Mała Ojczyzna - Duża Sprawa! Oceń lokalne władze

  Mała Ojczyzna - Duża Sprawa! Oceń lokalne władze

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Mała Ojczyzna - Duża Sprawa! Oceń lokalne władze
  Mała Ojczyzna - Duża Sprawa! Samorządowcy są zadowoleni z możliwości porównania się, jaką im daliśmy, publikując dane o osiągnięciach gmin w regionie.
  Mała Ojczyzna - Duża Sprawa! Oceń lokalne władze

  Jak głosować

  Jak głosować


  Jak głosujemy na burmistrzów, wójtów, prezydentów:
  jeżeli pozytywnie oceniamy burmistrza np. Kępic, wysyłamy na nr 71051 (koszt 1,22 zł z VAT) SMS o treści: gp.burkepice.tak ("tak" wpisujemy po kropce).

  Jeżeli źle oceniamy jego pracę - pod nr 71051 wysyłamy SMS o treści gp.burkepice.nie.

  Podobnie z prezydentem np. Słupska: na nr 71051 (koszt 1,22 zł. z VAT) wysyłamy SMS o treści gp.prezslupsk.tak lub gp.prezslupsk.nie.

  Jak głosować na radnych:
  Tu udzielamy tylko głosów poparcia. Na nr 71051 (koszt 1,22 zł. z VAT) wysyłamy SMS z nazwą rady i przyporządkowany nr kandydata, np.: glos.radslupsk.1 (numer kandydata wpisujemy po kropce-lista kandydatów-radnych z numerami na naszej stronie www.gp24.pl).  Rozpoczęty przez "Głos" w piątek plebiscyt podsumowujący osiągnięcia wójtów i radnych w regionie słupskim "Mała Ojczyzna" spotkał się z dobrym odbiorem zainteresowanych. W naszych publikacjach opisywaliśmy dokonania obecnej kadencji samorządów i je recenzowaliśmy.

  - Na co dzień ciężko pracujemy. Dlatego od czasu do czasu warto spojrzeć, jak pracują sąsiedzi - mówi Mariusz Chmiel, wójt gminy Słupsk.

  Mała Ojczyzna - Duża sprawa. Oceń radnych, prezydentów, burmistrzów i wójtów.
  Ranking radnych - Oddaj swój głos!

  Ranking prezydentów, burmistrzów, wójtów - Oddaj swój głos!


  - Analizując dane statystyczne, zauważyłem, że całkiem dobrze wypadamy na tle otoczenia.
  Chmiel chwali także obiektywne teksty, które pokazują, co się udało lub nie udało w gminach. Jest przekonany, że na ich podstawie mieszkańcy regionu będą sobie mogli wyrobić opinie o tym, jak funkcjonuje lokalne władza.

  - Oczywiście wiele zależy od zewnętrznych uwarunkowań, ale nie tylko, bo zaangażowanie ludzi i ich aktywność na różnych polach pozwalają zyskać o wiele więcej. To widać, gdy się patrzy na osiągnięcia rożnych gmin - dodaje wójt.

  Pierwsze, wybrane wyniki głosowania na wójtów, burmistrzów, prezydentów oraz radnych przedstawimy w najbliższy piątek w naszych lokalnych tygodnikach (słupskim, lęborskim i bytowsko-miasteckim), które ukazują się od 19 marca.

  Na żywo przebieg plebiscytu można śledzić w internecie na www.gp24.pl/malaojczyzna

  Od najbliższego piątku rozpoczniemy także publikację cyklu tekstów oceniających już bezpośrednio radnych miejskich i gminnych w naszym regionie. O całej akcji piszemy też na łamach codziennych wydań "Głosu".

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (42)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (42) forum.gp24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo