Małgorzata Pazda-Pozorska zajęła 28 miejsce w mistrzostwach świata

Przedstawiciele dwudziestu ósmiu krajów brali udział w mistrzostwach świata na 50 km, które odbyły się w Braszowie (Rumunia). Wśród nich była reprezentacja Polski, a w jej składzie znajdowała się 37-letnia Małgorzata Pazda-Pozorska.

Biegaczka z Kobylnicy indywidualnie zajęła 28. miejsce z czasem 3.37.07 godz. Rywalizacja była na bardzo wysokim poziomie. Wygrała Brytyjka Alyson Dixon - 3.07.20 godz., która poprawiła o 1.19 min 30-letni rekord świata na tym dystansie. W drużynówce kobiet Polska wywalczyła piątą lokatę.

Drużyna: z lewej Paula Janik (Jelenia Góra) - 3.51.06 godz., M. Pazda-Pozorska. Brak Dominiki Stelmach (W-wa) - 3.17.27 godz.
Małgorzata Pazda-Pozorska ma ostatnie już metry do mety. Kobylnicką biegaczkę wspiera i sponsoruje Poltarex.