Liceum Plastyczne w Słupsku będzie miało swojego patrona

  Liceum Plastyczne w Słupsku będzie miało swojego patrona

  red

  Głos Pomorza

  Głos Pomorza

  23 marca odbędzie się uroczystość nadania imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza Liceum Plastycznemu przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku. Uroczysta gala odbędzie się w budynku szkoły przy ul. Koszalińskiej o godzinie 12.
  Liceum Plastyczne w Słupsku będzie miało swojego patrona
  W programie uroczystości oprócz części oficjalnej zaplanowano występy artystyczne: performance w wykonaniu uczniów słupskiego Plastyka nawiązujący do twórczości Witkacego, występ Teatru Tańca ENZA oraz występ muzyczny Macieja Witkiewicza, stryjecznego wnuka Stanisława Ignacego Witkiewicza. Część oficjalna i artystyczna odbędzie się w auli szkolnej, którą wypełni oryginalna scenografia. W tym dniu odwiedzający szkołę będą mogli również zobaczyć m.in. specjalnie przygotowane na tę uroczystość popiersie patrona, mural przedstawiający Witkacego oraz gablotę z informacjami o artyście.

  Na uroczystość powołano Komitet Honorowy uroczystej gali nadania imienia Stanisława Ignacego Witkiewicza Liceum Plastycznemu. W skład Komitetu Honorowego wchodzą przedstawiciele instytucji kultury, edukacji, sztuki, ratusza, rodzina artysty.

  Wydarzeniu będą towarzyszyć rozmaite przedsięwzięcia artystyczne i edukacyjne rozłożone w czasie, m.in. cykliczne wystawy prac plastycznych uczniów Liceum Plastycznego, lekcje o patronie, wizyty w Muzeum Pomorza Środkowego, udział w prelekcjach itp.

  Dyrekcja Liceum Plastycznego przy ZSI w Słupsku zaprasza wszystkich zainteresowanych, rodziców, absolwentów i sympatyków szkoły, do odwiedzin i uczestnictwa w tym wyjątkowym wydarzeniu.

  Czytaj także na GP24
  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (3) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Warto zobaczyć

  Nowa edycja budżetu obywatelskiego Podwyżka opłat za śmieci w Słupsku

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Osobowość Roku 2018 - zgłosuj już dziś!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.