokumenty? Prasa drążyła ten temat bardzo długo i do niczego nie doszli. Historycy nadal badają ten temat i wydaje się, że nie zostanie już nigdy wyjasniony. O tym pisali wielokrotnie różni autorzy. Ostatnio - S. Koper. Polecam.

O
Organizator
W dniu 01.11.2013 o 08:25, Romek napisał:

a ja bym chętnie posłuchał wykładu o cierpieniach więźniów obozu koncentracyjnego w Berezie Kartuskiej

Nie ma przeszkód, abyś takie spotkanie zorganizował. Leszek żebrowski przyjechał za zaproszenie organizatorów, którzy zorganizowali oprawę, transport, poczęstunek i całą resztę. Jeśli chcesz i czujesz taką potrzebę weź sprawy w swoje ręce i zorganizuj.

Ja chętnie chciałem posłuchać jak wykańczano w Polsce ludzi, którzy chcieli normalności i tak się stało.

G
Gość
W dniu 01.11.2013 o 19:03, Gość napisał:

TAKIE SPOTKANIA POWINNY BYĆ ROBIONE JAK NAJCZĘŚCIEJ. LUDZIE TAK NAPRAWDĘ NIE MAJĄ POJĘCIA CO DZIAŁO SIĘ NA KONIEC I PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ I O TYM JAK ZOSTALIŚMY WYDYMANI PRZEZ ALIANTÓW I WYDOJENI PRZEZ ROSJAN. ZDRAJCAMI POLSKI SĄ WSZYSCY CI KTÓRZY DOBROWOLNIE LUB I ZA KORZYŚCI MAJĄTKOWE POMAGALI KOMUNISTĄ OKUPOWAĆ POLSKĘ KTÓRA TRWAŁA OD 1939 AŻ DO 1990R NIE OSZUKUJMY SIE TEN CZAS TO BYŁA OKUPACJA PAŃSTWA POLSKIEGO PRZEZ ROSJE NAJGORSZE JEST TO ŻE POLSKIE KOMUCHY IM W TYM POMAGALI ZDRAJCYYYYY!!!!!!!

 

Leszek Żebrowski

Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Leszek Żebrowski
Busko-Zdrój, 13 marca 2013 r. Data i miejsce urodzenia 1955
Warszawa Zawód historyk, ekonomista, publicysta Leszek Żebrowski w Wikicytatach

Leszek Żebrowski (ur. 1955 w Warszawie) – polski historyk, ekonomista i publicysta.

Życiorys

Jest synem oficera Związku Walki Zbrojnej i Armii Krajowej Franciszka Żebrowskiego. Ukończył studia na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Był pracownikiem naukowym Instytutu Organizacji, Zarządzania i Ekonomiki Przemysłu Budowlanego "ORGBUD". W latach 70. i 80. działał w opozycji antykomunistycznej. Współpracował z Ruchem Obrony Praw Człowieka i Obywatela. Należał do NSZZ "Solidarność". Pisał w podziemnych tygodnikach "Głosie" oraz "Ładzie". Od 1992 do 2002 pracował na stanowisku kierowniczym w Urzędzie do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych. Publikuje m.in. w "Naszym Dzienniku", "Naszej Polsce", portalu internetowym pch24.pl oraz w prasie polonijnej. W latach 90. pisał również dla dziennika "Nowy Świat" i "Gazety Polskiej". Jest też publicystą Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz autorem wielu haseł z Encyklopedii Białych Plam, głównie na temat NSZ, NOW, NZW, GL, AL, UB, oraz biogramów osób związanych z tymi organizacjami.

Od lat 80. prowadzi badania dziejów polskiego podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej i po 1945. Specjalizuje się w dziejach polskich narodowych organizacji konspiracyjnych w okresie II wojny światowej (Narodowych Sił Zbrojnych, Narodowej Organizacji Wojskowej) i narodowego odłamu żołnierzy wyklętych (w tym Narodowego Zjednoczenia Wojskowego), w dziejach komunistycznej konspiracji i partyzantki z lat 1942-1945 oraz stalinowskiej bezpieki. Pionier badań nad Narodowymi Siłami Zbrojnymi w Polsce. Za książkę Narodowe Siły Zbrojne. Dokumenty, struktury, personalia otrzymał Nagrodę Fundacji im. Jerzego Łojka.

W 1993 i 1997 kandydował do Sejmu z listy Porozumienia Centrum, a następnie Ruchu Odbudowy Polski jako bezpartyjny kandydat rekomendowany przez Porozumienie Kombatanckich Organizacji Niepodległościowych. Współpracował także z Ligą Republikańską. Wszedł w skład rady historycznej Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych.

