Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Licealistki ze Słupska nagrodzone w szekspirowskim konkursie (zdjęcia)

Anna Czerny Marecka
Uczniowie II LO w Słupsku w herbaciarni zakończyli projekt "Lira Szekspira". Przyjechali na ten finał aktorzy Teatru Wybrzeże i organizatorzy z Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Uczennice ze Słupska zdobyły nagrody.

Do projektu II LO w Słupsku zgłosiła Justyna Szczypek, nauczycielka języka angielskiego. W tym roku "Lira Szekspira" przebiegała pod hasłem "Przygoda literacka! Dopiszcie ciąg dalszy sztukom Szekspira! Do drugiej edycji projektu wybrane zostały 4 szkoły: II LO w Słupsku, XIX LO w Gdańsku, XVII LO w Gdyni, I LO w Sopocie. Uczniowie otrzymali pakiet warsztatów pisarskich, interpretacyjnych, z łączenia gatunków literackich i tłumaczeń Szekspira na język polski. Następnie (przez wakacje) dopisywali sztukom Szekspira dalszy ciąg.

Prace konkursowe oceniało jury ekspertów w składzie: prof. Ewa Nawrocka, pisarz Daniel Odija, Michał Pruszak – wyłonili 10 zwycięskich prac (a trzem spośród nich przyznano dodatkowo szczególne wyróżnienia). Wśród nagrodzonych są uczennice z II LO w Słupsku, pracujące pod opieką Justyny Szczypek:

Helena Drzazgowska - za pracę "Sąd nie-Ostateczny", na podstawie "Makbeta". Nagroda za ciekawy pomysł z wprowadzeniem sądu ostatecznego; za wnikliwą analizę relacji Makbeta i Lady Makbet; praca jest dobrze napisana, z wyraźnym morałem dot. wartości etycznych.

Lena Jeżewska (II LO w Słupsku) za pracę pt. "Otello". Nagroda za zgrabne połączenie prozy z formułą wierszowaną; niekonwencjonalne przedstawienie postaci szekspirowskich (poszerzenie psychologicznego rysu bohaterów oryginału).

Gabriela Stark (II LO w Słupsku) za pracę na podstawie "Makbeta" (bez tytułu tekstu autorskiego). Nagroda za poruszające stadium problemu zaburzonej komunikacji oraz zwrócenie uwagi na nieusuwalną obecność elementarnego zła, towarzyszącego kategorii władzy.

Natalia Wąsowicz (II LO w Słupsku) za pracę na podstawie "Makbeta" (bez tytułu tekstu autorskiego). Nagroda za ciekawą przypowieść o wiecznym i wszechobecnym wpływie zła na człowieka oraz za sprawność językową.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wielki Piątek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza