1 1 połowa

AFC Bournemouth

1

0 1 połowa

• Po chwili Jonathan Moss kończy mecz! Manchester United pokonuje Bournemouth przed własną publicznością 3:1 i zapewnia sobie grę w fazie grupowej Ligi Europy!

• Ritchie wszedł w pole karne MU jak w masło i zagrał na wprost bramki do Grabbana. Piłka po jego strzale zmierzała w środek bramki, ale niefortunnie odbiła się od Smallinga i wpadła do siatki przy lewym słupku! Tym samym Petr Cech nie będzie współdzielił Złotej Rękawicy!

• CHRIS SMALLING ZMIENIA TOR LOTU PIŁKI I SAMOBÓJ ANGLIKA!

• Faul Afobe w ofensywie. Z kolei sędzia dolicza trzy minuty.

• Ronney zagrywa za linię obrony w pole karne do wbiegającego Younga, który pokonuje Federiciego strzałem z kilkunastu metrów. Australijczyk musnął piłkę, ale nie na tyle, by ta nie wpadła do siatki.

• GOL, ASHLEY YOUNG!!!

• David De Gea zaś szesnasty raz zachowa dzisiaj czyste konto w tym sezonie. Zrównał się z Petrem Cechem i obaj bramkarze otrzymają po Złotej Rękawicy.

• Ostatnia zmiana w MU. Ashley Young zastępuje Anthony'ego Martiala.

• Depay również na spalonym.

• Niewidoczny Afobe dał się zauważyć... na spalonym.

• ... a w ekipie gości za zmęczonego Calluma Wilsona pojawia się Lewis Grabban.

• Menphis Depay wchodzi za strzelca drugiej bramki, Marcusa Rashforda.

• Atak pozycyjny gospodarzy na połowie "Wisienek" zakończony niedokładnym podaniem do Borthwicka Jacksona.

• Wayne Rooney udanie kończy obecny sezon, co nie można jednak powiedzieć o MU. W przyszłej kampanii czeka go kolejne wyzwanie

• Ander Herrera wchodzi za "żółtego" Juana Matę.

• Valencia przejmuje piłkę na prawej stronie pola karnego po crossowym podaniu z głębi pola i wykłada ją na wprost bramki do Rashforda, który z bliska dopełnia formalności!

• GOL, MARCUS RASHFORD!!!

• Rashford stanął oko w oko z Federicim kilka metrów od bramki! Anglik chciał objechać bramkarza gości, ale za daleko sobie wypuścił piłkę.

• Lingard popędził prawą flanką co sił w nogach i znalazł się za narożnikiem pola karnego gości. Tam piłkę czystym wślizgiem wygarnął mu wracający Davies.

• ... a za Joshuę Kinga na murawie się Benik Afobe.

• Podwójna zmiana w ekipie gości. Max-Alain Gradel wchodzi za Marca Pugha...

• Faul taktyczny Juana Maty w środku pola przerywa kontrę.Hiszpan otrzymuje jednak żółtą kartkę.

• Borthwick Jackson ograł na zamach Francisa i wparował w pole karne. Zagrał na wprost bramki za słabo i Cook przechwycił piłkę.

• Kadr z parady Federiciego w 59. minucie

• MU w pierwszej połowie "ładował" magazynek, by po przerwie ostrzeliwać bramkę Federiciego. Płaskie uderzenie Maty z pola karnego broni jednak Australijczyk.

• Bramkarz gości potrzebował pomocy medycznej po tej paradzie. po chwili rzut rożny, ale ten nie przyniósł zagrożenia.

• Federici pofrunął jak ptak i lewą dłonią przeniósł piłkę zmierzającą w samo okienko po strzale Valencii z dystansu! Fenomenalna interwencja Australijczyka!

• Lingard strzela "spod kolana" tuż obok słupka bramki Federiciego! Piłka po drodze otarła się od zawodnika gości! Korner dla MU!

• Bardzo dobre, ostra centra Borthwicka Jacksona w pole karne na piąty metr. Piłka przeszła wzdłuż i wyszła poza boisko.

• Rzut wolny dla Bournemouth z ok. 30 metrów. Ritchie zagrał płasko, za mocno w "szesnastkę" do Kinga. De Gea z "piątki".

• Martial znowu przedzierał się lewą stronę. Jego dośrodkowanie zostało zablokowane - rzut rożny. Po nim poprzeczka ratuje Federiciego po strzale Carricka z dystansu!

• Francis bez trudu uporał się z Martialem na prawej stronie. Gospodarze mocno przycisnęli rywala, ale ten radzi sobie. Kolejna akcja nie przynosi powodzenia. Federici wznawia grę z "piątki".

• Kolejna akcja Bournemouth. Pugh wykłada piłkę Goslingowi na 13. metr - ten strzela wysoko nad poprzeczką.

• Zamieszanie w polu karnym gości. Cook blokuje strzał Rashforda (piłkarze MU "widzieli" rękę) i sędzia nakazuje grać dalej. Dwójkową kontrę wyprowadzili King z Wilsonem, ale podanie zwrotne drugiego z wymienionych przed pole karne było za słabe.

• Wracamy do Teatru Marzeń na drugą połowę meczu Manchester United - Bournemouth. Do przerwy prowadzą gospodarze po golu Wayne'a Rooneya. "Wisienki" zaczynają ze środka!

• Pierwsze trzy kwadranse stały na przeciętnym poziomie. Co prawda "Czerwone Diabły" prowadziły grę i dłużej utrzymywały się przy piłce, nie były w stanie przełożyć tego (dość) szybko na wynik. Dopiero tuż przed przerwą Wayne Rooney wykończył jedyną składna akcję gospodarzy, strzelając swoją 100. bramkę w barwach MU na Old Trafford.

Goście nie oddali ani jednego celnego strzału na bramkę. A jak będzie po przerwie? Przy takim wyniku piłkarze Luisa van Gaala zapewniają sobie bezpośrednią grę w Lidze Europy.

• Po doliczeniiu minuty Jonathan Moss kończy pierwszą połowę na Old Trafford. Manchester United prowadzi po golu Wayne'a Rooneya tuż przed przerwą.

• Przerwa w grze. Lingard został przypadkowo trafiony przez Goslinga i padł na murawę. Na wszelki wypadek opuścił na chwilę plac gry.

• Składna akcja Martiala z Matą na lewej stronie pola karnego i piłka po zagraniu Hiszpana trafiła na 13. metr do Rooneya, który precyzyjnym strzałem pokonuje Federiciego!

• GOL DLA MU! WAYNE ROONEY!!!

• Pugh wyprowadzał kontrę Bournemouth spod własnej bramki. Chciał zagrać na ścianę, ale Wilson został zablokowany.

• Martial za mocno wypuścił sobie piłkę na lewej stronie i nie zdołał jej opanować w boisku. Federici z "piątki".

• Pugh dopada do piłki w "szesnastce" MU i strzela płasko w stronę dalszego słupka! W połowie drogi między zawodnikiem "Wisienek" a bramką stanął Valencia, który zablokował uderzenie.

• Rashford wpada w pole karne gości. Cook nie dał się ograć - wślizgiem wygarnął mu piłkę spod nóg.

• Blind radzi sobie z Wilsonem przed własnym polem karnym. Jeszcze ta wpada w pole karne MU. Pada jednak łupem de Gei, dla którego to chyba pierwszy kontakt z futbolówką.

• Za mocne dośrodkowanie Francisa w pole karne do Pugha. Ten wypadł poza "szesnastkę" i wkręcił w ziemię nie tylko Valencię, lecz także siebie. Z takim skutkiem, że... zgubił piłkę.

• Ritchie powalony przez Borthwicka Jacksona blisko prawego narożnika pola karnego.

• Carrickowi zabrakło centymetrów by sięgnąć piłkę wrzuconą przez Rooneya! Łapie ją Federici.

• Rashford faulowany przez Surmana ok. 35 metrów od bramki Federiciego. Mata i Rooney przy piłce, ale nie ma co się spodziewać bezpośrednio strzału.

• King pracuje na obu skrzydłach. Tym razem przedarł się prawą stroną i zagrywa w pole karne do Wilsona. Za głęboko i piłkę przechwycił Smalling.

• Mata znalazł się nie tylko na lewej stronie, lecz także na minimalnym spalonym.

• Rashford jest "wyłączony" z gry. Wszelkie podania adresowane do 18-latka są przechwytywane przez obronę "Wisienek"

• Smalling po profesorsku przerwał przed własnym polem karnym atak Wilsona.

• Martial zagrywa podcinką w pole karne do Rashforda. Ten został uprzedzony przez Elphicka, który wybił piłkę na uwolnienie.

• Siła złego na jednego. King stracił futbolówkę na rzecz Valencii i Carricka, ale na jego szczęście zrobili to nieprzepisowo. Po rzucie wolnym piłka spada na 18. metr do Surmana, którego strzał z woleja został zablokowany.

• Prostopadłe podanie z pominięciem drugiej linii adresowane do Kinga padło łupem Blinda.

• Wysoki pressing gości uniemożliwia MU rozgrywanie piłki. Ta została jednak posłana w pole karne do Lingarda, który niedokładnie odegrał ją do Rooneya.

• Kontra piłkarzy Eddiego Howa przerwana 30 metrów od bramki de Gei. Smalling chciał zagrać crossową piłkę do Martiala, ale włożył w to zagranie za dużo siły.

• Rooney centruje w pole karne za krótko i obrona Bournemouth wyjaśnia na moment sytuację. Przerzut na prawą stronę, po czym MU ma kolejny rzut rożny. Carrick nie spodziewał się, że po centrze Blinda piłka skozłuje tuż przed nim.

• Carrick zagrywa na lewą stronę do rozpędzonego Borthwicka Jacksona ciut za mocno. Piłka wychodzi na aut. Szybki przechwyt i Martial faulowany przez Francisa ok. 10 metrów od lewego narożnika "szesnastki" gości.

• Bez zagrożenia pod bramką Federiciego.

• Mata zagra na lewą stronę pola karnego "Wisienek" do Martiala. Szybko doskoczył do niego Francis, który zablokował Francuza. Rzut rożny.

• Nonszalanckie zagranie Valencii padło łupem Goslinga, ale ten stracił szybko piłkę w środku pola. MU próbuje uspokoić grę długim rozgrywaniem.

• W odpowiedzi akcja Rashforda prawą stroną. Skutecznie przeszkadzał mu Cook i młodemu napastnikowi gospodarzy piłka uciekła poza linię końcową.

• King zabrał piłkę Smallingowi i ruszył na bramkę MU! Sędzia przerywa jego akcję, odgwizdując faul.

• Szybki przechwyt gości i atak prawą stroną przynosi dwa rzuty z autu. Nie udało się zbliżyć do "szesnastki" United.

• "Czerwone Diabły" zaczynają ze środka!

• Przenosimy się na Old Trafford! Za kilka chwil Jonathan Moss rozpocznie spotkanie. Na liniach pomagać mu będą Adrian Holmes i Harry Lennard. Sędzią technicznym jest Grahan Scott.

• W ekipie gospodarzy nie zagrają Morgan Schneiderlin (pomocnik, 29/1), Marcos Rojo (obrońca, 16/0), Adnan Januzaj (pomocnik, 3/0), Matteo Darmian (obrońca, 28/1), Marouane Fellaini (pomocnik, 18/1 - zawieszony za kartki), Bastian Schweinsteiger (pomocnik, 18/1) i Luke Shaw (obrońca, 5/0)
      Z kolei Eddie Howe
      nie będzie mógł postawić na Sylvaina Distina (obrońca, 12/0), Adama Smitha (pomocnik, 31/2), Tyrone'a Mingisa (pomocnik, 1/0) oraz Tokelo Rantie'ego (napastnik, 3/0).

• Ponieważ AFC Bournemouth jest beniaminkiem, obie strony zmierzyły się tylko raz. Co ciekawe, 12 grudnia 2015 r. "Wisienki" wygrały u siebie 2:1 (gole: Stanislas 2' - bezpośrednio z rzutu rożnego, King 54' - Fellaini 24').

• W kadrze "Wisienek" nie ma Artura Boruca, który jest na zgrupowaniu Biało-czerwonych. Jego miejsce między słupkami zajmie więc Adam Federici. 31-letni australijski bramkarz zagrał w tym sezonie pięciokrotnie w tej edycji Premier League. Nie udało mu się zachować czystego konta. Czy dzisiaj mu się to uda?

• Rezerwowi Manchesteru United: Sergio Romero, Guillermo Varela, Phil Jones, Andreas Pereira, Ander Herrera, Ashley Young, Menphis Depay.

• W takich strojach zagrają goście

• I pora na obiecanych rezerwowych. Zacznijmy od gości: Jordan Holmes, Corey Jordan, Eunan O'Kane, Max Gradel, Lewis Grabban, Benik Afobe.

• David de Gea jest przed szansą zachowania czystego konta. Dla Hiszpana byłby to 16. raz w tym sezonie.

• Zanim zobaczymy, kogo obaj trenerzy maja w obwodzie, rzućmy okiem na tabelę. "Czerwone Diabły" są na szóstym miejscu z dorobkiem 63 punktów. Tyle samo ma będące "oczko" wyżej Southampton, a czwarty Manchester City (miejsce premiujące grą w el. Ligi Mistrzów) - 66.

Z kolei przyjezdni zgromadzili 42 punkty, co daje 16. lokatę. W razie wygranej mogą skoczyć w hierarchii nawet o trzy pozycje.

• Tomasz Górski, kłaniam się nisko, i zapraszam na relację NA ŻYWO!

• Bezpieczeństwo przede wszystkim, ale trzeba pamiętać, by po sobie... posprzątać. Sobotnie starcie obu drużyn zostało odwołano z powodu podejrzanej paczki. Okazało się, że to była imitacja bomby użyta w szkoleniu służb. Z tego powodu mecz został przełożony na dzisiaj, więc obie strony - nieco później niż inne - zakończą rozgrywki w Premier League. Za pół godziny Manchester United podejmie AFC Bournemouth!