Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Zwycięstwo Industrii Kielce po dramaturgii. Pokonanie mistrzów Francji. ,,To był bardzo wyrównany mecz''

OPRAC.:
Mateusz Pietras
Zwycięstwo Industrii Kielce w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych
Zwycięstwo Industrii Kielce w trzeciej kolejce Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych PAP/PIOTR POLAK
Piłkarze ręczni Industrii Kielce w meczu 3. kolejki pokonali we własnej hali Paris Saint-Germain (30:29). Po meczu swoimi odczuciami podzielił się trener mistrzów Polski Tałant Dujszebajew. Szkoleniowiec kielczan o meczu, swojej drużynie, urazie Alexa Dujszebajewa czy pożegnaniu prezesa Holendra Bertusa Servaasa.

Spotkanie o dużym ładunku emocjonalnym

Mecz mistrzów Polski i Francji trzymał w napięciu do samego końca. Kielczanie na kilka minut przed końcowym gwizdkiem arbitrów prowadzili czterema bramkami, ale rywale zdołali wrócić do gry. Na odrobienie wszystkich strat zabrakło im jednak czasu. Polski zespół odniósł drugie zwycięstwo w rozgrywkach, a drużyna z Paryża poniosła pierwszą porażkę.

– To był bardzo wyrównany mecz, prowadziliśmy trzema bramkami, rywale odrabiali straty, doprowadzali do remisu, później my znowu wygrywaliśmy jednym trafieniem i tak w kółko. Jestem dumny z drużyny, ale z wyjątkiem dwóch ostatnich minut, kiedy straciliśmy trzy bramki. Nie możemy sobie pozwolić na takie przestoje. Ale gratulacje dla drużyny, bo pokonaliśmy bardzo silnego rywala – podkreślił trener Industrii Tałant Dujszebajew.

Utrata jednego z liderów zespołu

Zwycięstwo tym cenniejsze, że pod koniec pierwszej połowy urazu mięśnia dwugłowego uda doznał Alex Dujszebajew i nie pojawił się już na parkiecie. Wszystko wskazuje na to, że kontuzja jest poważna.
– Czekamy na szczegółowe badania. Ale prawdopodobnie czeka go przynajmniej sześć, siedem tygodni przerwy w grze. Ale będziemy musieli sobie z tym poradzić. Walczymy dalej – mówił Dujszebajew.

Przed meczem oficjalnie pożegnano Bertusa Servaasa, który przez 21 lat był prezesem kieleckiego klubu. Za jego kadencji drużyna ze stolicy regionu świętokrzyskiego zdobyła po 15 mistrzostw Polski i Pucharów Polski. Zespół sześć razy grał w Final Four Ligi Mistrzów, wygrywając te rozgrywki w 2016 roku, a dwóch ostatnich edycjach zajął drugie miejsce. Kielczanie dwukrotnie uplasowali się na trzecim miejscu w Super Globe (klubowe mistrzostwa świata).
– Chcieliśmy bardzo wygrać dla prezesa Servaasa. Jesteśmy mu wdzięczni za to wszystko, co zrobił dla tego klubu” – powiedział kirgiski szkoleniowiec.

W następnej kolejce (11 października) kielczanie zagrają na wyjeździe z niemieckim THW Kiel.(PAP)