Maciej Rutkowski ze Słupska mistrzem świata! Windsurfer tytuł zdobył w ostatnim wyścigu mistrzostw w Japonii

Grzegorz Hilarecki
Windsurfer ze Słupska zdobył w Japonii mistrzostwo świata
Windsurfer ze Słupska zdobył w Japonii mistrzostwo świata Maciek Rutkowski Facebook
Maciej Rutkowski w finałowym wyścigu zapewnił sobie tytuł mistrza świata w slalomie. Choć kilkadziesiąt minut wcześniej japońskim komentatorom wydawało się, że Polaka spotkała katastrofa, gdy upadł i... stracił ich zdaniem szanse na tytuł. Los się jednak odwrócił!

Tegoroczne mistrzostwa świata w windsurfingu odbywają się w Japonii w Yokosuka i Miura. Najlepszym w slalomie w mistrzostwach 2022 Fly! ANA Windsurf World Cup został Maciej Rutkowski.

Słupszczanin po czterech dniach zawodów prowadził. Piątego finałowego dnia wydawało się, że spotkała go katastrofa, gdy w wyścigu przewrócił się i stanął. Japońscy komentatorzy mistrzostw, wieszczyli, że po uderzeniu w coś, Polak stracił szansę na mistrzowski tytuł. Jednak los się odwrócił i w ostatnim starcie wyniki tak się ułożyły, że dzisiaj o godz. 12.58 japońskiego czasu oficjalnie ogłoszono, że Maciej Rutkowski został mistrzem świata.

Maciej Rutkowski posumował to krótkim wpisem: mistrz świata!!! Co się... właśnie stało.

Nie trzeba dodawać, że to spełnienie marzeń windsurfera ze Słupska, który jest mocno związany z naszym regionem. Zimą trenuje zwykle w Ustce, gdy na morzu jest odpowiedni wiatr i ćwiczy w jednej ze słupskich siłowni.

Maciej Rutkowski jest czołowym polskim windsurferem od lat i kolekcjonuje tytuły mistrza kraju, ma ich kilkanaście. Jest też znany w czołówce światowej. W sezonie 2018/2019 był wicemistrzem świata w slalomie. Stał też na podium cyklu PWA World Tour.