Publikacje

Brygada Świętokrzyska NSZ. Poznań–Warszawa: 1994 (współautor: Rafał Sierchuła)Paszkwil Wyborczej. Michnik i Cichy o Powstaniu Warszawskim. Warszawa: Burhart Edition, 1995Narodowe Siły Zbrojne. Dokumenty, struktury, personalia. T. 1–3. Warszawa: Burhart Edition, 1994–1996 (wybór i opracowanie: Leszek Żebrowski)Narodowe Siły Zbrojne na Podlasiu. T. 1-2. Siedlce: Związek Żołnierzy NSZ, 1997-1998 (współautor: Mariusz Bechta)Tajne oblicze GL-AL i PPR. Dokumenty. T. 1–3. Warszawa: Burhart Edition, 1997–1999 (wybór i opracowanie: Marek Jan Chodakiewicz, Piotr Gontarczyk, Leszek Żebrowski)Żołnierze wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku. Warszawa: "Volumen", 1999 (wybór i opracowanie: Grzegorz Wąsowski, Leszek Żebrowski)Kryptonim „Orzeł”. Warszawski Okręg Narodowego Zjednoczenia Wojskowego 1947–1954. Warszawa: IPN-Rytm, 2004 (wybór i opracowanie: Kazimierz Krajewski, Tomasz Łabuszewski, Jacek Pawłowicz, Leszek Żebrowski)Mity przeciwko Polsce. Żydzi. Polacy. Komunizm 1939-2012. T. 2. Seria: „Biblioteka Naszej Polski”. Capital s.c., 2012Paszkwil Wyborczej. Capital, Warszawa, 2013. (Wznowienie poszerzone i uzupełnione o dokumenty i źródła, do których dotarł autor w ciągu 18 lat od pierwszego wydania)

Przypisy

Skocz do góry ↑ Polskie Państwo Podziemne. Nadzieje i rzeczywistość (dyskusja). „Pamięć i Sprawiedliwość”. nr 2, s. 50, 2002. Warszawa: IPN. ISSN 1427-7476. . ↑ Skocz do: 2,02,12,22,32,42,52,62,7 Anita Gargas, Czarna owca wśród historyków, „Gazeta Polska” z 27 sierpnia 1997 Skocz do góry ↑ Roch Kowalski: Los kombatantów i wywrotowców. „Tygodnik Solidarność”. . Skocz do góry ↑ Lucyna Kulińska. O narodowcach raz jeszcze. Artykuł recenzyjny do książki Krzysztofa Komorowskiego – Polityka i walka. Konspiracja zbrojna ruchu narodowego 1939-1945. „Glaukopis”. ISSN 1730-3419. . Skocz do góry ↑ Władze ZŻ NSZ. nsz.com.pl. Skocz do góry ↑ Jarosław Wróblewski: 30 lipca Żebrowski i Płużański o "Paszkwilu Wyborczej". niezalezna.pl, 2013-07-29.
G
Gość
powiększ
 
 
 
Wałęsa Człowiek z teczki
Autor: Cenckiewicz Sławomir   Wydawca: Zysk i S-ka Wydawnictwo   Okładka: miękka   Data premiery: 2013-10-21  

Tak demaskatorskiej książki o Lechu Wałęsie jeszcze nie było! Ostry, odkrywczy i nowatorski publicystyczno-historyczny pamflet będący odpowiedzią na zalew kłamstwa o „naszej ikonie”. Kontrapunkt do filmu Andrzeja Wajdy!

Tym razem Sławomir Cenckiewicz - popularny historyk, znany dotąd z opasłych i naukowych tomów, wspiął się na wyżyny publicystyki i napisał wreszcie książkę bez przypisów, w przystępnej formie odsłaniającą nowe i skrywane fakty. Wałęsa. Człowiek z teczki to jaskrawa prawda o esbeckich źródłach mitu Wałęsy. To oskarżenie elit III RP - okrągłostołowego sojuszu nomenklatury z jej agentami i „pożytecznymi idiotami” - o sprzeniewierzenie się i poniżenie narodowego ruchu „Solidarności”.

Wolisz prawdę od kłamstwa? Czujesz się oszukany przez tandem Jaruzelski-Wałęsa? Pozostajesz lojalny wobec Sierpnia '80 i idei „Solidarności”? Koniecznie przeczytaj prawdziwą książkę zamiast oglądać fałszywy film!

 
Anna Solidarność Cenckiewicz Sławomir
 
 
Lech Kaczyński. Biografia ... Cenckiewicz Sławomir,

 
Długie ramię Moskwy
Oczami bezpieki. Szkice i materiały z dziejów ...
Śladami Bezpieki i Partii. Studia – Źródła – ...
 

 

 

 

G
Gość
W dniu 01.11.2013 o 19:03, Gość napisał:

TAKIE SPOTKANIA POWINNY BYĆ ROBIONE JAK NAJCZĘŚCIEJ. LUDZIE TAK NAPRAWDĘ NIE MAJĄ POJĘCIA CO DZIAŁO SIĘ NA KONIEC I PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ I O TYM JAK ZOSTALIŚMY WYDYMANI PRZEZ ALIANTÓW I WYDOJENI PRZEZ ROSJAN. ZDRAJCAMI POLSKI SĄ WSZYSCY CI KTÓRZY DOBROWOLNIE LUB I ZA KORZYŚCI MAJĄTKOWE POMAGALI KOMUNISTĄ OKUPOWAĆ POLSKĘ KTÓRA TRWAŁA OD 1939 AŻ DO 1990R NIE OSZUKUJMY SIE TEN CZAS TO BYŁA OKUPACJA PAŃSTWA POLSKIEGO PRZEZ ROSJE NAJGORSZE JEST TO ŻE POLSKIE KOMUCHY IM W TYM POMAGALI ZDRAJCYYYYY!!!!!!!

 

Jerzy Robert Nowak: Jesteśmy w stanie dogorywania Polski   Aktualizacja: 2013-10-24 9:46 pm

23 października z mieszkańcami Warszawy spotkał się prof. Jerzy Robert Nowak. Spotkanie zorganizowało Centrum Edukacyjne Powiśle. Prof.  Nowak przybliżył zebranym katastrofalny stan w jakim znajduje się Polska.

W niezwykle zajmujący sposób prof. Nowak opisał problem antypolonizmu, szkalowania całego dorobku pokoleń Polaków, negowania roli Polski w dziejach świata. Za szczególnie bolesną Jerzy Robert Nowak uznał bierność Polaków wobec zalewu antypolskiej kampanii nienawiści.

Zdaniem prof. Nowaka Polacy są najbardziej wynaradawianym narodem na świecie. W wyniku antypolskiej kampanii nienawiści Polacy zostali wpędzeni w nieuzasadniony kompleks niższości. By przetrwać, Polacy muszą, tak jak Węgrzy, odrzucić kompleksy i nabyć poczucia dumy narodowej.

Według Nowaka wynaradawianie Polaków ma bardzo prozaiczną przyczynę ze względu na skuteczny wyzysk, który jest możliwy na ograbionych z godności niewolnikach. By pokrzyżować plany antypolskiej oligarchii należy głosić prawdę i przeciwstawiać się antypolskiej kampanii nienawiści.

Spotkanie było też okazją do prezentacji nowych zbiorów publicystyki profesora i jego wydanych książek: wyboru myśli o narodzie prymasa Wyszyńskiego „Aby Polska była Polską”, pracy prof. Nowaka o nazistowskich zbrodniach Żydów na Żydach „Żydzi przeciw Żydom” oraz napisanej przez niego trzy tomowej, ponad 1500 stronicowej, wydanej w formacie A4, „Historii Polski 1733-1939”.

Jak zawsze słuchacze mieli okazję poznać wiele ważnych a często nie znanych faktów dotyczących haniebnej działalności osób z pierwszych stron gazet. Dodatkowo prelekcja prof. Nowaka jak zawsze zainspirowała zebranych do ożywionej dyskusji. Szczególnie istotne w dyskusji były głosy weteranów młodzieżowego ruchu narodowego, którzy zwrócili uwagę na eksplozję odrodzenia narodowego w środowiskach młodzieżowych coraz śmielej wyrażających swój nacjonalizm i nie kryjących swojego uzasadnionego sceptycyzmu do środowisk PiS infiltrowanych przez osoby gardzące Polską i Polakami.

tekst i fot. Jan Bodakowski

 

    
 
 
 

 

 


 G
Gość
W dniu 01.11.2013 o 07:14, Gość napisał:

ZWRACAM HONOR...ALE O TAKIM SPOTKANIU POWINNIŚCIE INFORMOWAĆ Z WOĘKSZYM WYPRZEDZEWNIEM NIŻ KILKA GODZIN TYMBARDZIEJ W CZASIE NADCHODZACEGO ŚWIETA

 
 

Spotkanie z Leszkiem Żebrowskim w Słupsku

 

Dodano: 29 października 2013, 21:00 Autor: sten

 

Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, Klub Gazety Polskiej oraz Klub Pamięci Narodu Polskiego zapraszają na spotkanie z dr Leszkiem Żebrowskim.

Wykład odbędzie się w środę 30 października o godz. 18.00 w siedzibie Civitas Christiana przy ulicy Paderewskiego 9.

 

Głównym punktem spotkania z historykiem, publicystą i polskim patriotą będzie wykład "Zmiana elit w PRL. Wyklęci z Wyklętych - Narodowe Siły Zbrojne".

Wykład odbędzie się w środę 30 października o godz. 18.00 w siedzibie Civitas Christiana przy ulicy Paderewskiego 9. Wstęp jest wolny.

Leszek Żebrowski jest autorem książek "Paszkwil Wyborczej", "Mity przeciwko Polsce" oraz dostępnej tylko na spotkaniach "Walka o prawdę".

K
Ksiądz Stefan
W dniu 01.11.2013 o 19:03, Gość napisał:

TAKIE SPOTKANIA POWINNY BYĆ ROBIONE JAK NAJCZĘŚCIEJ. LUDZIE TAK NAPRAWDĘ NIE MAJĄ POJĘCIA CO DZIAŁO SIĘ NA KONIEC I PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ I O TYM JAK ZOSTALIŚMY WYDYMANI PRZEZ ALIANTÓW I WYDOJENI PRZEZ ROSJAN. ZDRAJCAMI POLSKI SĄ WSZYSCY CI KTÓRZY DOBROWOLNIE LUB I ZA KORZYŚCI MAJĄTKOWE POMAGALI KOMUNISTĄ OKUPOWAĆ POLSKĘ KTÓRA TRWAŁA OD 1939 AŻ DO 1990R NIE OSZUKUJMY SIE TEN CZAS TO BYŁA OKUPACJA PAŃSTWA POLSKIEGO PRZEZ ROSJE NAJGORSZE JEST TO ŻE POLSKIE KOMUCHY IM W TYM POMAGALI ZDRAJCYYYYY!!!!!!!

Teraz czas aby pogonić okupację watykańską.

G
Gość
W dniu 01.11.2013 o 20:00, Gawron napisał:

 kiedy prelekcja na temat faszystowskiego przewrotu Piłsudskiego w maju 1926 roku, zamordowania gen Rozwadowskiego i Zagórskiego, obozu koncentracyjnego w Berezie Kartuskiej, więzienia w Twierdzy Brzeskiej. Strzelanie policji do strajkujących robotników i chłopów w okresie międzywojennym. itd. bo leśne bandy mnie nie interesują dla mnie to skrytobójczy mordercy. 

 

I dla tego za komuny w odwecie mordowaliście własne społeczeństwo ?

G
Gawron

kiedy prelekcja na temat faszystowskiego przewrotu Piłsudskiego w maju 1926 roku, zamordowania gen Rozwadowskiego i Zagórskiego, obozu koncentracyjnego w Berezie Kartuskiej, więzienia w Twierdzy Brzeskiej. Strzelanie policji do strajkujących robotników i chłopów w okresie międzywojennym. itd. bo leśne bandy mnie nie interesują dla mnie to skrytobójczy mordercy.

 

G
Gość

TAKIE SPOTKANIA POWINNY BYĆ ROBIONE JAK NAJCZĘŚCIEJ. LUDZIE TAK NAPRAWDĘ NIE MAJĄ POJĘCIA CO DZIAŁO SIĘ NA KONIEC I PO II WOJNIE ŚWIATOWEJ I O TYM JAK ZOSTALIŚMY WYDYMANI PRZEZ ALIANTÓW I WYDOJENI PRZEZ ROSJAN. ZDRAJCAMI POLSKI SĄ WSZYSCY CI KTÓRZY DOBROWOLNIE LUB I ZA KORZYŚCI MAJĄTKOWE POMAGALI KOMUNISTĄ OKUPOWAĆ POLSKĘ KTÓRA TRWAŁA OD 1939 AŻ DO 1990R NIE OSZUKUJMY SIE TEN CZAS TO BYŁA OKUPACJA PAŃSTWA POLSKIEGO PRZEZ ROSJE NAJGORSZE JEST TO ŻE POLSKIE KOMUCHY IM W TYM POMAGALI ZDRAJCYYYYY!!!!!!!

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3