Lotos Griffin Cup w Miastku. Grał rocznik 2006 (wideo, zdjęcia)

Andrzej Gurba
W niedzielę w hali sportowej SP nr 3 w Miastku odbył się turniej z cyklu Lotos Griffin Cup, którego organizatorem był Pomorski Związek Piłki Nożnej, a współorganizatorem Miejski Klub Sportowy Start Miastko.

Grali zawodnicy i zawodniczki z rocznika 2006. W finale Wierzyca Pelplin pokonała 2:1 U2 Bytów. Trzecie miejsce zajął Start Miastko wygrywając 3:0 z Myśliwcem Tuchomie. W meczu o piąte miejsce Gryf Słupsk pokonał 2:1 FC Gowidlino, a w spotkaniu o siódme miejsce Salos Słupsk zwyciężył 1:0 GKS Linia.

Najlepszym strzelcem turnieju został Bartosz Motow (Start Miastko) – 8 bramek. Najlepszy zawodnik to Oliwier Pawłowski (U2 Bytów), a najlepszym bramkarzem turnieju został Karol Neumann (Wierzyca Pelplin). Puchary, medale, dyplomy wręczali: Paweł Kryszałowicz (członek zarządu PZPN), Jan Ponulak (członek zarządu PZPN, prezes MKS Start Miastko, Paweł Biernacki (dyrektor SP nr 3 w Miastku).

Relacja także w papierowym Głosie Bytowa/Miastka (Głos Pomorza)