Magazyn piłkarski 4-4-2. Zobacz fragmenty meczów Darzbór Szczecinek - Gryf Słupsk oraz Murkam Przodkowo - Gryf Słupsk (wideo)

Piłkarze Gryfa gratulują Michałowi Szałkowi zdobycia bramki.
Piłkarze Gryfa gratulują Michałowi Szałkowi zdobycia bramki. Fot. Łukasz Capar
W meczu 30.kolejki III ligi piłkarze Gryfa Słupsk pokonali 2:1 Darzbór Szczecinek. Zapraszamy do obejrzenia magazynu 4-4-2 w którym mówimy o tym spotkaniu oraz o meczu Gryfa w Pucharze Polski.

Mecz rozpoczął się z 15-minutowym opóźnieniem. Piłkarze Darzboru Szczecinek ze względu na zaległości finansowe nie chcieli wyjść na mecz. Poza tym na kilkanaście minut przed rozpoczęciem meczu w szatni było ich tylko siedmiu. Na mecz oficjalnie nie mogli wejść kibice, ale dwóch ze Słupska pojawiło się, w tym 75-letni sympatyczny pan Kazimierz. Na trybunie krytej zasiadło 30 widzów. Nad jeziorem Trzesiecko w tym czasie trwał festyn największego szczecineckiego pracodawcy, Kronospanu. Bardzo ciężko szło piłkarzom Gryfa Słupsk z ostatnim w tabeli Darzborem. Gryfici mimo wielu okazji trafiali do bramki dopiero w końcówkach obu części meczu. W sumie jednak też o dobrym to świadczy.

W 7 minucie gola mógł zdobyć głową Marcin Pluta, ale zablokowali go obrońcy, a dobitka Bartłomieja Dziubana przeszła wzdłuż pola bramkowego. Dziesięć minut potem zaatakował Szymon Gibczyński. Piłka po jego płaskim strzale odbiła się od obrońców. W 22 minucie strzelał Dziuban, ale trafił w stojącego pod bramką Pawła Waleszczyka. Z kolei Waleszczyk chwilę potem po odebraniu piłki uderzył mocno zza pola karnego. Krzysztof Kaszubowski odbił piłkę przed siebie, doskoczył do niej Pluta, którego strzał obronił też Kaszubowski, a za wbicie piłki do bramki po gwizdku sędziego (spalony) Dziuban ukarany został żółtą kartką. W 33 minucie uderzał Mateusz Wiech, jednak wprost w bramkarza. Chwilę wcześniej głową do bramki trafił Waleszczyk, jednak sędzia ponownie odgwizdał spalonego. Potem strzelali Gibczyński i Michał Mytych, ale i tym razem Kaszubowski nie dał się pokonać. Gospodarze zaatakowali raz. Płaski strzał po ziemi Mateusza Sobolczyka wybronił Paweł Waśków.

W ostatniej minucie pierwszej połowy ataki słupszczan w końcu powiodły się. Ostre dośrodkowanie Marcina Kozłowskiego z lewej strony i z kilku metrów zamienił je na gola Michał Szałek. Druga połowa rozpoczęła się dla gryfitów fatalnie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał stojący w polu karnym Mateusz Sobolczyk i nieoczekiwanie zrobiło się 1:1. Gryfitów to rozeźliło, a darzborowcy poczuli się pewniej. Nad poprzeczką uderzał Kozłowski, strzały Wiecha i Gibczyńskiego łapie Kaszubowski. W 81 minucie mogło być 2:1 dla... gospodarzy. W dobrej sytuacji znalazł się Adam Jabłoński, ale piłka po rękach Waśkowa trafiła tylko w słupek. Ataki gryfitów powiodły się w końcu pięć minut potem. Dośrodkowywał Karol Świdziński, przedłużył je w bok 16-letni debiutant Miłosz Borkowski i piłka trafiła do Kozłowskiego. Ten wszedł w pole karne i uderzył po długim rogu tuż przy słupku.

Darzbór Szczecinek - Gryf Słupsk 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Michał Szałek (45 - głową), 1:1 Mateusz Sobolczyk (57), 1:2 Marcin Kozłowski (86)

żółte kartki: Jabłoński (Darzbór); Dziuban, Waleszczyk, Oleszczuk

Darzbór: Kaszubowski - Rogoziński, Boderek, Jaroszyński, Fryś, Moroza, Chicewicz, P.Ludwiczak, Hałuszka, Czeszczewik(46 Jabłoński), Sobolczyk.

Gryf: Waśków - Pluta (46 Oleszczuk), Sarna, Szałek, Siarnecki, Wiech, Michał Mytych (68 M.Borkowski), Piekarski (46 Świdziński), Dziuban (37 Kozłowski), Waleszczyk, Gibczyński.

W pozostałych meczach:

Bytovia Bytów - Astra Ustronie Morskie 3:1 (2:1)
Sławomir Pufelski (2), Roman Cech (7), Maciej Rekowski (62) - Adrian Rutkowski (30)

Energetyk Gryfino - Błękitni Stargard Szczeciński 2:5 (0:3)
Kamil Kutasiewicz (49), Adrian Ułasowicz (89) - Przemysław Filocha (4), Sebastian Inczewski (14), Robert Gajda (40), Paweł Duda (60), Tomasz Królak (86)

Dąb Dębno - Rega Trzebiatów 1:1 (1:0)
Jacek Jarecki (25 - głową) - Jarosław Filiks (81)

Piast Choszczno - Orkan Rumia 1:4 (1:2)
Dariusz Szmulski (30 - głową) - Michał Smarzyński (21, 25), Vinicius (69), Fera (79 - wolny)

Gryf Wejherowo - Chemik Police 2:0 (1:0)
Rafał Janicki (11 - samobójcza), Patryk Małecki (66)

Chojniczanka Chojnice - Cartusia Kartuzy 0:2 (0:0)
Ireneusz Stencel (83), Tomasz Mach (90 - karny)

Kotwica Kołobrzeg - Kaszubia Kościerzyna 1:1 (0:0)
Kordian Rudziński (50) - Adrian Wysiecki (79)

Bilety na Kotwicę

W sobotę o godzinie 17.00 ostatni mecz Gryfa w tym sezonie. Rywalem bedzie Kotwica Kołobrzeg. Zapowiadają się duże emocje. Na to spotkanie bilety będą w cenach 12 i 16 złotych. Kibice wraz z biletem otrzymają szalik słupskiego klubu.