Maciej Kot drugi w Hinterzarten

Tomasz Kuczyński
Maciej Kot jest liderem Letniej Grand Prix.
Maciej Kot jest liderem Letniej Grand Prix. Andrzej Banas / Polska Press
Maciej Kot zajął drugie miejsce, razem z Austriakiem Stefanem Kraftem, w konkursie Letniej Grand Prix w Hinterzarten. Wygrał Niemiec Andreas Wellinger.

Polacy w komplecie awansowali do finałowej serii konkursu FIS Grand Prix w Hinterzarten i tym samym w czołowej trzydziestce zawodów mieliśmy aż sześciu naszych reprezentantów. Maciej Kot (99 m) na półmetku konkursu plasował się na czwartej pozycji ze stratą zaledwie 1,7 punktu do lidera. Pierwsza seria bez wątpienia należała do Niemców, których aż sześciu znalazło się wśród 11 najlepszych skoczków. Na prowadzeniu znajdował się Andreas Wellinger po skoku na odległość 99,5 metra. Tylko 0,4 punktu tracił do niego jego kolega z drużyny - David Siegel (100,5 m), a na trzecim miejscu znajdował się Słoweniec Peter Prevc (99,5 m).

Finałowa seria obfitowała w dalekie skoki. Najdalej poszybowali Maciej Kot – aż 105,5 metra i Stefan Kraft – 104,5 metra, co dało tej parze miejsce ex aequo na drugim stopniu podium. O zaledwie 0,4 punktu wyprzedził ich Wellinger (103,5 m w finale), który sprawił tym samym wiele radości licznie zgromadzonej pod skocznią niemieckiej publiczności. Wysokie, 9. miejsce zajął Kamil Stoch (97 i 101,5 m), a w gronie zawodników, którzy zdobyli w sobotę pucharowe punkty znaleźli się też pozostali Polacy – 15. Klemens Murańka (97 i 101 m), 16. Dawid Kubacki (94 i 101,5 m), 23. Jakub Wolny (95 i 96,5 m) oraz 27. Piotr Żyła (93 i 98 m).