krk
Triumfator trzech poprzednich edycji znalazł się za burtą Ligi Mistrzów
Triumfator trzech poprzednich edycji znalazł się za burtą Ligi Mistrzów East News
Sensacja w Madrycie! Real na Santiago Bernabeu roztrwonił zaliczkę z wyjazdowego meczu z Ajaksem. "Królewscy" ulegli wicemistrzom Holandii 1:4 i pożegnali się z Ligą Mistrzów. W rewanżu błysnął Dusan Tadić, który zdobył bramkę i zanotował dwie asysty.

Liga Mistrzów: Real Madryt - Ajax Amsterdam 1:4

W pierwszym meczu w Amsterdamie piłkarze Ajaksu postawili Realowi twarde warunki, ale ostatecznie to przyjezdni wygrali 2:1. Rewanż miał być dla "Królewskich" formalnością, a okazał się wielką klęską.

Real nie zaczął źle. W 4. minucie po strzale Raphaela Varane'a zadrżała poprzeczka bramki Ajaksu. Dużo lepszą skutecznością wykazali się goście. Już pierwszą dogodną okazję zamienili na gola. W 7. minucie piłkę do bramki Thibauta Courtoisa wpakował Hakim Ziyeh. Asystował mu Dusan Tadić, który precyzyjnie dogrywał z prawej strony.

W 18. minucie kibice Realu przecierali oczy ze zdumienia. W roli główne ponownie wystąpił Tadić. 30-letni Serb wyborną ruletą a'la Zidane minął rywala, a po chwili obsłużył Davida Neresa, który podwyższył na 2:0. Od tej pory to Real musiał odrabiać straty. Najbliżej szczęścia był Gareth Bale. Po jego strzale w końcówce pierwszej połowy piłka trafiła w słupek.

"Królewscy" pod ścianą zostali postawieni w 62. minucie. Rozgrywający genialną partię Tadić przełożył sobie piłkę na lewą nogę i huknął nie do obrony. Sytuacja wzbudziła sporo kontrowersji, bo wydawało się, że chwilę wcześniej piłka wyszła poza boisko, jednak nawet powtórki nie były w stanie jednoznacznie ocenić tego zdarzenia. W 70. minucie na 1:3 trafił Marco Asensio, czym wskrzesił nadzieje kibiców Realu. Ajax odpowiedział błyskawicznie. Z dość ostrego kąta Lasse Schoene zdołał przelobować Courtoisa. "Królewscy" próbowali zmniejszyć rozmiary porażki, ale na nic więcej nie było ich stać. Po trzech latach dominacji Los Blancos, Liga Mistrzów będzie miał nowego triumfatora.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Więcej o LIDZE MISTRZÓW - newsy, wyniki, terminarze, tabele

Najwyższe transfery polskich piłkarzy w historii [TOP 10]

Materiał oryginalny: Liga Mistrzów. Real upokorzony na Bernabeu! Ajax udzielił "Królewskim" lekcji futbolu - Gol24