Liga Mistrzów. Ronaldo wprowadził Real do półfinału

AIP
Paul White
W rewanżowych meczach 1/4 finału Real wygrał z VfL Wolfsburg 3:0, a Manchester City 1:0 z PSG. W półfinałach zagrają drużyny z Hiszpanii i Anglii.

Piłkarzy Realu jadących na mecz klubowym autobusem przed stadionem przywitały skandujące tłumy kibiców. Energia fanów, którzy szczelnie wypełnili trybuny Santiago Bernabeu, udzieliła się drużynie. Podopieczni trenera Zinedine Zidane’a od pierwszych minut ruszyli do ataku. Efekt szturmu przyszedł po kwadransie. Wtedy Cristiano Ronaldo w ciągu dwóch minut dwa razy skierował piłkę do siatki Wolfsburga. Najpierw Daniel Carvajal podał wzdłuż bramki, żaden z obrońców gości nie przeciął podania, a Ronaldo strzelił z bliska. Wyrównanie strat z pierwszego meczu nastąpiło po rzucie rożnym Toniego Kroosa.

Portugalczyk ubiegł obrońcę i uderzył głową w długi róg bramki. Po 17 minutach było już 2:0 dla Realu! „Wilki” straciły dwa gole, a w 32. minucie boisko opuścił kontuzjowany Julian Draxler. Mimo tego goście zdołali się otrząsnąć z przewagi „Królewskich”. Groźnie zza pola karnego uderzył Luiz Gustavo. Próbował też Bruno Henrique, ale skończyło się rykoszetem i rzutem rożnym. Schodząc do szatni kapitan Realu Sergio Ramos zachęcał kibiców do jeszcze głośniejszego dopingu, co zapowiadało wielkie emocje również po przerwie. W 66. minucie po główce Ramosa piłka odbiła się od słupka, a następnie złapał ją bramkarz Diego Benaglio. Gospodarze protestowali, ale raczej nie przekroczyła linii bramkowej. W 77. minucie było 3:0.

Znów trafił Ronaldo, tym razem z rzutu wolnego. Piłka przeleciała w dziurze w murze i wpadła przy słupku.

W drugim ćwierćfinałowym rewanżu Manchester City wygrał 1:0 z PSG. Bramkę strzelił Kevin de Bruyne, popisując się mierzonym uderzeniem. W 30. minucie Sergio Aguero nie wykorzystał rzutu karnego dla gospodarzy, strzelając obok słupka. W środę Bayern Monachium zagra w Lizbonie z Benfiką. Szykuje się podwójny jubileusz napastnika mistrza Niemiec Roberta Lewandowskiego. „Lewy” 50. raz zagra w spotkaniu Ligi Mistrzów, na dodatek zaliczy 50. mecz w tym sezonie, wliczając wszystkie rozgrywki oraz występy w reprezentacji Polski. W sumie w tym roku strzelił dla Bayernu i narodowej drużyny 44 bramki. Pozostał jednak bez trafienia w ostatnich trzech meczach Bawarczyków - z Eintrachtem Frankfurt (1:0), Benfiką (1:0) i VfB Stuttgart (3:1). Nie zdobył też bramki w towarzyskich meczach reprezentacji z Serbią (1:0) i Finlandią (5:0).

W tym sezonie LM Lewandowski strzelił na razie osiem bramek. Tyle samo ma Luis Suarez z Barcelony, a o jedną mniej klubowy kolega „Lewego” -Thomas Mueller. Lionel Messi zdobył sześć goli. Jego Barca w środę zagra o półfinał w Madrycie z Atletico. 1/4 finału Ligi Mistrzów Real Madryt - VfL Wolfsburg 3:0 (2:0) Cristiano Ronaldo - trzy (16, 17-głową, 77-wolny)Pierwszy mecz: 2:0 dla Wolfsburga. Awans: Real. Manchester City - Paris Saint-Germain 1:0 (0:0) Kevin de Bruyne (76)Pierwszy mecz: 2:2. Awans: Manchester City. W środe grają (godz. 20.45): Benfica Lizbona - Bayern Monachium (pierwszy mecz: 0:1), Atletico Madryt - FC Barcelona (pierwszy mecz: 1:2).