Maciej Kobyliński: Nie będę już kandydował na prezydenta...

  Maciej Kobyliński: Nie będę już kandydował na prezydenta miasta

  Zbigniew Marecki

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Maciej Kobyliński.

  Maciej Kobyliński. ©Łukasz Capar

  Nie będę już kandydował. To zapewne ucieszy pana i kilka osób panu podobnych - powiedział w środę Maciej Kobyliński, prezydent Słupska, odpowiadając na nasze pytanie.
  Maciej Kobyliński.

  Maciej Kobyliński. ©Łukasz Capar

  Pytanie zadaliśmy telefonicznie po tym, gdy już kilkakrotnie ze strony przedstawicieli różnych organizacji politycznych w mieście pojawiły się sugestie, że mimo wcześniejszych deklaracji prezydent Kobyliński jednak zdecyduje się na udział w jesiennych wyborach.

  Chcieliśmy dłużej na ten temat porozmawiać z prezydentem Kobylińskim, ale nie miał czasu, bo spieszył się na spotkanie, z którego na moment wyszedł.

  Maciej Kobyliński po raz pierwszy był prezydentem Słupska po koniec PRL-u, od 2 października 1986 do 27 maja 1990. Do rozwiązania należał do PZPR, później był związany z Sojuszem Lewicy Demokratycznej. Od 1990 prowadził własną działalność gospodarczą. Od 20 listopada 1996 do 31 marca 1998 zajmował stanowisko wojewody słupskiego. Od 1998 do 2002 był radnym sejmiku pomorskiego I kadencji. 10 listopada 2002 zwyciężył w bezpośrednich wyborach samorządowych i w ten sposób ponownie został prezydentem Słupska. W następnych wyborach w 2006 roku skutecznie ubiegał się o reelekcję jako kandydat własnego komitetu wyborczego, wygrywając już w pierwszej turze i pokonując m.in. Zbigniewa Konwińskiego z Platformy Obywatelskiej. Na kolejną kadencję został wybrany w wyborach w 2010, pokonując w drugiej turze niewielką przewagą niezależną Krystynę Danilecką-Wojewódzką. Podczas ostatniego referendum w sprawie jego odwołania zapowiadał, że już nie wystartuje w wyborach w 2014 roku. Prosił tylko, aby pozwolić mu z godnością zakończyć kadencję.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (219)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (219) forum.gp24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Wideo ze Słupska

  Zdjęcia ze Słupska

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  NAUCZYCIEL i SZKOŁA NA MEDAL Głosowanie zakończone, poznaj laureatów

  NAUCZYCIEL i SZKOŁA NA MEDAL Głosowanie zakończone, poznaj laureatów

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC I TRENER | Zgłoś najlepszego sportowca!

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC I TRENER | Zgłoś najlepszego sportowca!

  Nasze Dobre z Pomorza 2018 | Głosowanie zakończone

  Nasze Dobre z Pomorza 2018 | Głosowanie zakończone