JCZ
Bayern - Werder 4:2. Dwa gole Lewandowskiego
Bayern - Werder 4:2. Dwa gole Lewandowskiego AFP/East News
Liga niemiecka. Pierwszy mecz Roberta Lewandowskiego w 2018 roku i od razu dwa trafienia! Polak zdobył bramki dla Bayernu Monachium w ligowym spotkaniu z Werderem Brema. Dzięki niemu mistrz Niemiec wygrał 4:2 i tym samym powiększył przewagę punktową nad trzema przeciwnikami do 16 punktów.

Dla Bayernu mecz z Werdem rozpoczął się dość niewdzięcznie. To rywal jako pierwszy stworzył groźną akcję, a po niej wyszedł na prowadzenie. Po podaniu od Maxa Kruse szansy nie zmarnował Jerome Gondorf, dla którego było to pierwsze trafienie w sezonie.

Bayern rozpędzał się powoli, ale za to sukcesywnie. W 41 minucie fantastyczna długa piłka od Jerome'a Boatenga otworzyła drogę do bramki Thomasowi Muellerowi. Kolega Lewandowskiego z ataku zrobił z niej spodziewany użytek; przyjął na klatkę piersiową, by zarazm potem uderzeniem po koźle pokonać bramkarza.

Dla Lewandowskiego dzisiejszy występ był pierwszym od połowy grudnia. Na inaugurację umownej wiosny, przeciwko Bayerowi Leverkusen, nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych – tak zadecydował trener Jupp Heynckes w obawie przed odnowieniem urazu kolana. Na Werder jednak już go wystawił i tej decyzji na pewno nie pożałował – wygłodniały "Lewy" odwdzięczył się w najlepszy sposób, czyli bramkami.

Przed przerwą Lewandowski miał dwie próby. W obu przypadkach strzelał głową, ale chybił celu. Po zmianie stron celownik ustawił już właściwie. Najpierw głową wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego od Jamesa Rodrigueza, potem wrzutkę z prawej strony boiska od Thomasa Muellera.

Oba gole przedzieliła nieudana choć efektowna próba piętką. Minutę po drugiej bramce Lewandowski został zmieniony przez Sandro Wagnera. Jeżeli Pierre-Emerick Aubameyang faktycznie zamieni Borussię na Arsenal, to "Lewemu" przyjdzie walczyć o koronę króla strzelców ze samym sobą – ma już 17 trafień podczas gdy trzeci w klasyfikacji Alfred Finnbogason (Augsburg) 11.

Z 94. bramkami Lewandowski stał się najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Bayernu (mecze w Bundeslidze).

***
Kicker umieścił Polaka w jedenastce kolejki.
Jedenastka wg. Kickera: Horn - L. Bender, Ginter, Diallo, Wendell - T. Müller, Koch, Bailey (Piłkarz kolejki) - Terodde, Lewandowski, Muto.

TRANSFERY w GOL24

Materiał oryginalny: Liga niemiecka. Powrót w ulubionym stylu. Robert Lewandowski dwa razy trafił Werder! Dublet zaliczył też Thomas Mueller [WIDEO] - Gol24