Jacek Kmiecik
Magda Linette przegrała w czwartej rundzie Miami Open z Jessicą Pegulą 1:6, 5:7
Magda Linette przegrała w czwartej rundzie Miami Open z Jessicą Pegulą 1:6, 5:7 @MiamiOpen/Instagram
Druga rakieta Polski, sklasyfikowana na 19. miejscu w światowym rankingu Magda Linette nie sprostała numer 3 na liście WTA, Amerykance Jessice Peguli 1:6, 5:7 w czwartej rundzie „tysięcznika” na twardych kortach Miami Open (pula nagród 8,8 mln dolarów).

Linette źle rozpoczęła mecz, przegrywając po kilkunastu minutach 0:5. Pierwszego gema wygrała przy serwisie rywalki, ale potem nie utrzymała własnego podania i przegrała seta.

Mając niemal wygranego seta, Linette nagle straciła animusz

W drugiej partii 31-letnia poznanianka postawiła się znacznie wyżej notowanej Amerykance. Grała zdecydowanie dokładniej, przypominając najlepsze chwile z poprzedniego pojedynku z Białorusinka Wiktorią Azarenką. Doprowadziła do stanu 5:2 i gdy wydawało się, że o wyniku meczu rozstrzygnie trzeci set, Magda nagle straciła animusz – oddała rywalce gema bez walki, następnie dała się przełamać i ponownie podarowała kolejny punkt. Przy stanie 5:4, który miał zadecydować o losach całego meczu, próbowała się odryźć Jessice, ale o dwa lata młodsza tenisistka z Buffalo wykazała się większą odpornością psychiczną i ponownie przełamała Linette, doprowadzając do wyrównania.

W dziesiątym gemie Linette miała piłkę setową, ale jej nie wykorzystała. W kolejnych dwóch gemach podłamana Magda nie była już w stanie nawiązać równorzędnej walki i pierwszy pojedynek obu tenisistek zakończył się pewnym zwycięstwem Peguli.

Mimo porażki z Pegulą był to najlepszy start Linette w Miami

Mimo poniedziałkowej porażki, był to najlepszy w karierze występ poznanianki w Miami. Wcześniej pokonała Rosjankę Jewgienię Rodinę 6:3, 6:4 oraz byłą liderkę światowego rankingu Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 7:6(3), 2:6, 6:4.

Linette jednak nie żegna się jeszcze z Miami, bowiem czeka ją ćwierćfinałowe spotkanie w deblu w parze z Amerykanką Bernardą Pery przeciwko rumuńsko-ukraińskim deuetem Iriną-Camelią Begu i Anheliną Kalininą, które odbędzie się we wtorek w godzinach popołudniowych czasu środkowoeuropejskiego.