Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Luty w szkolnej bibliotece w Wicku. Uczniowie nie mogą narzekać na nudę

Kinga Siwiec
Kinga Siwiec
Wiele atrakcji i zajęć pozalekcyjnych przygotowuje dla uczniów szkolna biblioteka w Wicku. Podsumowujemy, co działo się w lutym w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy.

Uczniowie klas I-III wrócili w styczniu do szkół, a więc i szkolne biblioteki znów zapełniły się dziećmi. Ta w Wicku stara się, aby w każdym tygodniu wydarzyło się coś, co będzie można wspominać.

Dolina Muminków

Na początku lutego w ramach akcji „Lekturki spod chmurki” uczniowie klas pierwszych mieli okazję poznać zimowe przygody Muminków Tove Jansson. Po wspólnym czytaniu przy sofie dzieci obejrzały prezentację multimedialną o mieszkańcach Doliny Muminków. Później uczniowie porównali dawną wersję muminkowej dobranocki z nowszą animacją. Zobaczyli także muminkowe postacie z Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, a na koniec czytelniczych zajęć wysłuchali fragmentu słuchowiska o Muminkach z czarnego krążka.

Reksio na walentynki

W piątek, 12 lutego, tuż przed walentynkami, biblioteka w SP w Wicku podsumowała konkurs zorganizowany z okazji święta zakochanych, którego głównym bohaterem był Reksio – to do niego miały być adresowane listy trzecioklasistów.
Inicjatywa pisania listów do Reksia bardzo spodobała się uczniom, którzy chętnie wyrazili popularnemu dobranockowemu pieskowi swoją sympatię. Wszyscy autorzy listów do Reksia zostali nagrodzeni dzięki podarunkom od Heleny Filek-Marszałek, która przez lata wraz z mężem Lechosławem Marszałkiem współtworzyła animowane przygody Reksia. Teraz - specjalnie dla uczniów SP w Wicku - własnoręcznie wykonała walentynkowe kartki oraz przesłała zabawki i książki z Reksiem w roli głównej.

Walentynki online

W zajęciach organizowanych przez szkolną bibliotekę uczestniczą też uczniowie starszych klas, ale dla nich wydarzenia organizowane są online. Z okazji walentynek uczniowie klasy IV A i VI A zaangażowali się w pisanie wierszy miłosnych podczas Walentynkowych Warsztatów Poezji Miłosnej on-line, zorganizowanych dla nich 11 i 12 lutego. Na początku uczniowie poznali wzorcowe utwory poetyckie o miłości, m. in. autorstwa ks. Jana Twardowskiego i Marii Pawlikowskiej-Jasnowrzewskiej. Potem losowali słowa związane z przyrodą i emocjami, by następnie - jak z układanek puzzle - samodzielnie budować swoje teksty.

Spotkanie z lekturą

„Kornel Makuszyński i jego twórczość” – taki był temat kolejnych zajęć online, tym razem dla kl. VI A. Odbyło się ono w ramach cyklu „Spotkań z lekturą”. Dzięki materiałom archiwalnym przekazanym bibliotece przez Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem szóstoklasiści poznali wiedzę o autorze „Szatana z siódmej klasy”, którą mogliby wcześniej poznać jedynie odwiedzając filię muzeum – zakopiańską willę „Opolankę”, gdzie przed laty mieszkał Makuszyński. Były to m. in. zdjęcia dokumentów fotograficznych, listów i pism urzędowych, które pokazywały drogę twórczą pisarza od czasów gimnazjalnych po ostatnie lata życia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza