Jacek Czaplewski
Sam zrobił sobie prezent na urodziny. Milik wrócił i ustrzelił Lyon
Sam zrobił sobie prezent na urodziny. Milik wrócił i ustrzelił Lyon AFP/East News
Liga francuska. Arkadiusz Milik zdobył bramkę w meczu Olympique Marsylia - Olympique Lyon. Tuż przed przerwą wykorzystał rzut karny. To jego drugie trafienie w trzecim występie po przenosinach z Napoli. Co ciekawe, właśnie dzisiaj Polak obchodzi swoje 27. urodziny.

Milik przeniósł się do Marsylii pod koniec stycznia. Zagrał w dwóch meczach, a potem z powodu kontuzji mięśniowej wypadł na pięć kolejnych. Dziś wrócił i od razu wybiegł w podstawowym składzie. Tuż przed końcem pierwszej połowy nie pomylił się z jedenastego metra, pokonując Anthony'ego Lopesa. Dla Marsylii była to bramka wyrównująca, bo wcześniej trafił Karl Toko Ekambi.

Polski napastnik po raz pierwszy zagrał w pełnym wymiarze czasowym. Wcześniej zdobył bramkę z Lens (drugi występ). Marsylia zremisowała wtedy 2:2, a dzisiaj 1:1.

Olympique Marsylia - Olympique Lyon 1:1 (1:1)
Bramki: Milik 44' (k.) - Ekambi 21
Czerwona kartka: Paqueta 71' (za dwie żółte)
Żółte kartki: Kamara, Payet, Alvaro, Gueye - Paqueta, Mendes, Depay