Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mamy coraz chłodniejsze dni. Słupska policja sprawdza, czy w pustostanach albo na działkach przebywają bezdomni

Andrzej Gurba
Andrzej Gurba
Mamy coraz chłodniejsze dni. Słupska policja sprawdza, czy w pustostanach albo na działkach przebywają bezdomni
Mamy coraz chłodniejsze dni. Słupska policja sprawdza, czy w pustostanach albo na działkach przebywają bezdomni KMP Słupsk
Pustostany, ogródki działkowe, altanki, wagony kolejowe stojące na bocznicach - to tylko niektóre miejsca podlegające ścisłym kontrolom słupskich policjantów w okresie jesienno-zimowym. Pod kątem bezdomnych.

Coraz trudniejsze dni dla bezdomnych

- Jak co roku, gdy następuje ochłodzenie, a temperatury na zewnątrz spadają do zera lub poniżej, policjanci zwracają szczególną uwagę na miejsca, gdzie przebywają osoby bezdomne – mówi Monika Sadurska, rzecznik prasowy słupskiej policji. Sprawdzane są m.in. pustostany, ogródki działkowe, altanki, czy też wagony kolejowe stojące na bocznicach. Jeśli są w tych miejscach bezdomni, policja przypomina, że mogą skorzystać z pomocy placówek oferujących nocleg czy ciepły posiłek.

Pomocy mogą potrzebować także osoby starsze i schorowane

- Pamiętajmy, że na niebezpieczeństwa narażone są też osoby starsze i schorowane. Ta grupa ludzi niekiedy nie może poradzić sobie z codziennymi czynnościami jak np. z napaleniem w piecu. Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Jeśli znamy kogoś starszego, żyjącego samotnie, nie wstydźmy się sprawdzić i zapytać, czy potrzebuje naszej pomocy. O trudnej sytuacji sąsiada czy znajomego możemy również powiadomić ośrodek pomocy społecznej – mówi Monika Sadurska.

Jeden telefon może uratować życie

Policja apeluje, aby nie przechodzić obojętnie obok człowieka, któremu grozi wychłodzenie bądź zamarznięcie. Jeden telefon na numer 112 może uratować czyjeś życie.

W przypadku osób nietrzeźwych, które z powodu wypitego alkoholu, nie odczuwają zimna, do zamarznięć najczęściej dochodzi w parkach i na przystankach komunikacji miejskiej, bądź na ulicy. Mitem jest przekonanie, że na rozgrzewkę najlepszy jest alkohol.
Następstwem wypicia alkoholu jest chwilowe podwyższenie ciepłoty ciała, jednak w konsekwencji taki organizm jest jeszcze bardziej narażony na wyziębienie.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza