Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Likwidują spółkę APR Ziemia Słupska

Redakcja
Do obowiązków APR należała również obsługa Centrum Informacji Turystycznej. Dziś jego operatorem zew. podmiot.
Do obowiązków APR należała również obsługa Centrum Informacji Turystycznej. Dziś jego operatorem zew. podmiot. Archiwum
W przeciągu miesiąca powinna zakończyć się likwidacja spółki APR Ziemia Słupska. Proces zapoczątkowali radni w lutym 2013 roku. Formalnie ciągnie się już od roku.

Chcesz sprawdzić dokumentację powołanej przez Macieja Kobylińskiego miejskiej spółki od promocji? To niemożliwe. Przynajmniej na razie, a dokładniej jeszcze przez miesiąc. Tyle bowiem ma potrwać proces likwidacji APR Ziemia Słupska, którego finał to wykreślenie jej z rejestrów przez sąd. Dokumentacja za 2015 rok i lata wcześniejsze została zarchiwizowana w ratuszu.

Na zewnątrz spółkę wciąż reprezentuje likwidator. Jak wynika z jego odpowiedzi na pytania zainteresowanego sprawą mieszkańca, firma nie ma żadnego majątku, pracowników ani środków na prowadzenie jakiejkolwiek działalności. Uchwałę w sprawie likwidacji APR podjęli miejscy radni jeszcze w lutym 2013 roku.

Ówczesne władze miasta jej nie wykonały, ponieważ uznano ją za intencyjną. Likwidacja Ziemi Słupskiej była jednym z punktów programu wyborczego Roberta Biedronia. W grudniu 2014 roku Marcin Anaszewicz zapewniał, że APR przestanie istnieć przede wszystkim ze względu na koszty, które miasto ponosiło na promocję. Promocją miał zająć się Robert Biedroń.

Lukę po spółce wypełnił też prezydencki asystent. Miesiąc później ratusz zapewniał, że likwidacja ma nastąpić jak najszybciej. W miejskiej kasie do wykorzystania zostały pieniądze, które miały trafić do spółki. Formalnie sam proces wygaszania APR Ziemia Słupska ciągnie się od ponad roku. Skąd tak długie terminy?

- Tyle to trwa - mówi mecenas Jakub Podruczny. - To długotrwały proces. Związany również z pozbyciem się dużej liczby towaru. Spółka prowadziła działalność m.in. w zakresie sprzedawania gadżetów związanych z miastem. W momencie podjęcia decyzji o likwidacji magazyn był pełen. Ten towar należało sprzedać.

Po zakończeniu czynności sprzedażowych, pozostała nadwyżka VAT-u. Urząd skarbowy miał pół roku na zwrot podatku. Już to pokazuje, ile czasu potrzeba tylko na ten cel. Wniosek do sądu dotyczący wykreślenia z rejestru został złożony w grudniu. Teraz czekamy na postanowienie sądu. Powinniśmy je otrzymać na dniach.

Agencja Promocji Regionalnej Ziemia Słupska zajmowała się również obsługą Centrum Informacji Turystycznej. Dziś CIT-em zajmuje się zewnętrzny operator. Ogłoszony przez ratusz konkurs wygrała Fundacja Partnerstwo Dorzecze Słupi.

ZOBACZ TAKŻE: CIT w Słupsku znowu otwarty

Przeczytaj także na GP24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza